Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Borsodban jónak számít a...

Borsodban jónak számít a nettó 230 ezres fizetés?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 2. 14:39
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
0%

"Havi 80 ezerből ezt nehezen hiszem"


Olvasd el mégegyszer, vagy számold újra :) Ne égesd magad

2020. ápr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
0%
Borsodban meg a cigóknak amúgy még a fizetés is nagy dolgonak számít
2020. ápr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
3%
Azért ez jelent vmit, hogyha olyan válaszol, aki nálatok sokkal jobban ért a pénzhez, jobban be tudja osztani és többet elért nálatok, az máris kamuzik. Nem hogy elgondolkodnátok, hogy mit csináltok rosszul, nem persze, egyből kamuzok. Hát gondold ezt, ha nektek attól jobb, ha homokba dugjátok a fejeteket
2020. ápr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:

"Diplomás, pályakezdő állásról van szó"


Jó, de milyen terület?

Miskolci IT cégek pl. adnak ennyit simán.

2020. ápr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:

"hogyha olyan válaszol, aki nálatok sokkal jobban ért a pénzhez, jobban be tudja osztani és többet elért nálatok, az máris kamuzik"


Nézd, én nem akarok már ennél jobban belemenni, de erre még válaszolok.


Az nem fordul meg a fejedben, hogy esetleg te csinálod rosszul?

Én azt is írtam, hogy nem feltétlenül kamuzol - de ez még rosszabb, mintha kamuznál, mert vezetőnek, diplomával ez nagyon gáz.

Ekkora fizetéssel szerintem nem azt kellene hirdetni, hogy értesz a pénzhez, mert ha értenél, akkor nem adnád el magad aprópénzért.

Konkrétan hülyét csinálnak belőled, hogy egy melós béréért te viseled a felelősséget, hozol döntéseket...

Én nem gondolom, hogy te jobban be tudod osztani, hisz én pl. nem írtam, hogy a hasonló béremből mim van. Amit felsoroltál, az nekem is van, mondjuk kocsim az pont nincs, bár gondolkoztam rajta. De nem lakásom van, hanem családi házam, és van megtakarításom.

Miért abból indulsz ki már megint, hogy ennyi pénzzel te vagy csak az okos, és mindenkinél több van neked? Az előbb is ilyesmire utalgattál, de fogalmad sincs, másnak mije van.


Én azt sem érzem, hogy többet elértél nálam. Ok, vezető vagy, én meg nem. És, mire mentél vele? Vezetőként nem keresel többet nálam.

Írtam, hogy multinál dolgozom. Nálunk a diplomás pályakezdő mérnököket nettó 300 körüli kezdővel veszik fel, és igen gyorsan lehet felfelé lépdelni, mivel nagy cég, van lehetőség.

Fura is lenne, ha ennél kevesebbet keresnének, mivel én érettségivel alig keresek kevesebbet.

Azzal a 2 éves tapasztalattal, ami neked van, nálunk egy mérnök úgy viszi haza a nettó 400-at, hogy egyszerű beosztott, és nem vezető.

Vannak nálunk szakmai vezetők, akiknek nincs diplomájuk, csak a szakmunkás bizonyítványuk, de abban a munkakörben az kell. Bőven, ismétlem: bőven 400 felett keresnek.


Sajnálom, ha sértve érzed magad, mert érzem, hogy dühből és sértetten írtál, de ha ezek a számok igazak, akkor neked kellene elgondolkozni, hogy nagyon rossz helyen vagy, és nem másoknak beszólni, hogy te elértél valamit, ők meg nem.

Halkan megsúgom, hogy ezzel a fizetéssel semmit nem értél el, ebből - ilyen takarékoskodás mellett, ahogy állítod - csak vegetálni lehet.


Egyébként van természetesen melós ismerősöm is, aki nettó 300 körül kap. Abban igazad van, hogy ő műszakol és 12 órázik. De ha nem vagy képben, miért írod, hogy nincs ideje elkölteni? Olyan munkarendje van, hogy 4 napot megy, 4 napot pihen. Abban a 4 napban, mint írtam, tényleg csak dolgozik meg alszik. De aztán van 4 szabadnapja, ami neked vezetőként nincs. Lehet, hogy ő megy szombaton meg vasárnap, ha épp úgy esik, de igazából teljesen mindegy, nem? Utána meg otthon van hétfő-kedd-szerda-csütörtökön, amikor te meg gürizel.

Az ilyen munkarendnek az a nagyon nagy előnye, hogy soha semmilyen ügyintézéshez vagy orvoshoz vagy hasonlóhoz nem kell szabit kivenned, mert minden héten van hétköznapi szabadnapod.

Szóval szerintem nem kell lesajnálni a gyári melóst, mert munkaórában nem dolgozik többet, mint te, viszont már ő is jobban keres, és igenis van szabadideje. Fogadd csak el, hogy el tudja költeni a pénzét. És a gyári melósnak is van ám családi háza, ő is autóval jár, ő is jár nyaralni.


Azt hiszem - megint meg fogsz sértődni - hogy te fordítva ülsz a lovon.

2020. ápr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
0%

Itt egyedül te vagy megsértődve, azért próbálod még mindig belemagyarázni a dolgokba azt, ami nincs :)


"Halkan megsúgom, hogy ezzel a fizetéssel semmit nem értél el, ebből - ilyen takarékoskodás mellett, ahogy állítod - csak vegetálni lehet."


Mégis levezetnéd, hogy mi a vegetálás abban, hogyha az ember 100ezret csak úgy elszórhat havonta úgy, hogy befizetett mindent, megvette a kaját és félrerakta a 150ezrét? Hiába mondod, hogy ez vegetálás, ezt te sem gondolod komolyan.


És miért mondom, hogy nincs ideje elkölteni? Mert tudom. Mivel alattam dolgoznak, 2X annyit vannak bent a munkahelyen, mint én ugyanazért a pénzért, hazamennek és alszanak, pedig fiatalok. Ha ezt nem érted így másodjára sem, akkor sajnálom.


De még mindig az alap problémánál vagyunk. Nem vagy képes felfogni, hogy az ország melyik területén mennyi a fizetés :) Itt Bács-kiskun megye közepén a bruttó 380ezer fizetés + cafeteria egy jó fizetés. Pláne egy 26 évesnek. Csongrád megyében megy kb. az elérhetetlen kategória. Igen, vannak bizonyos szektorok, ahol ezek nem jók, de bocs, ha nő létemre nem megyek el gépészmérnöknek vagy autószerelőnek.


Diákmunka révén elég sok helyen megfordultam, hogy fel tudjam mérni, hogy mi a jó és mi nem és tisztában vagyok vele, hogy ebben a megyében, ebben a városban ez mennyire jó fizu. Látszik is abból, hogy élek. Te valszeg nem jól ha ennyire fusztrált vagy

2020. ápr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 A kérdező kommentje:
Hát a matek nem az erősséged az látszik.
2020. ápr. 2. 18:44
 28/58 anonim ***** válasza:
Szerintem itt arról van szó hogy szerinte nagy a felelősség egy vezetői pozicióban és mindenképpen 300 felett kellene keresned, mert sokkal stresszesebb mint egy gyári munkásnak, nagy a felelősség
2020. ápr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező: Ha neked itt vmi ellentmond, akkor itt neked nem megy a matek vagy a szövegértés. Fuss neki még egyszer, talán másodjára sikerül felfognod.


Mellesleg attól, hogy vezető vki, még nem stresszesebb a munka. Esetleg annak, aki olyan típus vagy aki nem ért hozzá.

2020. ápr. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 A kérdező kommentje:

"Jó, de milyen terület?


Miskolci IT cégek pl. adnak ennyit simán."


Gépészmérnök.

2020. ápr. 2. 19:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!