Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem féltek, hogy a sok most...

Nem féltek, hogy a sok most kikerült diplomás elveszi a legegyszerűbb munkát is?

Figyelt kérdés
Egyszerű alatt az olyan szellemi és fizikait értem, amihez nem kell szakképzettség. Pl ügyfélszolgálat,adminisztrálni stb.
2020. ápr. 9. 13:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%

Egyetemen vagyok tanszéki mérnök, jelentkeztem egy olyan állásra, aminél a megkezdett tanulmányok volt a minimum feltétel. Előnyként írták, hogy rendelkezel már a szükséges végzettséggel, vagy dolgoztál benne 2-3 évet.


Pont 3 év tapasztalattal rendelkeztem, szerintük öreg vagyok... Felvették az egyik diákomat 8 helyett 4 órás munkarendbe, a nettója 50e-el több lett a bruttómnál.

Mellesleg csak 2 évvel fiatalabb nálam, háromszor esett ki az egyetemről, idén ismételten elsős lett, már 9 éve egyetemista.


Néha szörnyülködök (mi mennyire kevés fizetést kapunk), mennyit kapnak a diákok pl. kiskutatók akadályversenyén csoportkísérő nettó 5eFt/óra, tehát 1 nap alatt megkapják a heti fizetésem összegét.

Diákegyetemen 2 hétre nekünk nem fizetnek semmit, a kísérő diáknak viszont igen (picit megalázó).


Nyaranta ki szoktam venni 2*10 nap szabit, hónap vége és a következő eleje és valami idénymunkát végezni, rendszerint összefutok a diákjaimmal.

2018-ban benzinkutasként (van töltőállomás-kezelő vizsgám) kerestem egy kis kiegészítést 12 órás munkarendben 9 nap, majd 1 kimarad és ismételten 9 nap, nettó 10 500Ft/nap, ami 25Ft-al magasabb fizetés jelentett óránként, mint a tanszéki mérnök fizetés! Itt egy olyan diákomnak is adtak munkát, aki pl. életében nem tankolt még, sebaj betették vezetőnek, a kútvezető így el tudott mennyi nyaralni.


2019 nyara szívás volt, egyetemi együttműködés keretében ingyen kellett vízmintákat venni (2 méteres csalánban utat vágva), tartósítani és beszállítani mérésre. Elvileg ez egy továbbképzés volt, melyről oklevelet kaptunk, de csak egy levél jött, hogy a részvétel igazolva. 60eFt-nyi benzinköltséggel még mindig tartóznak, ha idén is lesz akkor beteg leszek!

2020. ápr. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

9. vok

10# megnézném azt a visszanyíló pozíciót és munkáltatót, aki a vírus után elküldi a dolgozóját és egy kezdőt, ismeretlent vesz fel. Nyilván lesznek, de lehet, akkor a korábbi dolgozóval már addig csak a baj volt. Nem ez lesz a gyakorlat.

2020. ápr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#11

Kicsit nehéz elhinni na sztorit, mert én meg mérnökhallgatóként nem kellek sehova.

2020. ápr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

11.-es, az meg nem merult fel benned, hogy helyetted miert veszik meg azt a diakodat is (tobb penzert, mint amit most kapsz!), aki osszevissza bukdacsol?

Vajon mi oka lehet annak, hogy ugy iteltek meg, hogy o jobban el tudja vegezni a munkat, meghozza ugy, hogy valoszinuleg o a dragabb? (Ha egyszer a nettoja tobb, mint a te bruttof, akkor az igenyed valoszinuleg az ove alatt volt.)


Azert elegge megmutatja, hogy mennyit is tud erni egy tanszeki mernoki tudas a valosagban, ahol a munkat el is kellene vegezni tudni, nem csak beszelni a hogyanjarol... :/

2020. ápr. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
75%
14-es elfogadom a véleményedet, de annyit korrigálnék rajta, hogy nem megvették a diáklányt csak felvették, kérlek ne kezeld a hölgyet tárgyként, köszönöm!
2020. ápr. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hm, elirtam, de amugy nehez lenne targykent kezelni a lanyt foleg, hogy sehol nem volt leirva a neme.
2020. ápr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!