Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közös kasszán legyek apukámmal?

Közös kasszán legyek apukámmal?

Figyelt kérdés

Ketten élünk apukámmal, én is és ő is dolgozik.

Nekem takarékszámlára ment mindig a fizetésem 80%-a kb, de megszüntettem mert mostmár a Fundamentába rakom a pénzem.

Gondolkodtam azon, hogy veszek egy közepes méretű pénzkazettát és abba tesszük kettőnk fizetését csak nem tudom így mennyire tudnék félretenni és gyűjteni erre arra.

Szerintetek? Jobb lenne ha közös kasszán lennénk?



2020. ápr. 12. 17:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, mi az ok, amiért változtatnál.

Már nem a Fundamentába megy?


Meg amúgy mindegy, hova megy, ha eddig nem voltatok közös kasszán, akkor most miért?

Az, hogy hol tartod a pénzt, nem azt jelenti, hogy közös vagy külön kassza.

Mi úgy is közös kasszán vagyunk a párommal, hogy ki se vesszük a kp-t, hanem bankkártyáról fizetünk. Hol én, hol ő, de a lényeg: attól közös kassza, hogy közösek a költségek.

NEm attól, hogy közös helyen tároljuk a fizetésünket.

2020. ápr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Van takarékszámlád, majd megszünteted, elkezded fundamentába rakni, majd kitalálod hogy inkább kp-ba gyűjtenéd, ennek így semmi értelme...
2020. ápr. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A Fundamentába megy 30k, tegnapelőtt kötöttem meg, muszáj volt.
2020. ápr. 12. 18:12
 4/15 A kérdező kommentje:
A maradék pénzünk menne közös kasszába.
2020. ápr. 12. 18:13
 5/15 anonim ***** válasza:
Mi az hogy "muszáj volt"?
2020. ápr. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Családi ügy miatt, a lényeg, hogy ki kell fizetnünk az örökösöket, de nem volt pénzünk így felvettünk.
2020. ápr. 12. 18:22
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Eskü, egyre kevésbé értem.

Most kötötted a Fundamentát (lakáskassza) és ki kellett fizetni az örökösöket?

Hitelt vettél fel?

2020. ápr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7-es: még várjuk a hagyatékit, addig előtakarékosság van vagy mi nem annyira értek hozzá soha nem vettem még fel.

Igen.

2020. ápr. 12. 18:33
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"mostmár a Fundamentába rakom"


Erről az ember elsőre a Fundamenta lakástakarékra asszociál, nem arra hogy a Fundamentánál lévő hiteled fizeted. Ezért volt megtévesztő a leírás.

2020. ápr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igazad van elnézést.
2020. ápr. 12. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!