Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Multicéges közeget egy férfi...

Multicéges közeget egy férfi miért utálja?

Figyelt kérdés

Szoftverfejlesztő de inkább csak egyéni vállalkozóként dolgozik, bedolgozgat ide-oda, de hiába kap állandóan megkereséseket cégektől, nem akar már alkalmazott lenni hiába keresne úgy sokkal jobban.


Azt mondja valami furcsa irtózása van a céges közegtől: az irodai környezet, belépőkártya, meetingek, ettől az egész nagyvárosi "felkapottfejlesztővagyokletsdoitváltsukmegavilágotkeressünksokpénzt" típusú életstílustól.


Sok más fiatal férfi csak álmodik olyan anyagi és szakmai lehetőségekről, munkahelyről ami neki naponta fel van kínálva, de ő inkább ül a kis hétvégi házában és azon agyal hogy lehetne kevesebbet dolgozni.


Mi kattant be neki?



2020. ápr. 15. 09:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, fontosabb neki a pénznél a szabadideje, el nem köteleződése.
2020. ápr. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Én teljesen megértem az ismerősödet, én is utálom a multis közeget. Igaz én gazdasági területen dolgozok, nem egy multit kikosaraztam már. Én szeretem átlátni teljes egészében a folyamatokat, a cég működését, ami egy multi esetében kizárt, ott mindig csak részfeladatokat bíznak rád. Én is szeretek a kis vállalkozásomban dolgozni, habár tudom, hogy havi 100-200 ezerrel többet kereshetnék a multinál. De az nem akkora pénz, hogy én beáldozzam érte a szabadságomat, ügyfélkörömet, stb. Engem nem vonzanak a meetingek, csapatépítők, a nagyvárosi élet. Annyit dolgozok, amennyit jónak látok, a szabadidőmben pedig a párommal, barátaimmal vagyok, vagy éppen azt csinálok, amit akarok.
2020. ápr. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az ismerősöddel, kérdező!

A szabadsága többet ér neki, mint a magasabb fizetés. Én ugyanígy gondolom.

Te meg fogadd el, hogy nem mindenki kattant, aki nem úgy gondolkodik, mint te.

2020. ápr. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
39%

Nem vagyok benne biztos, hogy az a fene nagy szabadságvágy az oka. Legalábbis nem ez volt az első gondolatom.

Multinál egyébként van szabadság. Sokkal inkább, mint a közszférában, vagy egy kisvállalkozónál. Két utóbbi a beledet is kihajtja. Multinál én azt tapasztalom, hogy mindenki elintézi a dolgait napközben, legyen az hivatalos ügy, orvos, bármi. Az ebédszünetet nem a cégnél töltik, és nem is 20 perc. Persze nem mindegy, milyen munkakör, mert itt is van, aki megteheti, és van, aki nem.


Ami nekem inkább eszembe jutott, az az, hogy a multi olyan, mint egy iskola. Ha valaki nem menő, akkor felnőtt közegben is gátlásos, rosszul érzi magát, főleg ha beszólogatnak neki, kicsinálják. Az ember nagy tömegben tud csak igazán depressziós lenni. Lehet, hogy már most van neki szociális fóbiája, hiszen egyedül szeret otthon lenni. Lehet, hogy szeretne ő is menő lenni, de nem néz ki úgy, nem olyan a dumája, nem foglalkoznak vele a nők. Ezért úgy állítja be, hogy neki ez a közeg nem szimpatikus, ő saját elhatározásból nem akar ebben részt venni. Vetít. Mint az emberek nagy része. Nem lépnek, mert "nekik ez így jó". Dehogy jó. Csak magukkal is el akarják hitetni.

2020. ápr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Meg tudom érteni, én is viszolygok az ilyen közegtől, sokáig dolgoztam nagy multiknál, bankban pharmában, jól fizetett, de utáltam az egészet. Sikerült váltanom, most egy közepes méretű tech startupban dolgozom, ahol nincs dresscode, teljesen más az irodai környezet, sokkal lazább, sokkal nagyobb rugalmassággal, home office stb. Itt már jól érzem magam, de a célom a teljes távmunka tanácsadóként, egyéni vállalkozó státuszban, erre gyúrok. Ő nem azért él, hogy dolgozzon, hanem azért dolgozik, hogy éljen és ebben abszolút egyetértek vele.
2020. ápr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Az sem mindegy, hogy mit értünk multicég alatt. Ha klasszikus tőzsdén levő nagyvállalatot, akkor én sem dolgoznék ilyennél, de még mindig inkább, mint egy szocializmuson felnőtt magyar kisvállalkozónál, aki szerint örüljek, hogy 4 helyett 8 órás minimálbérre jelent be. Hagyjuk már.
2020. ápr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Reszben megertem, en sem szeretem a multis kozeget. En mernok vagyok, szamomra a kis cegek sokkal vonzobbak, szabadabbnak erzem magam. Az alap berem ~10%-al kevesebb mint a multis kollegake, de fizetnek tulorat dupla szorzoval, egy szombattal mar en is ott vagyok anyagilag, 2 komplett hetvegevel mar megkapom a bruttomat nettoban. Introvertalt vagyok, nem jo szamomra az az inger mennyiseg amit az elso ketto munkahelyemen kaptam. Pl. a nagyobb kozos etkezokben vagy kifozdekben en nem erzem jol magam, jobb szeretek egyedul vagy par kollegaval egy legterben leulni ebedelni. A sajat munkam en menedzselhetem, a fonok a vegeredmenyt keri szamon, nem a reszfolyamatokat. Tulajdonkeppen nincs is fonokom, egymas munkajara vagyunk utalva. Barmikor kimehetek, teljesen rugalmas a munkaido, utazom is az ugyfelekhez, van terepi munka, irodai nyugi, valtozatos, szakmailag is atfogobb. Az en munkakoromben szamomra nem jo a multinacionalis legkor.
2020. ápr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

Ez csak egy aspektus azokon túl, amik már elhangzottak, a multik extrovertáltságra kényszerítenek és sztenderdizálnak (az embereket is).


Előbbire példa az említett meetingek, workshopok, trainingek, ha kell, ha nem. Nekem pl minden eddigi munkahelyemen volt reggeli call. Bementem, kussoltam fél órát, egyvalaki elmondta, mi a szitu, aztán beleszóltam, hogy nothing to report, csá. Semmi porcikám nem kívánta az egészet.


A másik meg hogy az a cél, hogy mindenki átlagos legyen. A rosszabbaktól megszabadulni vagy felhozni őket az átlaghoz, a jobbakat meg lenyomni vagy addig előléptetni, amíg egy poziban átlagosak lesznek.


Ami a formalitásokat illeti: tudokolyan call centert, ahol nagyon szigorú dress code van. Pl a férfiaknak nem lehet szakálla, a nőknek színes körme. Ki látja ezt a telefonon keresztül?


Én tökremegértem, hogy valaki ezektől falnak megy.


Más kérdés, hogy engem ha jól megfizetnek, el tudok ezektől tekinteni. De nem mindenki ilyen.

2020. ápr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
A csapatepitosditol egyenesen herotom van, a legtobb nem szol masrol, csak ba_zunk be, meg mutassuk meg mekkora arcunk van valojaban. Mondom ezt ugy, hogy 15 evet vegigbuliztam es fesztivaloztam. Az ilyen jellegu tevekenysegekhez kamasz korom ota megvan a barati kor, en nem rajongok a kollegakkal valo "szorakozasert". Sokkal tobbet er a napi kontakt kozben megtortent beszelgetes.
2020. ápr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

Mert multiban csak egy rabszolga lenne, ahol más osztja be az idejét. Így meg ő dirigál, akkor és onnan dolgozik amikor akar.


Teljesen más minden nap bent rohadni 8-17ig, akkor is ha nincs kedved, vagy előcsapni a notit a Balaton partján és dolgozgatni.

2020. ápr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!