Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Multicéges közeget egy férfi...

Multicéges közeget egy férfi miért utálja?

Figyelt kérdés

Szoftverfejlesztő de inkább csak egyéni vállalkozóként dolgozik, bedolgozgat ide-oda, de hiába kap állandóan megkereséseket cégektől, nem akar már alkalmazott lenni hiába keresne úgy sokkal jobban.


Azt mondja valami furcsa irtózása van a céges közegtől: az irodai környezet, belépőkártya, meetingek, ettől az egész nagyvárosi "felkapottfejlesztővagyokletsdoitváltsukmegavilágotkeressünksokpénzt" típusú életstílustól.


Sok más fiatal férfi csak álmodik olyan anyagi és szakmai lehetőségekről, munkahelyről ami neki naponta fel van kínálva, de ő inkább ül a kis hétvégi házában és azon agyal hogy lehetne kevesebbet dolgozni.


Mi kattant be neki?



2020. ápr. 15. 09:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom én imádom csak multinak dolgoznék.

Szabadság,kényelmes székek,karrier lehetőség,rugalmasság.

KKV olyan mint a lepra kerülni kell.

2020. ápr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
74%

Engem is taszítanak a nagy szoftverfejlesztői multik.


Eleve rengeteg ember összezsúfolva. A beilleszkedés is nehéz lehet, ha az ember olyan. Sok meeting (bár ez kis cégnél is előfordulhat).

Nem szeretnék csapatépítőkre járni.

Nem szeretnék idétlen szabályokat, mint pl clean desk, vagy hogy nincs is saját asztalod...



Szakmailag meg mindenhonnan azt hallom (sőt, más szakmákból is), hogy picike szeletet osztanak mindenkire, így unalmasabb is a munka és kevesebb a fejlődési lehetőség.

Nem elhivatott, de azért lelkiismeretes, kb 7 éve fejlesztőként dolgozó ismerősömet kérdeztem, amikor tanultam és gyakoroltam, hogy tud-e segíteni, hogy az applikációm hogyan tudna csatlakozni SQL Server adatbázishoz. .NET fejlesztő az illető, halvány lila gőze se volt. Ja, szintén ő az SQL-t se ismeri.


Egy KKV-nál kell web api-t is írni, adatbázist is kezelni, sőt, magát az SQL-t is használni kell. Szakmailag változatosabb.

Nem feltétlen hajtják ki a beled, de egy multi lehet, hogy igen.



Annyi, hogy kkv-nál könnyen előfordulhat, hogy KATA-s bújtatott foglalkoztatott vagy, esetleg borítékoznak.


Nyilván fentiek se minden multira igazak, de...

2020. ápr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

12-es nem tudom mióta fejlesztő a haverod de akkor nem tudom mit fejleszt,ha nem tud SQL-ezni se csatlakozni DB-hez ez kb junior alatti gyakornoki szint.

Elképzelni nem tudom ezt,bár lehet igaz de akkor ő egy igazi kókler vagy valami alibi poziban van.

2020. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
19%

Nekem azok a haverjaim utálják, akiket ilyen-olyan okokból nem vettek fel multihoz, és most dolgozhatnak KKV-nek vagy nyomják kényszervállalkozóként.


Mindegyik fikázza a multit, közben meg fél karuk odaadnák azért, ami ott van

2020. ápr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
13as mond valamit. Én nem vagyok programozó, de 5 perc alatt kiderítettem stackoverflowról, hogy lehet ezt megcsinálni.
2020. ápr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
42%

"Egy KKV-nál kell web api-t is írni, adatbázist is kezelni, sőt, magát az SQL-t is használni kell. Szakmailag változatosabb."


Na igen, mert mi a multinál azt sem tudjuk, mi az a full stack fejlesztés :)


Remélem egy nap majd jön valaki egy KKV-tól és elmagyarázza nekünk.

2020. ápr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
42%

Én is furcsálom,pont kis KKV-knál látom,hogy semmi rendszer,gebasz spagetti nem clean code kódok,szervezetlenek a Business Analystek,össze vissza vannak a requirementek.

Multinál dolgoztam mindig is,csak érdekes dolgokkal foglalkozok.

Jah meg jó magyar kkv-k csak alkudozni tudnak,nincs nemzetközi ügyfelük,ergó épül le az agyad a nyelvtudásod,a fizu az a 3 részben odaadjuk boríték,zseb bejelent 2 órás minimálbérre aminek a felét szintén lealkudja.

Hát nem tudom csak MULTI céghez szabad menni ahol van karrier lehetőség,kkv-nál beragadsz egy poziba nem fejlődsz.

2020. ápr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
"Hát nem tudom csak MULTI céghez szabad menni ahol van karrier lehetőség,kkv-nál beragadsz egy poziba nem fejlődsz." Érdekes én mérnöki pályán ennek pontosan az inverzét tapasztalom, 2 multi és 4 kkv munkahellyel (ahol a munkaidőm negyedét multiknál töltöm) a hátam mögött. Ebből is látszik, hogy maga a munkakör és az adott tevékenység is nagyban befolyásolja, mind a szakmai, mind a munkakörülmények vizsgálatánál alapul vett dolgokat. Egyébként pont a szoftverfejlesztés az, ahol (abszolút kívülállóként) simán el tudom képzelni, hogy szakmai szempontból kifejezetten jó egy nagy cég kezei alatt dolgozni.
2020. ápr. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Talán ez nem az ő világa. Én még diák vagyok, nincs tapasztalatom multis környezettel, de engem érdekel! De mind más egyéniségek vagyunk.
2020. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!