Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a Külügynél vagy a Pénzügym...

Ha a Külügynél vagy a Pénzügyminisztériumban szeretnék dolgozni, oda csak kapcsolatokon keresztül lehet bejutni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a közszféra is tesz fel álláshirdetéseket pl. Profession.hu-ra, de a gyakorlati oldala érdekelne.


Pl. Pénzügy MSc vagy Nemzetközi gazdálkodás MSc után, három nyelv felsőfokú ismeretével lehet esélye az embernek bejutni? pl. angol-német-orosz.


Nem egyből főosztályvezetőnek nyilván, de felfelé araszolva, érdekes ügyeken dolgozva, kapcsolatokat építve.



2020. ápr. 15. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Fideszes vagy? Akkor van eselyed. Ha nem, nincs.
2020. ápr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam az MNB-nél, oda is főleg kapcsolattal jutnak be az emberek. Minden vezető hozza a saját gárdáját, ha pedig leváltják a vezetőt, kirúg kb mindenkit a következő és hozza a sajátját. Nem hinném, hogy ezek a minisztériumok másmilyenek lennének. Persze próbálkozni kell ahogyan csak lehet, és lehet szerencséd lesz.
2020. ápr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves Második.


Köszönöm a válaszod. És még annyi kérdésem lenne, hogy ha esetleg jó CV-m van, akkor érdemes-e akkor is beküldeni, ha épp nincs konkrét hirdetés állásról?

2020. ápr. 15. 17:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben tapasztalatom sajnos, az MNB-be is teljesen más módon kerültem be még egyetemistaként. Szerintem inkább csak pályázatra add be, bár szokás csak úgy beküldeni is.
2020. ápr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A pénzügyminisztériumba "utcáról" senkit sem vesznek fel. Tudom, mert én is ott dolgozom. Csak úgy juthatsz be, ha valaki bevisz.
2020. máj. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A Külügyminisztériumba feltétel lett a Diplomáciai Akadémia elvégzése:) Ha jól tudom, ennek elvégzése után lehet pályázni a Külügyminisztériumba.
2020. júl. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!