Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1 órás munkaviszony vagy...

1 órás munkaviszony vagy fizetés nélküli szabadság?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos abba a helyzetbe kerültem, mint sokan mások, hogy nem tudjuk mi lesz a későbbiekben. A koronavírus miatt itthon vagyok a 2 gyerekkel. Napi 6 órás munkaviszonyom van. Mivel a gyerekeknek oktatás van délelőtt, így dolgozni már csak heti 1 napot járok, ami heti 6 órát jelent. A többi napomat még fedezi a tavalyi bentmaradt szabadságaim,de májustól már nem nagyon lesz több, amit kivehetnék. Felmerült, hogy akkor fizetés nélküli szabadságra mehetek. Ugye akkor semmit nem fizetnek utánam és a Tb-t is fizethetem magam után(ha az állam nem állja a szavát). Viszont felmerült bennem, hogy mi lenne, ha heti 6 órára vinnék le a munkaidőkeretemet?! Mint hozzá nem értőként az utóbbira tenném le a voksomat, hisz akkor valamennyi csurranna-cseppenne és vmit fizetnének utánam...

Esetleg rosszul látom? Megköszönném, ha valaki elmondaná az előnyöket-hátrányokat mindkettőről.

Már kérdeztem a főnökömet, de még a válaszra vár a könyvelőtől.

Köszönöm


2020. ápr. 16. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A fizetés nélküli alatti TB jogosultságot még április 7-én beígérték, de azóta se jött ki róla a kormányrendelet. Hogy abban mi lesz, kikre fog pontosan vonatkozni, milyen feltételekkel, még nem lehet tudni.

Az biztos, hogy pénzt nem kapsz arra az időszakra és 99%, hogy a nyugdíjba se fog beszámítani.

A heti 6 órában foglalkoztatnak, gondolom arányosítják a béredet is, de legalább kapsz valamennyit, biztosított vagy és nyugdíjnál is számít (valamelyest)

Ha táppénzre mégy valamelyik gyerek, vagy saját betegség miatt, akkor a fizetésed 60%-át kapod (TBd van, nyugdíjnál a jogosító időbe beszámít, a pénzellátásba nem, a munkáltatód a tp. bruttó összegének 1/3-át fizeti utánad)

Ha álláskeresésire mégy, a jelentkezésed megelőző 4 naptári negyedév alapján kiszámolják a napi béred és annak a 60%-át (maximum a minimálbért) kapod. Csak SzJAt és nyugdíjjárulékot vonnak le belőle. Biztosított vagy és a nyugdíjnál is számít (időben is, pénzben is) Az álláskeresési járadék folyósítása alatt is dolgozhatsz egyszerűsített foglalkoztatásban (alkalmi munka) a munkáltatódnál (max. heti 5, havi 15, évi 90 napban)

Hogy a fentiek közül melyik a legkedvezőbb neked és a munkáltatódnak, ki kell számolni és megbeszélni.

2020. ápr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Szerintem az utolsó lesz a megoldás...
2020. ápr. 22. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!