Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Decemberre kiadtak nekem...

Ha Decemberre kiadtak nekem szabadságot akkor felmondás esetén lehet kérni, hogy fizessék ezeket ki?

Figyelt kérdés
Vagy automatikusan kifizetik?

2018. szept. 3. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Már december előtt megszűnik a munkaviszonyod? Vagy december elejére kaptál szabit, és december végével eljössz?

Ha előbbi, akkor kifizetik, ha utóbbi, akkor kérheted, hogy inkább töröljétek a szabit. Viszont gondolj arra is, hogy a munkavállaló egy évben 7 nap szabival rendelkezhet, a többit a munkáltató adja ki, tehát simán mondhatják azt, hogy igenis kötelező kivenned.

2018. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bár nem egyértelmű, de úgy értelmezem, hogy még december előtt el akarsz jönni.

Ebben az esetben természetesen nem fizetik ki, hiszen ki sem vetted.

Sőt, ha többet vettél ki, mint ami időarányosan jár, azt is vissza kell fizetni! Valójában levonják majd az utolsó fizetésedből.

Ha új munkahelyen kezdesz, épp ezért nem annyi szabid lesz, amit az előző helyen "meghagytál", hanem ami időarányosan valójában jár.

Na ezért nem érdemes év elején kivenni az összeset.

És ugyanez a helyzet a cafeteriával is. Nem tudom megérteni azokat, akik kikérnek több százezret év elejére, és el is költik. Értelmes ember nagyjából szétosztja 12 hónapra, abból nincs baj.

2018. szept. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Sőt, ha többet vettél ki, mint ami időarányosan jár, azt is vissza kell fizetni! "


Az új (2012. évi) munka törvénykönyve ezt már nem tartalmazza. Ha a munkáltató kiadta, és többet adott ki, mint amennyi járt volna időarányosan, akkor nem követelheti vissza a túlüdülésre jutó bért.

2018. szept. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!