Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a helyemben lennétek...

Ha a helyemben lennétek maradnátok, vagy mennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Adott egy biztos munkahely, ami a lakásomtól pár percre van, szinte semmi munkám nincs egész nap, tiszta, igényes, a fizu sem rossz.


Az a nincs sok melóm dolog számokban kifejezve, mondjuk a 8 órából 3 óra munka, 5 óra kvázi szabad foglalkozás. Vagyis igazából 4 max. 4,5 óra, mivel minden nap eljöhetünk 0,5-1 órával hamarabb, ami fizetve van. Ez minden egyes területre igaz, lehet hogy valahol csak 2 órát dolgoznak, valahol 4-et, de sehol sincs robot munka.


De vannak olyan dolgok amiket egyre nehezebb elviselnem.

Például sokszor nem lenne, csak napi mondjuk 1 óra munkánk, de át kell mennünk egy másik területre segíteni (nem lenne kötelező a nagyfőnök szerint, viszont a területeink kis főnökei jóban vannak egymással, így ez a kis főnök kötelez, a nagy főnök tud erről, őt nem érdekli.) Na de nem is az a probléma, hogy át kell mennünk és dolgoznunk kell, csak nekünk bent kell lennünk minimum 7 órát, mint azt előbb említettem, viszont akinek segítünk, az emiatt elmehet mindössze 4-5 óra munkahelyen tartózkodás után, és kifizetnek nekik 10 órányi munkát, amit ugye mi csináltunk meg.


Félreértés ne essék, nem a munka a baj, csak az, hogy eleve ez a két csapat utálja egymást, ráadásul ez a mi dolgozunk meg az ő túlórájukért dolog nagyon zavar.



Ezen kívül azt kell rólam tudni, hogy az igazam mellett kiállok, képes vagyok kulturáltan vitázni bárkivel, de nagyon nem szeretek, főleg nem olyannal aki nem ismeri el, ha nincs igaza. Tehát mindegy, hogy munkás, vagy nagy főnök, elmondom az álláspontomat, a másik fél is elmondja, és aki téved általában belátja, nyilván én is sokszor tévedek. DE. Ez a kis főnök akit említettem, sokszor ad egy utasítást, most mondok egy példát. Vigyétek ki az összes XY anyagok innen oda. Mi kivisszük erre jönne a lebaszás, hogy miért ne mhagytunk itt egy darabot sem? Én mondom, hogy azért nem, mert azt mondtad, hogy vigyük ki az ÖSSZESET. Erre ő: De nem úgy gondoltam, úgy gondoltam ,hogy az összeset de egyet hagyjatok itt. Erre én: De nem azt mondtad. és akkor ezt képzeljétek tovább. Persze a többiek is tudják, hogy mit mondott a kis főnök, de annyit mondanak, hogy : Jaj, bocsi nem tudtuk, hogy itt kellett volna hagyni egyet.... Majd miután elmegy a kis főnök: Igazad volt, azt mondja, hogy az összeset vigyük ,akkor az összeset...



Szóval ez a két dolog ami engem nagyon zavar.

Nem szeretem más munkáját megcsinálni főleg olyanét akit egyáltalán nem kedvelek, és utálok vitatkozni is, viszont nem tudom benyelni azt, hogy ha hülyének néznek.


Van pár millió félretett pénzem, nem vágna a földhöz, hogy ha a jelenlegi helyzet miatt nem találnék munkát egyből. Az sem vágna a földhöz, ha 8 órából 8-at dolgozni kell, de azt viszont sajnálnám, hogy ha órákat kellene utaznom minden nap.



Mit csinálnátok ti az én helyemben?... Bocsi tudom, hogy hosszú lett.



2020. ápr. 17. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

Megértem, hogy zavar, voltam már hasonló helyzetben, nekem is bacta a csőröm.


De. A munkaadó gyakorlatilag kibérel téged napi 8 órára. Azt csináltat veled, ami a munkaköri leírás alapján belefér. Szóval semmiképp se innen közelíts.


Az, hogy mások 10 órányi fizetést kapnak, de nem töltenek ott annyit, az már másik kérdés. Azt be lehet csomagolni egy megtakarítási javaslatba. Elmondani, hogy kedves nagyfőnök úr, tessék nézni, ott folyik el a pénze.

2020. ápr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kicsit igen ez a nagyfőnök dolog félreérthető. Nagyfőnök alatt a kis főnökök főnökeinek a főnökét értettem, de annak akinek valóban elfolyik a pénze, azt nem ismerem és nem is jár ide, az általam említett nagy főnök pedig tisztában van azzal, hogy ők így csinálnak maguknak plusz pénzt, de az a nagy főnök jó viszonyt ápol azzal a kis főnökkel. Tehát ez a helyzet megmarad, igazából ez a probléma is zavar, de ami jobban az a második, hogy hülyének néznek, kiadnak egy munkát, amit megcsinálunk úgy ahogy kérnek, aztán pedig azt hazudják, hogy ők nem így mondták. Sajnos nincs lehetőség arra, hogy írásban kérjünk utasításokat.
2020. ápr. 17. 16:31
 3/3 anonim ***** válasza:
71%

" aztán pedig azt hazudják, hogy ők nem így mondták"


Nem hazudják... Rossz kommunikáció és nem is tud róla - Ő meg van győződve róla, hogy azt úgy akarta mondani vagy úgy is mondta, mert ez van a fejében, de rosszul kommunikálja le.


Megmondom őszintén, nem igazán értem azokat az embereket, akik MOST akarnak felmondani, a válság első hónapjaiban, mikor munkavállalók ezrei lettek munkanélküliek. Szerintem most örülj, hogy nem adtak fizetésnélküli szabadságot, nem tettek le 4 órába, nem bocsátottak el, stb. Aztán, majd ha vége a járványnak meg a gazdasági pangásnak, akkor térjünk vissza rá. Addig meg örülj, hogy azon kevés szerencsések között vagy, akinek még van munkája.

2020. ápr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!