Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Neked beleférne a munkakörbe...

Neked beleférne a munkakörbe a "hazugság" az ügyfeleknek? Pl. Eladásnál 10-ért kínálsz valamit, és előadod, hogy 9-ért vetted (valójában 1-ért). Erkölcsi szempontok felmerülnek, vagy nem, mivel ez munka?

Figyelt kérdés

Valamiből élni kell... csak érdekel, más hogy áll hozzá?

-Belefér, mert munka, meg úgyis a vevő dönt...

-Nem fér bele, mert hazugság, becsületesség, stb.


Kort és nemet is írjatok.


2020. ápr. 18. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem, nekem abszolút nem fér bele.


Még a kukásautó hátulján álló kukaürítőket is többre becsülöm, mint az ilyen értékesítőket, akik a filléres bóvlijaikat jó pénzért próbálják másokra rásózni.

2020. ápr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bocs lemaradt 26 férfi
2020. ápr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Eleve rossz a kérdés. Miért kéne beszámolnom az ügyfélnek arról, hogy én mennyiért vettem?

A Tescoban se kérdezem, a bolt mennyiért szerez be egy árut. Ha kell a termék, megveszem azon az áron, amennyiért kínálják. Ha drágállom, körülnézek, máshol megkapom-e máshol olcsóbban. Ennyi.

Egyébként sincs sehol előírva, mekkora árréssel "erkölcsös" eladni egy terméket. A piac szabályozza, amennyit megadnak érte, annyiért mehet.

2020. ápr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sosem leszel sikeres, ha ennyire lelkiismeretes vagy. Neked az árral nem magad alá, hanem a konkurencia alá kell kínálnod. Egyébként is, minden annyit ér, amennyiért megveszik. Ha van vevő 10ért, add annyiért és ha elkezdenek csökkenni az eladások, lesz hova leakcióznod.
2020. ápr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Ha ilyen fostalicska cigany vagy aki az 1000 forintos kesssl hazal az oreg es hiszekeny embereknek adja 10000-ert akkor nem.


Ha valami normalisat be tudsz szerezni joval ar alatt es ugy adod a megszolott ar kornyeken akkor igen.


Szoval nekem attol fugg, hogy mi a realis ar.

Ha egy bovlit tularazol es hazudsz rola akkor nem fer bele.


Ha pedig valami atlagost nagy tetelben olcson szerzel be es normal aron adod legyen, nem karositasz meg vele senkit.


29/N

2020. ápr. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%
Hat nezd, en amikor 14 eves kissrac voltam meg nem mutalt olysn szinten a hangom. Eleg fiatalon volt internetunk es en pl mar akkor interneten keresztul vasaroltam kulfoldrol 2007-8 korul. Volt egy Ps2 jatek amit kb 7000 forintert vettem es hasznaltan azert tudtam csak 8000-ert eladni, merta hangom alapjan ne egy kisgyerek akarjon bizniszelni. Akkoriban kb a jatek 12-13000 forint volt ujonnan. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy amennyit ki tudsz csalni realis aron az emberbol annyiert add el.
2020. ápr. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Almának 7 és 49Ft/kg közötti a felvásárlási ára, eladási meg 250-750Ft/kg, innentől kezdve nem értem a képzeletbeli dilemmádat!
2020. ápr. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Belefér, semmi köze hozzá, mennyiért vetted. De ne hazudd azt, hogy jó minőségű, ha nem.
2020. ápr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Alkalmazott lennék, és itt a környezetemben sokan mondták, hogy ne vállaljak ilyen munkát, mert erkölcstelen, stb.


A #7-es közelít hozzá, kb. mint az alma. A terméknek semmi baja, és végülis mindenki elégedett...

2020. ápr. 19. 13:51
 10/11 anonim válasza:

A kesekedès kezdeti fázisában nekem. Is megfordult ez a fejemben.

Olyan tárgyakkal kereskedek amiket gyűjtenek. Ez egy tág kategòria nem is ez a lènyeg.

Tudom mi mennyit èr, ha valaki valamit eladásra kìnál olyan áron ami nekem megèri akkor megveszem ès a nèvleges èrtèken tovább adom.

Ebben nincs semmi gerinctelen, ez üzlet abbol is korrekt fajta.

De volt hogy a paicon egy ember egy règi fegyver irányzèkot árult 500 ft èrt. Ami 15 ezret èrt. Adtam neki 2 ezret ès szia. Nem èrtette èn viszont igen.

Más tèszta ha valaki a segìtsègemet kèri. Akkor elmondom a tènyleges èrtèket meg azt hogy ha gyorsan kell a pènz akkor èn mennyit tudok èrte adni.

Nem a lagapròbb pènzt kìnálom neki csak azt amivel èn is jol járok meg ő is pènzhez jut.

Nekem nem fèr bele hogy embereket húzzak le, igyekszem mindig korrektül üzletelni.

Vissza tèrve a bűntudatra, a bolt megvesz egy 1liter ásványvizet 30 ft èrt ès eladja neked 150 ft èrt, nem reklamálsz csak megveszed.

Sokan bele állnak a bizniszelőkbe de a boltban mièrt nem nyitja ki a száját amikor látja hogy a 80 ft os vizet 140 èrt adja.De amint valaki pròbál egy kis plusz pènzt keresni, (nem hisztizik, nem siránkozik inkább ügyeskedik legális kereteken belül) arra sokan ferde szemmel nèznek.


Rá kell hangolòdni erre az üzletelős èletvitelre de ha korrekt vagy nem lesz gond.

2021. jan. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!