Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire életszerű hogy...

Mennyire életszerű hogy valakinek saját üzlete van aminek ő szórólapozik?

Figyelt kérdés

Egy pasinak állítólag van 3 órásboltja, közben meg járja a várost gyalog és szórólapozik. Nem csak kamuzik?

Ez azért életszerűtlen, hogy 3 saját üzlet de nincs pénz kifizetni egy szórólapost?



2019. júl. 24. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

simán el tudom képzelni!

annyira sz.rrágó, h inkább saját maga szórólapozik...

sok ilyen ember van, hidd el!

2019. júl. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, hogy ezen spórol vagy hogy épp nincs senki akit meg tudna ezzel bízni. Mindenesetre elég könnyű leellenőrozni, elég bemenni az egyik boltjába..
2019. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, hány órád van? Ha nincs, mikor vettél utoljára? Ha van, akkor hol vetted: boltban vagy az interneten?


A mobiltelefonok térhódításával és az internet elterjedésével megváltoztak a vásárlási szokások.

Fizikai boltot fenntartani nem olcsó dolog - én inkább azt tartom hihetetlennek, hogy még van 3 boltja és nem csődölt be.


Szóval nem, nem életszerűtlen - lehet, hogy az életben maradásért küzd.

2019. júl. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg sokkal prózaibb oka van, mint a pénz.

Egy diákot találni ismeretségi körben nem lenne bonyolult, még ha a családban nincs is.

De

1. a diákok sem mindenáron akarnak dolgozni, és kevés pénzért el sem vállalják, mert meleg van, a haverokkal lógnak, sokat kell gyalogolni, stb. stb.

2. és ez itt a lényeg: honnan tudod, hogy tényleg kiszórja mindet, és nem landol az egész csomag az első kukában?


Őszintén bevallom, én szórólapoztam diákként, szóval van némi rálátásom.

Egy diákszövetkezetet kellett (volna) reklámozni, plakáton és szórólapon. A plakátot le is ellenőrizték. Azzal nem is mertünk csalni, lakótelepeken minden lépcsőházban ragasztottunk, de bekéredzkedtünk középiskolákba, egyetemre is.

A szórólapokat is elkezdtük, de néhány darab után már kínos volt, el se akarták venni, vagy láttuk, hogy elvette, ránézett, és dobta is az első kukába.

Bevallom, én sem veszem el, ha utcán vagy plázában nyújtják.

Szóval ciki volt ott állni, kb mintha kéregetnék.

Már nem is emlékszem pontosan, szerintem hazavittük gyújtósnak.

Ezt ugye soha senki nem tudja ellenőrizni, mert akkor és ott osztogathattuk (volna), ahol akarjuk, nem volt megszabva, hogy 8-tól délig a Kossuth utcán kell csinálnunk.

Viszont jó vége lett, mert a diákszövetkezetes vezető látta több helyen a plakátokat, amiket mi ragasztottunk ki, és olyan elégedett volt, hogy végül több pénzt kaptunk, mint amiben megegyeztünk.


Na ebből kiindulva ha lenne egy kisboltom, főleg ha alkalmazott van bent, akkor simán szórnám a szórólapot. Miért is ne?

Ha megy valamerre a városban, visz egy adagot, bedobálja. Sétál, levegőn van, és ha elege van, aznapra befejezi.


Ezért is nem értem azt a felvetést, hogy kiderítheti a kérdező, tényleg az övé-e, mert bemegy és látja. Mit?

Hogy az ürge egyszerre 3 boltban dolgozik? WTF?

Alkalmazottról hallottál már?

Egy órásboltban sem csak óra van már!

AMúgy rengetegen ragaszkodnak a karórához, az idősek nagy része visel. Sokaknak emlék vagy egyszerűen csak ragaszkodnak a bevált dologhoz, és beviszik elemcserére. Egy vagyont elkérnek a cseréért!

Másik, hogy a rengeteg fiatalnak kell divatóra. Színes, csillámos, szilikon, anyámkínja, de kell és kész.

Ezeken kívül ezer más dolgot lehet árulni, amiből meg lehet élni.

Főleg, hogy konkurenciája sem nagyon van.

A főnököm égre-földre keresett egy ilyet, mert neki kellett a régi órája, csak új szíjat akart. Az ország 2. legnagyobb városában nem talált!

Ja, üzletemberek, mérnökök, értelmiségiek, stb. szintén ragaszkodnak az órához, de nem ám gagyi kínaihoz, hanem márkás, több százezres darabokhoz. Az óra státusz-szimbólum, eladsz havi 2-t, és már megvan a profit.

És ilyen órát nem kapsz minden sarkon, max a hamisítványt.

HA nézel James Bond filmeket, az autó mellett az órát szokták reklámozni.

2019. júl. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen életszerű
2019. júl. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És ki van a boltokban?
2019. júl. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként nem, egyáltalán nem életszerű. A szórólapozás az egy elég drága hirdetési forma, és még csak nem is hatékony célzás szempontjából. Egy átlagosan jól felépített adwords vagy facebook kampány sokkal olcsóbb és sokkal hatékonyabb tud lenni, emellett az ember tud csinálni mást is. Ezt minden vállalkozó tudja is.

Ezért kérdeztem, hogy ki van a boltokban? Mert ha van pénze 3 alkalmazottra, akkor biztos, hogy nem fog ő maga szórólapozni. Ha meg szórólapozik, akkor zárva vannak a boltok??

2019. júl. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es, van 3 alkalmazottja, akik dolgoznak, Ő meg szórólapozik :-)

Vagy az egyik boltban Ő van és reggel 10 előtt meg este 6 után, zárás után szórólapozik. Van sokféle variáció, simán megoldható.

Az órások meg sokat ülnek, ha javít is - miért ne mozoghatna utána?

2019. júl. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!