Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az eonnál egy komolyabb...

Ha az eonnál egy komolyabb villanyszerelő Br: 609000ft-ot kap, akkor egy villamosmérnök többet, nem?

Figyelt kérdés

Kiemelt szerelő

forrás: [link]


2020. ápr. 20. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Vagy igen, vagy nem.

Azt egyébként elolvastad, hogy ez a 609 000 bruttó mindennel együtt értendő? :)

"

- Alapbér

- Kiegésztő bér jellegű juttatás

- Teljesítmény értékelési juttatás

- Műszak-, készenléti- és túlórapótlék

- Cafeteria

- Önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulás

"

2020. ápr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen olvastam :D akkor szerinted ebbol mennyi lehet az amit kezhez kap?
2020. ápr. 20. 12:11
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Engem ha tárgyalok, mindig csak az alapbér érdekel. Még csak nem is a kézhez kapott, mert nincs hozzá közük, mennyi gyerekem van, és se a túlórázásba, se az éjszakázásba nem akarok belerokkanni.


Szerintem az övék max br 400 lehet

2020. ápr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ami ebben még nagyon megtévesztő, az a beleszámolt éves jutalom. Ezt próbálták már érvként felhozni nekem bértárgyaláson is, hogy jutalommal együtt kijön a havi br bér, amit kértem. Csak ha az ember eltöltött már egy-két évet a munkaerőpiacon, akkor tudja, hogy a jutalom csak múlt időben létezik, csak akkor hiszem el, ha már a számlámon van. A cégek ugyanis változatos módokon szeretnek kibújni alóla. Pl százalékos teljesítményértékelés céges szinten. Volt olyan munkahelyem, ahol 10 százalék jutalom volt a szerződésben, hogy majd ahhoz adnak teljesítmény alapján egy szorzót. Csak azt felejtették el mondani, hogy két szorzót adnak. Egy egyénit meg egy cégest. Ez utóbbi még sosem érte el a 0.5öt sem. Innentől nincs miről beszélni
2020. ápr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Az áramszolgáltatók most sem és régebben sem fizetnek jól. Az a nettó 400 mindenféle egyén juttatással érhető el, túlórával, ügyeleti pótlékkal (heti váltásban vagy ügyeletes, ha éjszaka kettőkor csörög a telefon, menni kell, elég gyakori, itt az ügyeletben is dolgozol). Azt a jövedelmet nyugodtan számolhatod havi 210-230 órára. Az alap bér nettó 250-350 körül szóródik.
2020. ápr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Illetve ne felejtsd el, hogy a juttatások a nyugdíjalapba se kerülnek bele. Lehet messze van még, de érdemes rá odafigyelni.
2020. máj. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!