Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki mit szokott mondani állásin...

Ki mit szokott mondani állásinterjún amikor megkérdezik, hogy miért akar hozzánk jönni dolgozni, mi motiválja?

Figyelt kérdés
Sok helyen lehet olvasni, hogy azt ne mondjuk, hogy a több pénz miatt. Meg ugye vannak a sablonok, kihívás, motiváció stb. De mit lehetne mást mondani? Valami egyedire gondolok...
2020. ápr. 27. 18:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
ha egyedire gondolsz, akkor miért itt kérdezed? Tudod mivel foglalkozik a cég? Tudod, hogy mi a pozíció amire jelentkezel? Tudod, hogy milyen cégeknél és pozíciókban dolgoztál korábban? Tudod, hogy mi az új ott ahova jelentkezel? Nem? Akkor nem fogsz tudni egyedit mondani.
2020. ápr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
47%
Mondtam már olyat hogy a villanyóra kikötése volt a motivációm.
2020. ápr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kötelező szakmai gyakorlatra jelentkeztem azt mondtam hogy azért jöttem hogy teljesítsem a kötelező szakmai gyakorlatot. Felvettek.
2020. ápr. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%

Normális cégeknél ilyet nem kérdeznek. Tudom, tudom, nagyon ritka a normális cég. Egyébként mindig gyűlöltem ezt a kérdést, mert gyakorlatilag hazugságra kényszerítik a jelöltet.

- Ha több pénzért váltanál, akkor az a baj, mert téged csak a pénz motivál

- Ha szar volt a csapatod/vezetőd/projekted és ezt nyíltan kimondod az a baj, mert akkor megijednek, hogy majd róluk is rosszat fogsz mondani, illetve "cserben hagyod" a céget, mikor gáz van.

- Ha irreálisan megnőtt munkamennyiség és a fizetés nem és ezért váltanál, akkor az baj, mert egy lusta, munkakerülő embernek fognak gondolni

Az egyetlen dolog amit mondhatsz kb az a szokásos sablonszöveg: motiváció, új kihívások, szimpatikus cég, technológia, termék, ismerős jókat mesélt a helyről stb. Ha ezek közül van, ami igaz is, akkor szerencsésebb a szitu. Ha valami egyedivel, mondjuk családi okkal is alá tudod támasztani a jelentkezésed, az még jobb. Ha más érved nincs, akkor meg marad a kamuzás, hogy azt mondd, amit hallani szeretne a HR-es.

2020. ápr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is ki akartam próbálni magam a ... tevékenységben. ...-ra behelyettesíteni valami konkrét, egyedi feladatot, ami van a cégnél.
2020. ápr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%
Olyan hazugságot szoktam kitalálni, ami illik az adott cégre. Tehát mást mondok egy multis, meg egy kkv-s interjún.
2020. ápr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést én bókolásra szoktam felhasználni. Elmondom, hogy tudom, hogy X dologban/technolögiában ez a cég a legjobb, én pedig ebben szeretnék elmélyedni. Ismerek jónéhány korábbi és jelenlegi dolgozót, és ebben a dologban magasan jobbak, mint bárki más. Úgyhogy úgy döntöttem, hogy itt szeretnék dolgozni, mert ez a legjobb hely a fejlődésemhez.


Általában ez nem áll messze az igazságtól, annyi kiegészítéssel, hogy fizessenek is meg jól.


Ez a válasz általában ütni szokott, mert sok checkboxot ki lehet vele pipálni. Mutatja, hogy motivált, határozott, jól informált vagyok, és azt is, hogy akarok fejlődni, tanulni.

2020. ápr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%

Általánosságban erre nem lehet semmit mondani. Cégspecifikusan viszont annál inkább.


Szerintem (legalábbis remélem) ezek a kérdések arra szolgálnak, hogy lássák, ki tudsz magadból préselni valami értelmesnek tűnő választ azon felül, hogy kell a pénz. Tehát igazából tök mindeg mit mondasz, csak ne az előző helyet szidd és ne a több pénz motiváljon.


- Xy ismerősöm dolgozott itt és ő ajánlotta, mert ilyen meg olyan a cég.

- Régóta dolgozok már az xy szakterületen és a cégük mindig is vonzott, mert piacvezető/innovatív ebben meg abban.

- Régóta szeretnék már xy technológiával dolgozni és itt van rá lehetőség is.


Valami valóságalapja azért lehetőleg legyen. Mondjuk egy fokkal nehezebb erre a kérdésre válaszolni, ha valami kevésbé kreatív munkára jelentkezel. Pl. portástól vagy takarítótól ilyet kérdezni azért elég nagy szivatás...

2020. ápr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%

Nyilván pozíció és állás függő is, de alapvetően ez egy értelmes és jó kérdés tud lenni.


Nyilván nem árt, ha tudod miért mész az adott céghez, ismered valahonnan, ismered a profilját, ismered a felépítését, tudod mit csinálnak és neked is hasonló elképzeléseid vannak.


Persze ez is olyan, hogy van aki céllal vált, van aki meg azért jelentkezik mert "dolgozni muszáj".


Építész végzettséggel kivitelező cégnél dolgozom. Nem is kicsi, nem is nagy cég. Lehetne kisebbhez menni ami nyugisabb, vagy sokkal nagyobb, nagy hírnevű céghez.


Időnként elgondolkodom, hogy tök jó lenne apró, felújítós, természetbarát, "népi" projektekkel foglalkozni. Van ilyen ismerősöm. Vagy restaurálós munkákkal mondjuk. De időnként meg azt is megnézném, hogy is működik egy olyan cég, ami mondjuk felhőkarcolókat épít, vagy óriás beruházásokat visz.


Kisebb cégnél sokkal inkább "mindenes" a munkavállaló, kevesebb ember, többféle feladat. Nagyobb cégnél feladat specifikusabb a munkakör, sokkal inkább le vannak osztva a szerepek. Mindkettő lehet jó, egyiknél átlátsz teljes folyamatokat, másiknál pedig rész folyamatot de azt teljes körűen.


Vagy a kivitelezésnek is van annyi formája, rész feladata. Időnként elmennék egy-egy szak irányra és azt is lehetne csinálni életem végéig.


Vagy a kivitelezésen kívül annyi oldal van. Lebonyolítói oldal például. Félig-meddig velük is együtt működöm, így azt is el tudnám képzelni, hogy én vagyok a Megrendelő oldalán és nem a kivitelezőin.


Vagy tervezőirodában, építész irodában is el tudnék lenni, bár nem annyira érdekel a tervezés maga. Viszont a szerkezeti, kiviteli részét sokkal jobban értem, tudom. És sokszor pont ez a gondunk a tervezőkkel, hogy egyszer nem járnak a munkaterületen, nem látják mit is terveztek át, mit kellene kivitelezni. Nem gondolkozik a kivitelező fejével, alapvető információkat is lehagynak a tervekről stb.


Néha azt mondanám tervezőknek, gyere építs ebből házat, és rögtön értené, hogy mi is a baj. ÉS ilyen szempontból érezném magam jónak (ha ilyen irányban akarnék dolgozni) hogy úgymond tudom mit is kell kiadnom a kezeim közül, ahhoz, hogy azt értelmezni tudják.

2020. ápr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!