Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok munkahelyen miért irigyked...

Sok munkahelyen miért irigykednek a diplomásokra?

Figyelt kérdés

Utálat, de szerintem irigységről szól az egész.


A munkahelyek, ahol eddig dolgoztam, mindenütt volt egy kis ellentét, még ha csak csipkelődés szintjén is, de létezett.

Egyik helyen megjegyezték, hogy "ott bent a finom hölgyek és urak."



A mostani helyemen viszont, egy kicsit több, mint csipkelődés.

Egy gyárban dolgozom, az ellátási lánc részlegen.Ott folyik a beszerzésen át a készterméklogisztikán át minden.Úgy van kialakítva,hogy ott minden pozíciónál belépő a diploma.Kötetlen munkaidő is jár.


Vannak viszont, az ún logisztikai adminisztrátorok, ők középfokú végzettségűek és műszakban kell járniuk.A termeléslogisztika operatív feladatait látják el.A gyár sohasem áll le, ezért szükséges a folyamatos műszak ezen a részen is.


Ott történt olyan,hogy az egyik adminisztrátor levelezőn lediplomázott, nálunk meg volt egy kismama és a vezetőség őt tette a helyére.

A régi kollégái kiutálták."Elszaladt vele a ló, felvitte az Isten a dolgát....stb"


2020. máj. 1. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%

Pontosan emiatt a hozzáállás miatt van az ellentét, amit most te is tanúsítasz.

Biztosan nem érzed, vagy nem fogod belátni, de a legtöbben olyan magas lóról beszéltek, olyan fellengzősen, flegmán, és lenézitek azt, akinek nincs.

Nagy igazság, hogy intelligenciát nem adnak a diplomával. Sem bölcsességet, éleslátást, józan eszet.

Lehet, hogy egy bizonyos szakterülethez jobban értesz. Mondom, csak lehet! Mert sokszor egy igazi szaki, vagy aki hobbi szinten egy életen át önszorgalomból tanul valamit, jobban tudja a dolgokat, mint akinek erről van diplomája.

Például nem állnék le vitatkozni egy villamosmérnökkel, mert az egy valódi tudás, és gyorsan kiderül, ha nincs otthon a témában. De amennyi értelmetlen, idióta büfészak van manapság... és ezek az emberek, amint kiesnek az egyetemről/főiskoláról, azt képzelik, hogy többet érnek másoknál.


Én egy multinál dolgozom, és bár nem mindenkinél, de több diplomásnál tapasztalom ezt. Még nem tudja, hogy mit dolgozok, mi az én munkám, én sem tudom, ő hogy végzi a saját munkáját, de úgy beszél, mintha ő valami herceg lenne, a többiek meg útszéli parasztok.

Sebaj, az ilyen embernek az élete is sivár.

Arról nem beszélve, hogy rengeteg példa van arra, hogy egy középfokú végzettségű ember jobban keres, mint egy diplomás. Szóval azt mondom, különösebben nincs mire felvágniuk. Nem is értem. Rengetegen panaszkodnak itt, hogy pl. közigazgatásban dolgoznak, vagy 2-3 diplomával tanítanak, és alig kapnak kézbe 150 ezret, én meg érettségivel 250 körül keresek, szóval bocs, de nem érzem magam kevesebbnek, hiába tartják magukat többre egyesek.

Egyébként nem a fizetés teszi az embert, félreértés ne essék. De nem is a diploma!

Viszont abból nem veszel kenyeret, hogy egy diploma lapul a zsebedben, ha egyébként meg sem tudsz szólalni, és nem tudod eladni magad.

2020. máj. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1#


Nyilván vannak, akik lenézőek.

Viszont, én sohasem csipkedtem senkit, akinek alacsonyabb a végzettsége.


Azt viszont, sohasem tagadom, hogy nálam a diploma megszerzésében nagy motiváció volt a pénz, kényelmesebb élet lehetőségének együttese.



A közszférát felejtsük el, épeszű ember, sem diplomával, sem anélkül nem megy oda dolgozni éhbérért.

2020. máj. 1. 20:26
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Amugy ehez a munkakörhöz konkrétan milyen diplomát várnak el?


Mert irodai adminisztároknál nem szokott elvárás lennia diploma, max esetleg előnyt jelenthet a felvételnél.

De ahol mindegy milyen diplomád van csak legyen, ott amugy nagyon nem kéne a diplomára felvágni.

Mert ezen az alapon bugyit is árulhatnál, ahoz se kell szaktudás.

Ezek az irodai adminisztrativ munkák kicsit túl vannak misztifikálva a mai fiatalok körében.

Régen ezeket 8 általánossal is meg tudták oldani, mivel ezek gyakorlatilag irodai betanított munkák, nem igényel semmilyen végzetséget.

2020. máj. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3#


Az ellátási-lánc osztályon változó.

Függ a munkakörtől, de a legtöbb kolléga közgazdász logisztika szakirányon vagy MSC-vel, műszaki menedzser, logisztikai mérnök, de van közlekedésmérnök is.


Az adminisztrátoroktól viszont középfokú logisztikai végzettséget várnak el.

2020. máj. 1. 20:33
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Mert cigányok. (Nem etnikailag, hanem viselkedésre.)
2020. máj. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Az ostoba emberek viselkednek így, mint az első válaszoló is. Belemagyarázzák azt, amit akarnak mások viselkedésébe aztan erre panaszkodnak. Egyáltalán nem írt a kérdező fellengzően, beképzelten, sőt. De egyből jön ez a melyről jött düh.


Irigyek, mert ők ostobák és semmire nem vitték az életben, azt hiszik másoknak meg csak az ölükbe hullt és nem dolgoztak meg érte. Szanalaom

2020. máj. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Egyáltalán nem volt fellengzős a kérdező. Az első válaszoló üldözési mániás, bemagyarázza magának, hogy őt lenézik, közben valószínűleg inkább saját magával nincs kibékülve valamiért.
2020. máj. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk a besorolásnál számít, hogy kinek van felsőfokú végzettsége, mert akkor jobb fizetési kategóriában kerül. Minden kategórián belül vannak sávhatárok, és hát van, aki középfokú végzettségével elérte a sáv felső határát. Ilyenkor jönnek a sirámok, de ha ki merem jelenteni, hogy el lehet menni főiskolára-egyetemre, még én vagyok a gonosz...(nem nézek le egyébként senkit, csak már kellemetlen az irigység kereszttüzében lenni.
2020. máj. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Én is dolgoztam ilyen helyen, itt szereztem meg a diplomahoz szükséges gyakorlatot. 3 hónap volt összesen, de soha többé ilyenre helyre, ahol az iroda és a termelés egymas mellett van...


Amugy persze, h irigyek márcsak a kötetlen munkaidő miatt is. De egy csomó más miatt is:

H a diplomás nem műszakozik

akkor kavezik, amikor akar

Nem kell melós ruhában járnia

Egesz nap ülhet egy legkondis helyen


Sztem a fizetési különbségekre is vannak sejteseik, de gondolom megnyugtatjak valamivel magukat, mert azt amnnyira nem hangoztatták.

2020. máj. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%

Én több gyárban dolgoztam mérnökként, és mindegyikben megvolt ez a jelenség. Vannak a kétkezi munkások, ők úgy látják hogy ők dolgoznak keményen, tudnak mindent, ők termelik meg a cég bevételét, és eközben ott ülnek az irodában a diplomások, az ilyen-olyan érthetetlen külföldi elnevezésű menedzser, mérnök akárkik, akik nem csinálnak semmit, haszontalan a munkájuk, nem értenek a dolgokhoz, de cserébe sok fizetést kapnak és még sokat is képzelnek magukról.

Ez az általános közvélekedés a gyári munkások felől. Valójában tényleg leginkább csak irigység.

2020. máj. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!