Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen diákmunkát ajánlanátok...

Milyen diákmunkát ajánlanátok egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

(Tudom a vírus helyzet most nehezíti a munkavállalást, de bízom abban hogy hamarosan túl leszünk rajta.)

Tehát ha minden jól megy szeptembertől egyetemista leszek Pesten. Innen kb 20-25 km-re lakok (vonattal könnyen bejutok) és erdekelne hogy egyetem mellett esetleg milyen diákmunkát ajánlanátok. Órák után szeretnék járni természetesen. Napi 4 (vagy nagyon maximum 6) órát dolgoznék szívesen, es heti 4-5 nap.Igazából zsebpénzt szeretnek, hogy ne a szüleim nyakán legyek. (Ők persze támogatnak amiben tudnak de szeretnék egy kis plusz pénzt amit tenlyeg én költök arra amire akarok és megdolgozok érte.)

Nagyon fontosnak tartom, hogy legyen a munka rugalmas, hiszen vizsgaidőszakban lehet nem tudnék annyit vállalni.

En magamnak legfőképp valami kávézó vagy kis éttermi munkát tudnék elképzelni. Nézegettem a Meki/KFC ajánlatait de félek, hogy azt nem bírnám. Esetleg van itt valaki aki hasonló helyzetben volt? Szeretnek vele kicsit -beszélgetni, tapasztalatot gyűjteni hogy ő hohy indult el, meddig bírta, milyen volt a fizu stb stb.

Meg egy utolsó kérdés: szerintetek ez mennyire hátráltatna a tanulásban (főleg vizsgaidőszakban)?

Ui: köszönöm a segítségeket!



2020. máj. 10. 07:15
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Napi 4-6 óra munka nem is a vizsgaidőszakban hátráltatna, hanem a szorgalmi időszakodat tenné teljesen tönkre. Valószínűleg össze-vissza lesznek az óráid, reggel 8 és este 8 között lényegében bármikor lehet órád, tehát erre alapozni nem lehet, amíg nem ismered az adott félév órarendjét.

Másrészt, az egyetemi tanulmány nem egy, hanem inkább kettő nagyságrenddel nehezebb, mint a középsuli volt. Én az első félévben inkább akklimatizálódnék és hozzászoknék az elvárásokhoz, maximum alkalmi munkákat vállalnék el, semmi esetre sem folyamatosat. Ilyen alkalmi munkákat pedig bőven találsz a diákszövetkezeteknél (oké, nem a mostani helyzetben, de ha csillapodnak a dolgok, akkor nagyobb eséllyel). Heti maximum egy hétvégén dolgozz, azért is kaphatsz már 30-40ezer között egy hónapban, és ehhez hozzájön, hogy ha jó tanulmányi eredményeid lesznek, akkor tanulmányi ösztöndíjat is kaphatsz a második félévtől, ami minden szempontból csak előnyös.

Azt szabad tudni, milyen szakra mész esetleg melyik felsőoktatási intézménybe? Akkor pontosabban be lehetne határolni a lehetőségeidet.

2020. máj. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Egyetértek az első válaszolóval.

Ha nem valami egyszerűbb szakra mész, hanem valami komolyabbra, akkor vagy időd nem lesz dolgozni, vagy ha dolgozol, akkor tanulni nem lesz időd és nem fogsz tudni teljesíteni.

Pl én mérnöki BSc-t végeztem, és az utolsó félévre lett csak időm dolgozni, az előtte lévő félévekben az óráim összevissza voltak, és sok órám is volt. Pl délelőtt 10-től délig, utána 4 óra lyukas, majd 4-től este 7-ig. Más nap reggel 8-tól 2-ig, utána 2 óra lyukas, majd 4-től volt óra 6-ig, ráadásul az óráim nagy része katalógusos volt, nagyon komolya vették a hiányzást. + Emellett bevásárlás, főzés, mosás, takarítás tehát önellátás (én egyedül élek) ÉS mellette óráról órára készülni sok tárgyból mert minden gyakon zh van, 6-8 projekt munka/félév. Esélytelen volt, hogy munkát vállaljak.

De ismerek olyan BTK-s hallgatót, aki napi 6 órát dolgozott heti 5x a BA alatt, mert az órákon nem volt katalógus, és nem is voltak nehezek, és csak olyan projekt munkái voltak, amelyekre elég volt 1-1 délelőttöt rászánnia hétvégén.


Szóval tényleg nem mindegy, hogy milyen szak mellett szeretnél dolgozni.

2020. máj. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Diákmunkák mellett tölthetsz ki fizetett kérdőíveket is, és akkor kb. mindegy hogy mikor van órád.


Ajánlom: Toluna, MOBROG, valamint létezik még sok más biztonságos oldala is.

2020. máj. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Pesten el lehet menni telefonos ügyfélszolgálatosnak? Szegeden ahol én lakom ez a legjobb diákmunka! A Telenornak és a Telekomnak is van itt ügyfélszolgálati irodája és vicc nélkül szerintem több száz diákot alkalmaznak, kis túlzással minden második szegedi egyetemista dolgozott náluk hosszabb-rövidebb ideig.


A lényeg, hogy tapasztalatot szerzel az irodai munkával kapcsolatban és az emberekkel (ügyfelekkel) is megtanulsz bánni, amik elég jó skillek. Ezen kívül nagyon rugalmas a munkaidő. Heti minimum 20 órát kell dolgozni, amit 2-3 nap alatt meg lehet csinálni, te döntöd el, hogy most épp 4 vagy 6 vagy 8 órába akarsz menni aznap.


De nyáron ha tudsz dolgozni heti 40 órát, akkor simán megkereshetsz 200-250 ezer forintot (ami Szegeden, nem Pesten jó fizunak számít felnőttként is). Szóval nézd meg, hogy lehet-e ügyfélszolgálatosnak menni Pesten.

2020. máj. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát én inkább a gyakorlati munkát ajánlom. Ja az nem jó. Akkor mozis diákmunka! Jól fizet enyhe de ha beszólsz vkinek a pult mögül repülsz, de csak akkor ha bunkó az igazgató vagy mi.
2020. máj. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 lillav válasza:

Én jártam anno, mikor még lehetett, hétvégente. Mindig úgy csináltam, hogy amint megvolt az órarend, írtam is a diákmelósoknak, hogy mennék. Mindig bejött, mert a tanárok nem szeretnek pénteken órát tartani. Viszont a többi hétköznap teljesen kiszámíthatatlan. Nekem ugyan 3-4 órám van egy nap, mert ilyen a szakom, de akinek nem ilyen, annak lehet hogy vagy egy 10-kor aztán meg csak 4-kor. És ezek másfél órásak. Szóval az után tervezz mindenképpen, hogy már tudod milyen az órarend. Készülni kell év közben is (nem csak a vizsgaidőszakban), azt is bele kell számítani.

Elgondolkodtató példaként mondom, hogy az egyik hallgatótársam dolgozik egyetem mellett és már két éve csúszik. Nem csak a munka miatt, persze, de nagyon benne van az is mert sosincs ideje felkészülni a vizsgákra. Ennek meg így nincs értelme.

2020. máj. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6%
"mozis diákmunka" - papa, az megvan, hogy 2 hónapja zárva vannak a mozik? :D
2020. máj. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!