Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha légiutas-kísérő szeretnék...

Ha légiutas-kísérő szeretnék lenni, akkor tapasztalat nélkül könnyebben felvesznek egy fapados légitársasághoz, mint egy hagyományoshoz?

Figyelt kérdés

Példaként említeném a LOT-ot. Megéri rögtön náluk próbálkozni vagy inkább először Wizzair, Ryanair? Milyen a fizetés a különböző légitársaságoknál? Hogyan zajlik az interjú? Ha nem sikerül, lehet-e újrapróbálkozni?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2020. máj. 11. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Majd 3-4 év múlva próbálkozz, most sehová nem kell ember a légiközlekedésben.
2020. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Wizz vagy Ryanair. 2012-ben volt 1600 euró a fizetés, ha jól emlékszem. Az alap. Hogy azóta mennyi, passz.

Felvesznek, kiképeznek, aztán állomást helyet kapsz, amiről majd repülsz. A lakást nem tudom, fizetik-e, szerintem nem.

2020. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az tudom, hogy most sehová nem kell, nekem ez amúgy sem most van még kilátásban, egyetemre járok.
2020. máj. 11. 11:57
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm #2-es!
2020. máj. 11. 11:58
 5/13 anonim válasza:
100%

Szia, én is hasonló cipőben járok, mindig elmorzsolok egy könnycseppet amikor látok egy repülőt az egyetem ablakából :D

Ahogy én tudom, a légitársaságok honlapján tudod megnézni hol és mikor tartanak nyílt napokat, ahol zajlik a felvételi. Open vagy Assesment Daynek szokták ezeket nevezni (az open dayre nem kell regisztrálni, az assesmentre pedig behívnak, így tudom).

Több körben zajlik az interjúztatás, annyi fix hogy végig angolul folyik. Az első kör a "CV drop-off", ilyenkor beviszed az önéletrajzod és egy-két percig beszélgetnek veled (90% hogy azt kérik mesélj magadról :D ). Miután ezt minden jelentkező megtette, az interjúztatók kihirdetik, ki jutott tovább a következő körbe. Ezután tipikus, hogy valamilyen csoportos feladatot adnak, ahol arra kíváncsiak mennyire vagy csapatjátékos, szituációkra kell reagálni és együtt megoldani feladatokat.

Ha a jelentkezési feltételek között szerepel egy bizonyos magasság, amit el kell érned kinyújtott karral, ezt is tesztelik (212 cm szokott lenni, szóval ha magasabb vagy mint 160 centi akkor szinte biztos hogy ez sikerül). Legutóbbi értesüléseim szerint a Wizznél 3, az Emiratesnél 6 hónapot kell várni ha nem sikerül a felvételi, de ezután újra jelentkezhetsz. Azt nem tudom fapados tapasztalattal könnyebben felvesznek-e, hallottam olyanról hogy valaki frissen, gimi után mehetett az Emirateshez és olyanról is, aki évekig dolgozott a check-in pultban a reptéren és nem kellett a Wizznek. Az biztos, hogy ügyfélszolgálati vagy vendéglátási tapasztalatot várnak a jelentkezőktől. Ezt én igyekszem eszerint választott diákmunkával megalapozni, de alsó hangon legalább két év, mire élesben jelentkezhetek :D Addig angolozok ezerrel és dolgozok magamon ahogy tudok :) Neked is ezt javaslom, nézz sok youtube videót a témában, dolgozd ki a válaszaid a tipikus interjú kérdésekre és nem érhet meglepetés :) Remélem tudtam segíteni!

2020. máj. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó úgy örülök hogy válaszoltál, legalább látom, hogy van aki tényleg hasonló cipőben jár! Köszönöm az infókat is, nagyon sokat segítettél! :) te tanulsz esetleg másik nyelvet? mert úgy hallottam, hogy jobb, ha több nyelven tudsz. nekem is még legalább 2 év, angolt már fel kéne frissíteni, bár az nem megy rosszul, inkább még valami minél esztétikusabb alakot kéne elérni, ezért edzegetek meg futok. fogakkal kapcsolatban esetleg tudod mi a követelmény? értem itt a lyukas fogakra, fogak fehérségére stb
2020. máj. 12. 11:35
 7/13 anonim válasza:

Nyelvszakos vagyok, de elkezdtem lengyelt is tanulgatni, mert az első célom a LOT lenne :)

Tudok neked ajánlani néhány youtube csatornát, biztos vagyok benne hogy nagyon sok kérdésedre választ kaphatsz és a repülős szókincset is megismered kicsit:

Angelina Bright (ex-Qatar Airways crew, minden jó és rossz tapasztalatáról beszámol)

DayswithKath (ő az interjútól kezdve a sminktippeken át mindenről is hasznos videókat készít)

Dorkainplane (egy magyar lány aki az Emiratesnek dolgozik, itt annyira nem aktív de van egy blogja amit nagyon-nagyon szeretek: live4flying.com)

Jaije.S (ex-Emirates crew, beszámol a tapasztalatairól és tippeket ad)

JetGirl (cseh csajszi az Emiratesnél, nagyon esztétikusak a videói, ő az egyik kedvencem :) )

MJ xoxo (német lány az Emiratesnél, inkább utazós vlogjai vannak de beszél ő is a felvételi procedúráról)

SKYFLYGIRL (szintén Emirates, főleg utazós vlogok de sok-sok információ a felvételiről)

Instagramon érdemes Patricia Hodalova (szlovák ex-Emirates crew, most vip crew) oldalát megnézni, ha feliratkozol a hírlevelére sok hasznos infót küld, vannak fizetős e-könyvei is amikben részletesen taglalja a felvételi procedúrát mindenféle mintafeladattal, amik tényleg előfordultak nyílt napokon. Budapesten szokott még lenni két napos (azt hiszem) tanfolyam ahol felkészítenek az interjúra és véleményezik a cv-d is, így élesben magabiztosabb leszel: Repülni akarok-Hello Flying néven megtalálod a szervezőket Facebookon. Az utóbbi kettőbe személy szerint még nem ruháztam be, csak gondoltam hasznos megemlíteni :)

2020. máj. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Szia!

Nővérem sem rendelkezett semmilyen tapasztalattal, végzettsége sem volt, mármmint egyetemi, csak jó volt az angolja. Egy évig próbálkozott az Emiratesnél, de végül fölvették. És most olyan jól keres hogy ha hazaküld kétszázat, azt szinte meg sem érzi(igaz, ő szinte semmire sem költ ennivalón kívül). És az Emirates mindig keres stewardest, szóval én a helyedben őket választanám.

2020. máj. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szia #8-as! Hú de jó ilyen sikersztorikat hallani, örülök hogy ilyen jól sikerült nővérednek!:) hát az emirateshez kétlem, hogy felvennének, bár ha felfrissíteném az angolomat, lehet lenne csekély esélyem. Mindenesetre egy próbát megér
2020. máj. 15. 11:41
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A fapadosokhoz tényleg a legegyszerűbb bekerülni, de persze nem is fizetnek annyit. Wizznél olyan 250 a kezdő, de ezért sokat kell dolgozni és nem nagyon látsz világot, mert leginkább fordulójáratokat indítanak, tehát mondjuk megjárod a Bp-Londont egy nap kétszer, utána meg elmész Berlinbe és fordul vissza a gép. Elvárás, hogy másfél órán belül be tudj érni a reptérre a lakhelyedről. Legalább 165 cm magasság (ez aránylag sok, a többi társaság ált. kevesebbet kér). Angol középfok és egy másik nyelv (a magyar is számít viszont). Úszástudás. +-4 dioptriánál nem erősebb szemüveg/lencse. Ryannél régebben a tanfolyam díját is ki kellett fizetned, levonták a béredből. A feltételek nagyjából hasonlóak, itt 158 cm a minimum magasság.

A LOT már más, ott is kell magas szintű angoltudás és más nyelv sem árt mellé (német, francia, olasz, ezeket mindenhol szeretik). Lengyel nem feltétel, de örülnek, ha valamennyit beszélsz, mégiscsak az ország nemzeti légitársasága. Többnyire kérnek tapasztalatot is, ha nem is flight crewt, de valami repülőset, vendéglátóst, eü-st esetleg, nekem pl volt egy kollégám, aki 2-3 évet check inezett előtte.

Emirates, egyéb arab cégek emellé elég durván válogatnak külső terén is. Nyilván nincs kimondva, de kifejezetten szép embereket keresnek és aránylag fiatalokat is, 30-hoz közeli, pláne afeletti kezdők már kevesebb eséllyel indulnak, mint egy 23-25 éves (21 év alatt viszont nem lehet jelentkezni). Emirates elvárja azt is, hogy kiköltözz Dubajba, ahol fizetnek neked mindent, de kint kell laknod.

2020. máj. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!