Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elsősorban Fidesz-szavazókat...

Elsősorban Fidesz-szavazókat kérdezem: nem tartják megalázónak azt a tényt, hogy egy kétszakos középiskolai kezdő tanár az első 2-4 évben nettó 140. 000 forintot visz csak haza,6 év egyetem után? Miért nem akar erről senki sem tudomást venni?

Figyelt kérdés

Arról nem is beszélve, hogy a nettó 200. 000 forintot is csak 15 év tanítással szerezhető meg

10 éve folyamatosan az a propaganda megy a társadalom felé, hogy a pedagógusi életpálya-modellel mennyit javítottak a tanárok társadalmi megbecsültségén, anyagi helyzetein. Ezzel ellentétben, egyre jobban nyomasztva és megalázottnak érzem magamat hogy kezdő pedagógus vagyok, merthogy a jövő nemzedékét szeretném tanítani és nevelni, de mindenhol csak lenézéssel és növekvő elvárásokkal találkozik az ember.

Továbbá, ezt a kérdést szeretném olyan szemszögből is feltüntetni, hogy még a 2008-11-es gazdasági válság idején is, tehát a Gyurcsány-Bajnai kormányok végén, egy UGYANILYEN beosztású pedagógus - tehát 2 szakos középiskolai kezdő tanár - nettó 120.000 forintot vitt haza. TÍZ ÉV év távlatában ez csupán 16%-os növekedés. Ez mennyire tűnik elfogadhatónak?

Kérem, hogy a válaszok - amennyire csak lehet - mellőzzék a szokásos baloldali hisztérikus és apokaliptikus hangulatú , valamint a jobboldali pökhendi és cinikus stílust.



2020. máj. 11. 20:34
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
15%
Én beszéltem tanárral. Szó szerint azt mondta, hogy tanárnak mindössze 3 dolog miatt éri meg menni: június, július és augusztus.
2020. máj. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező a 2/3-os szavazóbázist hiába kérdezed, a többség nem tud magyarul, amelyik éppen tud az meg nem nagyon szokott magyar oldalakat látogatni.


Szavazáskor a szavazatod leadása után maradj a környéken pár órát és rengeteg olyan embert láthatsz, akit tolmácsok kísérnek a szavazóhelyre. Tőlem egy a magyart erősen törő tolmács kérdezte, hogy "Hun köll szavazni?" ő 2 egész busznyi szavazót kísért (kb. 2 X 120 ember). A falunkban nincsen összesen ennyi szavazó!

2020. máj. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
35%

Senkinek sem tartanak a fejehez fegyvert hogy fideszre szavazzon. A szavazasok zartkoruek, ki látja ha en a jobbikot huzom be? Senki.


Gyurcsanyek alatt vajon 2szer ennyit kerestek a tanarok? Alattuk jobban eltek? Nem hinnem.


Koteleztek Gipsz Jakabot hogy tanar legyen 140ezerert? Hogy elvegezzen egy olyan szakot ahova barkit felvesznek olyan alacsony a ponthatar?


Ha egy tanárnak nem tetszik a fizetese, miert nem megy el a versenyszferaba dolgozni? Elvileg minden tanarnak rendelkeznie kell nyelvtudassal hisz a diploma feltetele(volt). Azzal meg sok helyre el lehet menni 2szer annyiert.


Miert nem vegzett el a tanar olyan szakot ahol jol lehet keresni? Mert az elso fizetése utan sirankozik, amikor a bertabla nyilvanos?



Miert nem harcoljak ki maguknak a bert? Latszat tuntikkel ez nem fog menni. Osszekell fogni mindnek es kesz. Ja hogy erre sem kepesek?

2020. máj. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
67%
Sztem menj el kőművesnek. Ott jobb a pénz, igaz nehezebb is a munka. ;)
2020. máj. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
78%

"Senkinek sem tartanak a fejehez fegyvert hogy fideszre szavazzon. A szavazasok zartkoruek, ki látja ha en a jobbikot huzom be? Senki."


Budapesten vagy egy nagyvárosban nem. Ha viszont egy 300 fős faluban nem a fidesz nyer akkor agyő összes munkahely, agyő közmunka, agyő bármilyen állami támogatás. És még örüljenek a falubeliek, ha nem hozzájuk telepítik be a kátrányos helyzetűeket bosszúból.


Szóval hiába nem látják hova húzod az X-et, a fidesz a kínaikat meghazudtoló módszereket alkalmaz a politikai megfélemlítésre és bosszúra.

2020. máj. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
76%
A fityisznek egy nagyon nagy hibája, hogy nemcsak letojják, hanem már szinte direkt alázzák a közszolgákat.
2020. máj. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
68%
Az én tapasztalatom az, hogy a jelenlegi tanári átlagfizetés erősen az átlagteljesítmény felett van, magyarán mondva néhány tanár még ennyit sem érdemelne. Bizony, nálunk is volt egyik évben, mikor bejött a tanár, feltette a lábát az asztalra és kijelentette, hogy nem lesz óra, mert nincs kedve megtartani. Szerintem ezzel a hozzáállással még 10 év után is bőven sok a nettó 200 ezres fizetés. Csak az a baj, hogy ennek meg a rendes tanárok isszák meg a levét. Szerintem a legjobb az lenne, ha teljesítmény alapján kapnák meg a fizetést a tanárok, bár ezt a teljesítményt megállapítani szinte lehetetlen lenne.
2020. máj. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim válasza:
18%
Ha kiszamolod, hogy 12 honapbol 8at toltenek munkaval, azt is ugy, hogy reggel 10re slattyognak be a suliba, du 2kor otthon vannak nem keresnek rosszul egyaltalan nem
2020. máj. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim válasza:
91%

#18-as

Azért ez nem teljesen így van.:D

2020. máj. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
80%

Fuuuu, de ideges lettem :D

18-as, hogy jön ki ez a matek, hogy 10-14 között dolgozunk? Heti 31 órám van. Június 30-ig dolgozom. Augusztus 20. után kezdek. Az őszi, téli és tavaszi szünetek 2-3 naposak csupán (a fennmaradó mindenkinek munkaszüneti nap/hétvége). Az összefüggő nyári szabadság csábító lehet. De mi van, ha én síelni szeretek? Ha főszezonon kívül próbálnék elmenni nyaralni, mert arra talán futná a nevetséges béremből? Jaaaa, hogy én nem mehetek bármikor szabira. Így jártam.

Lehet ezt ragozni, de sokkal több fizetést érdemelnénk. Mindig jönnek azzal, mennyi kókler tanár van. Igen, vannak. Ahogy kókler kőművesek, orvosok, ügyintézők is, csak velük nem találkozol 12 éven keresztül az év 9-10 hónapjában.

2020. máj. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!