Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elsősorban Fidesz-szavazókat...

Elsősorban Fidesz-szavazókat kérdezem: nem tartják megalázónak azt a tényt, hogy egy kétszakos középiskolai kezdő tanár az első 2-4 évben nettó 140. 000 forintot visz csak haza,6 év egyetem után? Miért nem akar erről senki sem tudomást venni?

Figyelt kérdés

Arról nem is beszélve, hogy a nettó 200. 000 forintot is csak 15 év tanítással szerezhető meg

10 éve folyamatosan az a propaganda megy a társadalom felé, hogy a pedagógusi életpálya-modellel mennyit javítottak a tanárok társadalmi megbecsültségén, anyagi helyzetein. Ezzel ellentétben, egyre jobban nyomasztva és megalázottnak érzem magamat hogy kezdő pedagógus vagyok, merthogy a jövő nemzedékét szeretném tanítani és nevelni, de mindenhol csak lenézéssel és növekvő elvárásokkal találkozik az ember.

Továbbá, ezt a kérdést szeretném olyan szemszögből is feltüntetni, hogy még a 2008-11-es gazdasági válság idején is, tehát a Gyurcsány-Bajnai kormányok végén, egy UGYANILYEN beosztású pedagógus - tehát 2 szakos középiskolai kezdő tanár - nettó 120.000 forintot vitt haza. TÍZ ÉV év távlatában ez csupán 16%-os növekedés. Ez mennyire tűnik elfogadhatónak?

Kérem, hogy a válaszok - amennyire csak lehet - mellőzzék a szokásos baloldali hisztérikus és apokaliptikus hangulatú , valamint a jobboldali pökhendi és cinikus stílust.



2020. máj. 11. 20:34
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
23%

Aztan junius 14tol 30ig mit csinaltak. Ne mond nekem hogy két hétig napi 8oraban adminisztral az osszes tanár.



Te vállaltad ezt a munkat azzal hogy ezt tanultad az egyetemen. Tudtad hogy ez azzal jar hogy nem mehetsz akarmikor szabira.

Az orvosok tobbsege is ügyelni koteles, ok is tudtak hogy ez azzal jar hogy barmikor felkelthetik ejjel es be kell mennie.


A berezes es ezek tudvalevo dolgok voktak, utolag ezekre hivatkozni nevetseges.

2020. máj. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
93%

Kedves 21-es!


Nekem semmi a bajom a szabadságolással, csak leírtam, hogy egyrészt nem 3 hónap, másrészt van ez a hátulütője, hogy nem lehet akármikor kivenni. Mikor mások irigykednek, akkor ezeket hajlamosak elfelejteni.

Nemcsak adminisztrálunk napi 8 órában, hanem lezárjuk az évet, értekezletekre megyünk, bizonyítványt írunk, érettségiztetünk. Van, hogy reggel 8-tól este 18-ig.

Azt sem szokta irigyelni senki, mikor éjfélig szalagavatón vagyunk, vagy ballagáson, vagy más, hétvégi programokon, amiket "szerelemből" kell csinálni, mert se túlóra, se pótlék nincs.

Mindezekkel tényleg semmi bajom, nagyon szeretem a munkámat.


Na de arra hivatkozni, hogy minek mentünk tanárnak, mikor a bértábla nyilvános... igen, azt ígérte ez a retek kormány, hogy a minimálbérhez köti a fizunkat. Arról nem volt szó, hogy a 2013-ashoz, még így 2020-ban is... vérlázító.


És igazából az oktatás legtöbb gondja a mi alulfizetettségünkből fakad. Megértem azt a kollégát, aki azt mondja, hogy ő ennyi pénzért nem hajlandó megszakadni. Megértem azt a kollégát, aki azt mondja, hogy ő ennyi pénzért nem fogja a gyerekek lelkét ápolgatni. Megértem azt a kollégát, aki üvölt a gyerekkel, mert a háttérben olyan gondjai vannak, hogy nem tudja eldönteni, gázszámlát fizessen vagy egyen a hónap utolsó hetében.


Nem értem, miért nem becsüli meg a (mindenkori) kormány azokat az embereket, akik a hátukon viszik az országot. Akár azzal, hogy a ti gyerekeitekre vigyáznak, amíg ti sokkal több pénzt kerestek; akár azzal, hogy gyógyítják azokat az embertársaikat, akik jó esetben sokkal többet keresnek náluk; akár azzal, hogy ügyeket intéznek el olyan embereknek, akik sokkal többet keresnek náluk.


Minden közszolga normális bérezést érdemelne, pedagógusok, szociális- és egészségügyben dolgozók, hivatali ügyintézők stb.

Nem arról beszélek, hogy milliókat kéne keresnünk havonta.


De tényleg nem érdemlünk meg kezdőként egy nettó 200k körüli bért? A kezdő diplomások átlagbére 2018-ban(!) br. 335k volt.

2020. máj. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
89%
Az lemaradt: a mi siralmas bérezésünknek nemcsak mi isszuk meg a levét, hanem az egész társadalom, ezt ne felejtsük el.
2020. máj. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
22%

Menj el a diplomaddal es a nyelvtudasoddal egy sscbe dolgozni 3szor ennyiert.


Aztan majd ha nem lesz tanar kenytelenek lesznek emelni.



Vagy aljatok ki magatokert. Ilyen látszat tuntikkel nem eritek el amit szeretnetek. Ossze kellene fogni, de erre is keptelenek vagytok.

2020. máj. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a szakszervezetek hiteltelenek, mert semmiféle változást nem érnek el. Még a kormányközeli szakszervezet SEM. Pedig már ők is mondják, hogy sürgősen béremelés kéne. A kormány csak lesajnáló, cinikus válasszal illeti őket.


Az összefogás nehéz ügy.

Egyrészt sokan félnek. Vidéken nem úgy megy, hogy felmondok, másnap új melóhely. Van, ahol ez az egyetlen bevételi forrás.

Másrészt a sztrájk pedagóguséknál eléggé korlátozott. Ügyeletet kell adni, úgy meg nyilván semmi értelme. Vizsgálják a sztrájktörvényt, de megmondom őszintén, nem tudom, mire jutottak. Meg ugye ez most a karantén idején nem is igazán aktuális.

Harmadrészt rengeteg a nyugdíjazás előtt álló pedagógus, akit a munka ezen része már nem érdekel. Ők nem fognak tüntetésre menni, jó ez így nekik, ahogy van.


Arra számítok egyébként, hogy a Ratkó-gyerekek munkaerőpiacról való kilépésével talán javul valamit a helyzetünk. De alapvetően egyetértek veled abban, hogy össze kellene fogni, mert úgy érhetünk el eredményeket.


Csak erről mindig szegény Sándor Mária jut eszembe.

2020. máj. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim válasza:
91%
Ez azok szakmák egyike, amit mindenki jól ismer; kinek ilyen tapasztalatai vannak, kinek amolyan. Igaz, hogy vannak olyan "tanárok", akik nem túl sokat tesznek a diákokért, de vannak olyanok is, akik nagyon is lelkiismeretesek! Ilyen kevés fizetéssel a lelkiismeretesekkel szúrnak ki. Másrészt, minden szakmában vannak rosszak és jók. Orvosok között is... (pl. aki nem tudja megkülönböztetni a náthát az influenzától, és igen, ő itt a háziorvos). Na de nem szapuljuk a másik munkáját. Tüntetés: én úgy tudom, ez náluk annyira szabályozva van, hogy nem éri meg. Nagyon sokan tesznek azért, hogy a tanárok helyzete jobb legyen, ki figyel erre? Senki. Egyébként a tanárok is annyi ideig vannak bent, amennyi ideig a gyerekek. Szóval nem értem: szegény gyerekek du. 4-ig bent kell, hogy legyenek (és tényleg sajnálom őket), de mit gondoltok, egyedül vannak ott? Nem. És a tanítás igazán nehéz dolog, hát még a nevelés. Mert sajnos van olyan szülő, aki a tanárra bízza, hogy tanulja meg a szobatisztaságot. És igen, el lehet menni máshova több pénzért. De akkor ki fogja tanítani a gyerekeket? A szülő 8 órás munka mellett? De ha igen, ért hozzá? Tudja a 8.-os kémiát; tudja, hogyan kell megtanítani a betűket; érti a matekot; olvasta azt a kötelező olvasmányt? Igen, elégedetlenek, tudják, hogy mennyire számíthatnak, de egy jobb jövőben, egy jobb nemzedékben bíznak, akik megértik, hogy te és te is azért lehetsz mérnök, ügyvéd, asztalos és kovács, mert voltak tanáraid... El lehet hagyni ezt a pályát, de akkor mi lenne a világgal, ha nem lenne tanító/tanár? Végül pedig a korrepetálás: nem mindenki nyelvtanár vagy matektanár! Ők a legkeresettebbek,közölük lehet valaki megszegi magát, de őszintén, hányan tartanak igényt egy magán történelemtanárra? Vagy egy technikatanárra? De még a magyartanároknak sem olyan egyszerű. Másfelől, magamból kiindulva és más anyagi helyzetéből kiindulva – ami lehet nem túl fényes – nekem nem lenne pofám sokat elkérni. Végezetül nagyon sajnálom ezt az ellenállást a tanárokkal szemben, jobban kellene tisztelni őket, és nem csak őket, hanem minden dolgozó embert, attól függetlenül, hogy ki mennyit keres!
2020. máj. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim válasza:
80%
*azon
2020. máj. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim válasza:
88%
Amíg nincs erős szakszervezet, addig ez marad. Súlyos tanárhiány van, mégsem képesek semmit elérni. Eygébként ennek a vége az lesz,mint az egészségügyben. Az állami oktatás teljesen lezüllik, és akik megtehetik, viszik súlyos havi tízezrekért a gyereket magániskolába. Aki ezt nem teheti meg, annak gyereke elesik a normális oktatástól. Látni már jó pár példát ilyen magániskolákra, túljelentkezés és várólista van! Nos, ott a pedagógus sem annyit keres, bértábla ide vagy oda.
2020. máj. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
82%

28, ez a cél.

És hosszú távon kinek lesz rossz ez a helyzet?

Bingo!

Az egész társadalomnak!

2020. máj. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
19%
Nem tartom megalázónak, mert közben másodállásba az élelmesebbek meg mennek a felnőttképzőkbe órákat adni, és árulják a saját jegyzeteiket több tízezerért, vagy fizetős szemináriumokat szerveznek.
2021. jún. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!