Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól számolok? Angliába megyek...

Jól számolok? Angliába megyek 1-2 évre dolgozni, spórolás céljából. Reálisan gondolkodok? Főleg Angliában élők! Köszönöm.

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú leszek.


Most fogok végezni egyetemen. Amint járható lesz a közlekedés és elmúlnak a korlátozások Angliában is, indulok.

Szükségem van kb. 2-3 millió forintra a saját vállalkozásomhoz, amit azonnal beindítanék, amint a kezemben lenne a pénz. Mert ezt szeretném!

Nem fogok kint maradni, de most biztosan ki fogok menni, ezt már eldöntöttem. Mindig is megakartam próbálni milyen kint az élet, hogy legyen tapasztalatom. Ezt csak azért szögezem le, mert biztos lesz aki a "minek mész ki" elvvel próbál választ adni.

Bővebben nem mennék bele, csak ha fontosnak érzitek, hogy miért nem dolgozom a szakmámban, minek megyek ki, mihez kell ennyi pénz, bla-bla-bla.

A lényeg a következő.


Debrecen méretű kisvárosba mennék, ismerős fogadna kint és segítene elintézni a papírokat. / értem ezalatt: NI, bankszámla, lakhatás, stb /

Induló költségként van nálam 1000 font.

Nagyon elszánt vagyok, elkötelezett és terhelhető is, nyílván ezért megyek ki. Nyelvet középszinten beszélem, de egyetemi éveim alatt nem használtam.

Rengeteg munkát kerestem és nézegettem az ottani városban, környéken, elvileg lesz munkalehetőség, de erre nem alapozok és nyílván nekem kell menni érte. Nem gondolok semmilyen különlegesebb munkára, mint pincér inkább, mint konyhai kisegítő, raktáros, gyári munkás (húsipart kivéve).

B jogosítványom van már 3 éve, de csak fél év után fogom tudni honosítani, amit meg is teszek, hátha a hasznomra válik.


A számításaim a következőek:

kb. 300-400 fontot számolok albérletre. 1 szobát bérelnék egy lakásban.

Nem mondom, hogy nem adok magamra de évekig voltam kollégista és albérletben is éltem Budapesten, így ezen a legtöbbet szeretnék spórolni.


kb. 150-200 fontot számolok kajára. Magamra főznék, amúgy sem járok gyorsétterembe, se étterembe és keresni fogom a piacokat. Hallottam a Lidl / Aldi a legolcsóbb Angliában, amikből amúgy is szívesen vásárolok. Egyesek szerint akár 100 fontból is megoldható, aminek én nagyon örülnék de inkább többel számolok.


Most tartunk kb. 600 fontnál.

Ami a "magamra költés"-t jelenti, az talán egy kondi bérlet lenne, ha nincs szabadidőpark. Meglestem a helyi kondik árait és havi kb. 15-20 font, attól függ melyikbe megyek, melyik lesz közelebb.


Ezenkívül mobilnetre költenék, amire kb. 20-30 fontot számoltam egy hónapban. Feltöltő kártyás netet vennék.


Ezt összeadva legrosszabb esetben a havi költségem 650 font.

A jelenlegi minimálbér óránként elvileg 8,20 font de csak 8-al számolok.

Mindenféleképpen legalább heti 5 napot 8 órában dolgoznék, szívesen vállalok hétvégéket és túlórát is, ha lehetőségem lesz, élni fogok vele.


Ha csak 5 napot dolgozok, 8 órában az 1280. Az nem tudom nettóban mennyi jelenleg Angliában de kb. 1000 fontra számítok.


Lehetséges hogy kb. 400-500 fontot félretudjak tenni egy hónapban?

Mennyire érzitek reálisnak? A fent említett kiadásokon kívül nem költenék másra, ha csak nem lesz váratlan kiadásom.


A brexitről még annyit, hogy egészen dec. 31-ig a hivatalos uk információ szerint mehetek és 2020 június végéig van lehetőségem beadni az ideiglenes letelepedési státuszt, amit meg is teszek, amint kimegyek.


A "mikor élsz" meg a "ez nem élet" -re reagálva: Tudom hogy van ára, hiszen ezért szeretnék kimenni és azért dolgozni, hogy később itthon tudjam élni az álmomat.


Nem kívánok más zsebében turkálni, de saját tapasztalatoknak örülök.

Köszönöm.



2020. máj. 18. 19:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%

Ez kb 1150 font nettó havonta, de egy csomó mindentől függ, biztosítás, stb...


A 400 font elég karcsú, de szobát vidéken kapsz érte. Bár ezt magad is könnyen csekkolhatod gumtree-n pl.

A havi 100 fontos kaját azt felejtsd el nyugodtan, ha a Tescoban csak a 2-őt fizet 4-et kap legdurvább akciókra mész rá a legolcsóbb xarokra akkor is esélytelen napi 3 fontból megélni. Nyugodtan számold szvsz a dupláját, azt is csak akkor ha hajlandó vagy magadra főzni minden áldott nap minden étkezésre. Amikor kinn dolgoztam 3-4 font alatt nem lehetett pl. a dolgozói canteenban megebédelni pedig az a cég által "támogatott" ár volt. Egy sima útszéli étteremben (nem egy fancy helyen, csak valahol ami egy kifőzdénél egy fokkal jobb) 20 font alatt kb. fish and chipset sem kapsz egy sörrel - de gyorsétterem vagy indiai sem jön ki 10-15 font alatt.


Tudom nem ez volt a kérdés tárgya, de ha úgysem szakmában akarsz dolgozni akkor miért Anglia a célpont? A nem használt középszintű nyelvtudásod arra sem lesz elég, hogy az utca népét megértsd kis túlzással - ennyi erővel viszont akkor mehetnél pl. ausztriába, ahol magasabb a bér, közelebb van, van 13. havi, EU tag, stb... sok szempontból egyszerűbb lenne, mint a brexittel küzdeni.

2020. máj. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nem gondolkodsz reálisan.

A kiadásaidat nyugodtan szorozd meg másfél-kettövel, akkor lesz az.

Ami meg a középfokú, de régen nem használt nyelvtudást illeti, az arra sem elég, hogy a boltban kaját vegyél, sem ök nem fognak téged érteni, sem te öket.

MEg egyáltalán nem valószínü, hogy kapsz munkát, szóval az egész csak képzelgés reális alapok nélkül.

2020. máj. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Azért pont Anglia mert ott van ismerős.

Németül viszont nem tudok, így nem érteném miért mennék Ausztriában többre. Rengeteg embernek sikerült és nem gondolnám, hogy ilyen szinten nem tudnék félretenni. A saját magamra főzés meg nem gondolom, hogy ekkora gondot okozna, minden este tudnék főzni, másnap magammal vinni.

Aztán meglátjuk hogy alakul.

Azért erős túlzásnak érzem a kiadások megkétszerezését, hiszen nem Londonba megyek. A nyelvtudás meg bőven van azon a szinten, hogy megértessem magam és eltudjak menni boltba.

2020. máj. 18. 22:25
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Kaja napi kb £4-5. De ki lehet hozni olcsóbban is aki nagyon akarja.

Minimálbér £8.72 hacsak nem vagy 25 év alatti. A tax utáni bérre vannak kalkulátorok.

Ismerősöm havi £300-ért bérel szobát külön fürdőszobával, így a havi £400 is reális.

A tömegközlekedés az ami még drága. Havi £60 simán megvan még kissebb városokban is.

Szóval simán összejöhet. A nyelvet meg addig tanuld napi több órában, mert ezen fog múlni később, hogy milyen könnyen találsz majd munkát.

2020. máj. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 18. 23:56
 6/26 anonim ***** válasza:
71%

Ez meleg, havi 150e Ft sporolasert kimesz külföldre ?


Merre laksz te ? Gyartosoron 250et hazaviszel szuloknel lakással röhögve összejön az angol spórolás. Persze nyelvet tanulni jó még vicces de azért...

2020. máj. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%
15-20 font egy hónapra kondibérletnek? Az még Budapesten is iszonyat olcsó. 150 font egy hónapra kajára? Ezt te sem gondolhatod komolyan. Napi 3 fontból kenyéren és vízen kéne élni.
2020. máj. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%

Az angol részhez nem értek, mert nem dolgoztam ott.

Viszont a többihez kicsit igen, szóval:

amikor hazajössz a megspórolt pénzeddel, nekiállsz vállalkozást csinálni?


Ez a legjobb módja, hogy gyorsan elveszítsd a megtakarításodat. :)


Először kezdj el melózni azon a területen amin vállalkozni akarsz. Aztán amikor már eltelt pár év, lett tapasztalatod a területen, megismertél beszállítókat, szakembereket, van rálátásod a piacra, a konkurenciára, megtanultál dolgozni, akkor kezdj el vállalkozáson gondolkodni.

2020. máj. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én melóztam (kb. 50 km Londontól) ott 7 font volt a kondi belépő és 40 a havi bérlet. El tudom képzelni, hogy egy nagyon vidéki nagyon lepukkant teremben kapsz 20 fontért bérletet.
2020. máj. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rosszul gondolkodsz. 100 ezer forintért nem éri meg kimenni.

Elmondom hogy tudnál spórolni.

Ha tényleg pincérkedni meg akár takarítani is vagy hajlandó.

Tele van a gumtree bentlakásos hoteles munkákkal, van szállásod, kajád meg wifid is. Itt minden megélhetési költséget levonhatsz kb. Ezeknél a bentlakásos világ végi hoteles munkáknál olyan 150 fontot vonnak a fizuból a kajára meg a szállásra. Ha minimálbéren vagy, akkor máris 1000 fontod megmarad. Én ezt a 150 fontot a borravalóból fizettem havonta. 6 hónap alatt úgy tettem félre 1 millió 800-at (plusz kb 250 ezer ft adóvisszatérítést), hogy utazgattam folyamatosan országon belül, cigiztem 5 fontos cigi mellett és elég sokszor éttermeztünk a kollégákkal és az itthoni 5-700 ezer ft-os tartozásomat visszafizettem. Azok a kollégáim meg ismerőseim, akik végig puritánul éltek a fél éves szezon alatt, nem mentek étterembe és mindenen spóroltak kb 3 milliót tettek félre. 6-8 hónap a szezon, a többire hazajössz és max 2 év alatt megvan a 6 milliód (minusz amit itthon elköltesz belőle a 4 hónap szünet alatt). Okosan kell csinálni, nem egyből albérletre gondolni, hanem egy kényelmes hotelbe menni a világ végére, ahol kb lehetőséged sincs a pénzköltésre. Gumtreen nézz körül hotel general assistant munkákra, ez azt jelenti, hogy felszolgálás, konyhai kisegítés meg takarítás. Nem kell extra angol, de azért a régen használtat nagyon elő kell venni mielőtt kimész. Ja és ismerős sem kell, mert lesz szállásod,kajád és a hotel tulajai minden papírt intéznek neked általában vagy segítenek, hogy hova kell menni.

2020. máj. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!