Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan szerezzek diákmunkát?

Hogyan szerezzek diákmunkát?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen ismerkedem, idegenekkel nem nagyon tudok beszélni. Félek az idegenekkel való beszéddal. Szeretnék diákunkát: árufeltöltő, gyorséttermi dolgozó, vagy telefonos adategyeztető állások vannak legfőképp. Az utolsó az nyilván kiesik. Azt meg tudom csinálni, nyilván, mivel muszáj ,bemegyek egy diákmunkás irodába és jelentkezem az állásra. Gondolom fel is vesznek, mert nem hiszem, hogy sok minden kellene, gondolom személyes interjú nem kell. De ha mégis izzadva, remélhetőleg nem dadogva, azt meg tudom csinálni. Szóval remélhetőleg lesz munkám. Ugye a gyorsétterembe is valószínűleg sütni, vagy kaját készíteni raknának be, nem a pénztárhoz. Szóval csak a munkatársakkal kéne kijönni. Azért kirúghatnak vagy lehet belőle bajom, hogy nem nagyon beszélek a munkatársakkal? Mondjuk olyan baj, hogy kiutálnak, ilyesmi, vagy nem gáz, ha csendben el vagyok magamnak? Amúgy a legfontosabb tényleg az, hogy kirúghatnak e. Bármi tanácsnak nagyon örülnék munka kereséssel kapcsolatban. Ha Borsod megyében kifejezetten tudnátok valamit az nagyon jó lenne. De tényleg bármi tipp jó lenne diákmunkáról.

Köszönöm, ha válaszolsz!

17/l



2020. máj. 19. 13:59
 1/1 anonim ***** válasza:

A munkahelyen dolgozol. Ha a munkát nem teljesíted akkor rúgnak ki. Ha te már az elején megmondod, hogy nem haverkodni vagy ott akkor úgy is fognak kezelni. De akkor ne lepődj meg ha "kiutálnak" (nem utálnak, csak nem érdekled őket). Szerintem ez hosszútávon rosszul fog esni, még ha csak pár hétről is lenne szó.

Ezen felül egy minimális kommunikáció biztos meglesz a munka miatt. Ha árufeltöltő leszel akkor viszont a vevők legnagyobb hülyeségeire kell tudnod válaszolni (pl. hol van a löncshús). Ha nem tudod akkor nem küldheted el a vevőt, hogy "bocs, nem tudom". Meg kell kérdezned egy kollégád, vagy legalább nagyjából tudd, hogy melyik osztály merre van.

Gyorsétterembe még nem dolgoztam, de nekem az nagyon pörgős lenne és ott is meglenne ez a minimális beszélgetés, segítségkérés stb... Főleg az elején. Ha jó a munkahelyed akkor ha kell 6x is elmondják, hogy mit hogy kell csinálni. De ha nem tudod akkor is ki kell nyitnod a szádat, hogy megkérdezz valakit.

Pénzt csak 18 éven felüli kezelhet.

2020. máj. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!