Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem sikerült még elhelye...

Miért nem sikerült még elhelyezkednem?

Figyelt kérdés

Majdnem egy éve már, hogy befejeztem a középiskolát. Egyetemre nem tudtam menni, mert vidéki vagyok és nem tudtam volna kifizetni a lakhatást. Úgy terveztem, hogy dolgozni fogok, kell is dolgoznom, hiszen el kell magam tartani. Rengeteg munkahelyre jelentkeztem ezalatt az egy év alatt, sok helyre be is hívtak állásinterjúra, viszont eddig csak elutasítást kaptam mindenhonnan. Nem értem mi lehet a baj, egyik munkahelyek sem kellek! Való igaz páyakezdő volnék, és tapasztalatot akarok szerezni, viszont a legtöbb munkahely már eleve elvárja a tapasztalatot. De hogyan szerezzek, ha az esélyt sem kapom meg rá? Hogyan várhatja el egy munkahely, hogy 20 évesen több éves tapasztalatom legyen? Kegyetlenségnek érzem. Úgy érzem, nem bírnék el több elutasítást, mert belerokkanok. Úgy érzem, a világ elítél. A saját családom is azt hiszi, hogy azért nem dolgozom mert nem akarok. Pedig esküszöm, hogy én próbálkozom! Minél több idő telik el, annál inkább nem akarnak alkalmazni a munkahelyek mert ott is azt hiszik azért nem dolgoztam eddig mert lusta dög vagyok.


Másnak is ennyire nehéz volt munkát találni? Ugy érzem, sosem fog ez nekem sikerülni!



2020. máj. 23. 23:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Ugyanez van velem is, csak diplomával. Én voltam tanácsadónál, azt mondta minden tök oké, önéletrajz is, bérigény is, a tapasztalat hiánya az egyedüli gát, de ne aggódjak, mert biztos lesz munkám, azóta sincs. A vírus miatt pedig most még nehezebb.


Pályakezdőként marha nehéz. Ha engem elutasítanak szóban, akkor meg szoktam kérdezni, hogy mi volt a probléma, hogyha olyan, akkor legközelebb ne kövessem el ugyanazt a hibát. Esetleg ezt próbáld meg.:)

2020. máj. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tegnap kaptam egy újabb elutasító emailt, és megkérdeztem hogy mi alapján döntötte el hogy nem akar alkalmazni. Tapasztalathiányra hivatkoztak 🙄
2020. máj. 24. 00:34
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekem is ezt szokták válaszolni, de sosem lehet tudni :)

Sajnos ez egy ördögi kör, azon kívül, hogy próbálkozol tovább és fejleszted magad (pl.nyelvet tanulsz, vagy az office programokat) nem nagyon tudsz mit csinálni :/

2020. máj. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Szintén diplomával nem megy most az elhelyezkedés. Kb. 2 terület van ahova felvennének, mert abban van tapasztalatom de oda nem szeretnék menni, hanem egy harmadik opcióba amiben nincsen munkatapasztalatom.
2020. máj. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%
Valaki egyszer megosztaná azt hogy milyen melora jelentkezett milyen berigennyel és kb mi volt a cv-je? Nagyon kíváncsi lennek mi az oka a szerencsétlenkedesnek.
2020. máj. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Gyakornoki pozíciókat keress! Ott nem hivatkozhat a tapasztalat hiányra...
2020. máj. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én annak idején a gépészmérnöki diploma megszerzése után 8 hónapig sofőrködtem, mert nem vettek fel sehova. Közben persze szórtam az önéletrajzomat, már excel táblába írtam hova jelentkeztem :)).

Úgy rémlik 100/5 helyre hívtak be elbeszélgetésre... de ennyiből még nem volt munkám :(. Az önéletrajzom jól volt megírva a munkanélkülis nő szerint, csak nem volt tapasztalatom.

Visszagondolva több problémát is találtam magamban utólag (nem mindennel volt gond nálam, de össze szedem kb mire kell figyelned):

- nem megfelelő volt a megjelenésem (farmer, ing, sport cipő) --> pantalló, ing, elegáns cipő

- sofőrkötés miatt nem mindig tudtam fodrászhoz időben eljutni sajnos --> mindig igényesen jelenj meg! megfelelő fazonú haj, kiszedett szemöldök, tiszta levágott körmök.

- öltözködésed, megjelenésed legyen visszafogott és elegáns!

- Ne rágózz!!! Még azelőtt dobd a KUKÁBA, hogy bemennél az épületbe.

- Napszemüveget vedd le mielőtt bemész az épületbe, ha épületen kívül találkozol azzal, akihez mentél vagy egy kollégájával aki megszólít, már az előtt vedd le hogy bemutatkoznál!

- Amíg várakozol ülj le, nézelődj, de NE NYOMKODJAD A TELEFONODAT!

- Ha interjú előtt felajánlanak üdítőt, kávét..., ne fogadd el csak köszönd meg! Illedelemből kérdezik, eszükben sincs kávét főzni neked. (Ez nem a te szinted, közép vagy felső vezetői munkánál már nem csak illedelemből kérdezik.)

- Mivel csak magadról, és tanulmányaidról vagy képes beszélni, legyél mindig őszinte, ne kamuzz, mert egy tapasztalt HR-es azonnal kiszűri a dolgokat a testbeszédedből és a hanglejtésedből.

- Összefüggő értelmes mondatokat használ, az a legjobb ha otthon előre felkészülsz ezzel kapcsolatban. Legalább 5-10 percet kellene beszélned megszakítás nélkül magadról: pl: Hova jártál iskolába, miért választottad ezt a szakmát, mit szeretsz benne, vagy miért nem szeretnél benne dolgozni. Ha van egyéb okj-s vizsgád mesélj róla.

- Sok munkáltatónál plusz pont, ha sportolsz, vagy van házi kedvenced ezekről is mondjál néhány szót.

- "5 év múlva mit szeretnél csinálni" Na ezt a kérdést szinte mindig felteszik.. ez egy két élű fegyver. A te esetedben javaslom érvelj azzal, hogy szeretnél egy .... BSc (vagy egyéb szakképzés) szakot elvégezni levelező tagozaton munka mellett, mivel sajnos az anyagi háttered nem engedi meg neked, hogy a tanulmányaidat nappali tagozaton végezd el.

Ez amiatt jó mert látják fejlődni szeretnél!

- Mindig azzal tartsd a szemkontaktust akivel beszélsz, egyszerűnek tűnik de nagyon sok embernek nem megy elsőre.

- Mivel a HR-ek általában nők, nyaktól felfelé nézegesd csak őket! Még a lejjebb pillantás is kifejezetten rossz fényt vet rád, és azonnal kiszúrja!

- NE FICÁNKOLJ A SZÉKBEN, NA MATASSÁL, NE VAKARÓDJ, TELEFONODAT NÉMÍTSD LE, AZ ÓRÁT NE NÉZED MEG SOHA, FARKASSZEMET NE NÉZZ VELÜK. FOLYAMATOS SZEMKONTAKTUS SEM JÓ (ezt a pszichopaták csinálják általában)!


+ HA a mondanivalóddal elkészültél, akkor hangosan is add elő magadnak, hogy hangzik valójában. Esetleg kérdezd meg haverjaidat/ szüleidet mi a véleményük.

2020. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Tudom ez nem fog tetszeni, de jelentkezz olyan munkára is ami nagyon távol áll tőled.
2020. máj. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
7es, az állásinterjúkon mindig mindent ugyanúgy teszek, ahogy leírtad. Megjelenés rendben van,testbeszéd, beszéd is. Mindig ugy megyek oda, hogy magabiztos vagyok, a hanglejtésre is figyelek. Pedig nem vagyok egy magabiztos ember mindig ia nagyon visszahúzódó voltam, de az utóbbi időben kinyíltam. Ezért nem tudom elfogadni ezt hogy nekem egyszerűen nem sikerül meggyőznöm sosem a munkaadót, hogy jó munkaerő lennék.
2020. máj. 24. 22:40
 10/15 anonim ***** válasza:
Feltételezem a leírásból, hogy elsősorban irodai melókat pályázol meg. Sajnos, ott igen magas százalékban már akkor megvan az ember, amikor jelentkezel, csak be kell hívni párat álcaként. A legtöbb jó helyre csak ismerőssel lehet bejutni. Úgyhogy sztem keress vendéglátós melót, oda mindig kell az ember. Nem fizetik meg és be se igazán szeretik jelenteni az embert, de ott legalább pénzt kereshetsz átmenetileg is.
2020. máj. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!