Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem sikerült még elhelye...

Miért nem sikerült még elhelyezkednem?

Figyelt kérdés

Majdnem egy éve már, hogy befejeztem a középiskolát. Egyetemre nem tudtam menni, mert vidéki vagyok és nem tudtam volna kifizetni a lakhatást. Úgy terveztem, hogy dolgozni fogok, kell is dolgoznom, hiszen el kell magam tartani. Rengeteg munkahelyre jelentkeztem ezalatt az egy év alatt, sok helyre be is hívtak állásinterjúra, viszont eddig csak elutasítást kaptam mindenhonnan. Nem értem mi lehet a baj, egyik munkahelyek sem kellek! Való igaz páyakezdő volnék, és tapasztalatot akarok szerezni, viszont a legtöbb munkahely már eleve elvárja a tapasztalatot. De hogyan szerezzek, ha az esélyt sem kapom meg rá? Hogyan várhatja el egy munkahely, hogy 20 évesen több éves tapasztalatom legyen? Kegyetlenségnek érzem. Úgy érzem, nem bírnék el több elutasítást, mert belerokkanok. Úgy érzem, a világ elítél. A saját családom is azt hiszi, hogy azért nem dolgozom mert nem akarok. Pedig esküszöm, hogy én próbálkozom! Minél több idő telik el, annál inkább nem akarnak alkalmazni a munkahelyek mert ott is azt hiszik azért nem dolgoztam eddig mert lusta dög vagyok.


Másnak is ennyire nehéz volt munkát találni? Ugy érzem, sosem fog ez nekem sikerülni!



2020. máj. 23. 23:24
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
10es,a vendéglátós helyek is eléggé ki tudnak cseszni az embererel. Múlt héten jelentkeztem pultosnak egy étterembe, interjún is voltam, nem olyan hely egyébként ahol ne jelentenek be az embert. Az interjú nagyon jól ment, szinte biztos voltam benne hogy felvesznek, Erre másnap kaptam egy elutasító emailt. Rákérdeztem, hogy mégis miért nen akar alkalmazni. Az volt a válasz, hogy nincs tapasztalatom. De istenem, milyen tapasztalatot várnak, 20 éves vagyok! Honnan lenne több éves tapasztalatom?? A legtöbb jelentkezőnek nincs, és mégis felveszik, sokakat 8 általánossal is. Ezért nem értem mégis mi a franc lehet a baj amiért pont engem nem. Megállnám a helyem pultosként,hamar beletanulnék a dolgokba.
2020. máj. 27. 00:14
 12/15 anonim ***** válasza:
Merre élsz helyileg? Mármint csak úgy nagyjából lődd be, legalább a megyét. A munkaügyi központban regisztrálva vagy? Nálunk (Heves megye) a 25 év alatti támogathatókat veszik fel mindenhová. Pont nem számít, hogy ért-e valaki a munkához, mert csak az a lényeg, hogy ne kelljen utána fizetni. Szerintem emeld ki az önéletrajzodban, hogy pályakezdő és a munkaügyi központ által támogatható vagy, akkor lehet könnyebben fog menni.
2020. máj. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Még 1 tipp. Próbálkozz külföldön. Egyrészt nagyon szeretik a friss, fiatal munkaerőt, másrészt jobban megbecsülik, mint itthon. Aztán pár év alatt kereshetsz annyit, hogy egészen fiatalon tudsz majd vásárolni egy saját házat és egy autót, amivel már könnyebb elindulni az életben. Aztán 25-28 éves korodra lesz annyi tapasztalatod, hogy bármelyik nívós hely alkalmazni fog pár év külföld után. Nagyon kemény lesz az elején, kint sokat kell ám dolgozni. De mindig lebegjen az a szemed előtt, hogy itthon mennyire nincs lehetőséged és az majd segít kitartani. Ha újrakezdhetném, már 18 évesen mentem vna innen kifele, s már rég nem itt tartanék, ahol most.
2020. máj. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Én js Heves megyei vagyok, 25 év alatti, pályakezdő. Nem azt vettem észre, hogy mindenhová felvennének... Különben nem ks írtam volna ki a kérdést ide 🙄 Nem szeretik a pályakezdőket, de azért elvárják hogy legyél fiatal és legyen 10 év tapasztalat... Logikátlan az egész.


Külföld meg nem jöhet szóba, nincs kint ismerős, márpedig ugy jobban lehet boldogulni ha ismerek kint valakit.

2020. máj. 28. 17:25
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom akkor mi lehet a baj, de mi nagyon nem azt tapasztaljuk, amit te mondasz. Itt kifejezetten a 25 év alatti pályakezdő kell, aki a munkaügyi központ által támogatott.
2020. máj. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!