Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki rendelget a címemre...

Ha valaki rendelget a címemre és nem tudom ki az, lehet külföldi, viszont nem fizetem ki, mert nem én rendeltem, mit tudok az ügyben csinálni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 27. 06:35
 1/10 A kérdező kommentje:
az a helyzet, hogy valami virussal kiszedték a lakcímem
2020. máj. 27. 06:35
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Vírussal kiszedték, mi?
2020. máj. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ja beleírtam ilyen űrlapba.
2020. máj. 27. 07:28
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Vagyis te adtad meg.
2020. máj. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Megnézed honnan jön a cucc, majd írsz nekik, hogy te nem kértél semmit, visszaéltek címeddel.
2020. máj. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Ezt nem vírusnak hívják, hanem butaságnak ;)
2020. máj. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%

3x válaszoltál, de egyszer sem a kérdésre, ez mire jó?


HA valahol megadtad valaha a címed, azt nem nevezik butaságnak. Én elég sok mindent kaptam már akár csak egy netes regisztrációért, akár egy játékért, akár termektesztelés okán.

Ilyenkor nyilván megadod a címed, hiszen eg csomagot juttatnak el hozzád. Én sok új terméket így próbálok ki, pl. mosogatógép-tabletta, öblítő, sampon, stb. Mikor elküldenek ingyen több havi adagot, az azért nem rossz. És láttunk már olyat, hogy a legbiztonságosabb rendszert is feltörték, pl. egy bankrendszerét, szóval ami eddig kiderült, abból még nem kéne a kérdezőt ostorozni, mert semmit nem tudsz.


Kérdező: a te nevedre jön? Ha nem, akkor nyilván nem veszed át, a futárnak sem lesz emiatt egy rossz szava sem. Nem te vagy, nem ismered, kész. Szerintem nap mint nap találkoznak ilyesmivel.

Ha a te nevedre jön, akkor meg valószínűbb, hogy valaki direkt szivatni akar.

Van egy rosszakaród, így akar neked kellemetlen perceket szerezni. Nem te lennél az első, akivel ez megtörténik. Ilyenkor sem veszed át, mert nem te rendelted.

Egy vírus vagy adathalászat többször, több termékkel, több rendelést nem fog végrehajtani, mert ebből senkinek nem lesz haszna. Még ha ki lenne fizetve, mert mondjuk a bankkártya-adataidat lopták el. De akkor meg nem neked küldenék a cuccokat.

Azt is nyugodtan megteheted, hogy egyáltalkán nem teszel semmit, nem írsz senkinek.

Viszont ha érdekel a dolog, akkor felveheted a kapcsolatot a webáruházzal, hogy milyen e-mail címmel regisztráltak, mert te semmilyennel, mégis kapsz ezt-azt. Az is lehet, hogy nem reagálnak rá, általában ez szokott történni. Vagy ha mégis, lehet nem adnak ki információt. Ezért írtam azt, hogy leginkább semmit nem kéne tenned, érdemben úgysem tudsz, csak az időd megy vele, meg idegeskedsz.

Soha nem leszel köteles kifizetni azt, amit nem te rendeltél.

Még ha véletlenül meg is adnák neked az e-mail címet, jó eséllyel akkor sem lennél előrébb, mert ha valaki így akar szivatni, akkor tuti csinált egy új, kamu, ingyenes e-mail címet, és nem a sajátját használja.

2020. máj. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

"Mikor elküldenek ingyen több havi adagot"


Azt kellene megérteni, hogy semmi sincs ingyen, ez sem. Az adataiddal fizetsz a termékért, amiket később a cég továbbad 3. Félnek. Ez lehet reklámügynökség, vagy bárki, aki pénzt ad adatokért. Persze kikerülhet nyilvános helyekre is egy ilyen adatbázis, ahol aztán tényleg bárki hozzáférhet. Szóval ingyen ebéd nincs, a következmények ennél lehetnének rosszabbak is.

Nem kell átvenni olyat, amit nem te rendeltél és kész. Mondjuk ennek lehet olyan eredménye, hogy a postás megunja kihordani a sok csomagot, amit úgy sem veszel át, aztán legközelebb már azt sem hozza ki, amit tényleg te rendeltél.

Megoldás: megpróbálod visszanyomozni honnan érkeznek a kéretlen küldemények és törölteted az adataid a rendszerükből. Ezen kívül pedig nem adsz meg adatokat random weboldalakon.

2020. máj. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem ingyen volt. Pénzzel nem fizettem érte.

Hogy megkapja, ahhoz szükségszerűen meg kell adnom a címem, de anyagilag akkor is ingyen van, ha ezeket az üres frázisokat puffogtatod és lepontozol.

Az ingyent úgy kell érteni, hogy nem fizettem érte, mégis kaptam valamit.

Érted te ezt, csak mindenáron meg akarod magyarázni, hogy úgyis neked van igazad.

Hát jelen esetben nincs, és gyerekesen viselkedsz.

2020. máj. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Reagálok már akkor, mert úgy néz ki valami nagyon szúrja az önbecsülésed.

Én a 6. illetve a 8. kommentet írtam, nem többet. Nem pontoztam sem a Te, sem más válaszát. Amit az értékeléseken látsz a szimplán a közvélemény.

Továbbra is fenntartom a véleményem, hogy semmi sincs ingyen. Az, hogy Te így gondolod, az többek között a marketingeseket minősíti, hogy jó munkát végeztek.

2020. máj. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!