Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nincs pénzem hiába dolgozok?

Nincs pénzem hiába dolgozok?

Figyelt kérdés

Anyukámmal élek, ő sajnos 100 alatt keres. (80 valahány ezret)

Én három műszakra kapok 130 valahányat ami röhej. Szinte minden szombaton menni kell, még szabira sem engedtek el olyan sok a rendelés.. szó szerint kidolgozom a belem, de hiába.

Próbálunk okosan bánni a pénzzel, de hó végére van, hogy semmi nem marad, komolyan.

Én még a Fundamentát is fizetem. (30ezer) és még a NAVnak is tartozunk amit fogalmam nincs miből fogunk kifizetni..

Ti mit tennétek a helyemben?

Gondolkoztam hajós munkán, az jó pénz legalább.

Szoktam venni ötöslottót, skandinávot és csak reménykedek, hogy hátha bejön és utána már semmi gondunk nem lenne..

Hiába dolgozunk tisztességesen, más meg csak döglik és mégis megél.



2020. máj. 27. 23:14
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
87%
Érettségit csináld meg esti tagozaton! Kezdj el másik állást keresni és megpályázni.
2020. máj. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
68%
Képezd magad, hogy ne te legyél a társadalom legalja réteg címpéldánya.
2020. máj. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
31%
hagyd ezeket, itt ha nincs érettségid az már szentségtörés..
2020. máj. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
85%
Mondanám, hogy hagyd ott a helyet és keress jobb munkát, de ha egy érettségid sincs, akkor esélytelen és örülj a 130-nak is.
2020. máj. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
28%
persze akinek nincs érettségije az már nem is dolgozik és haljon éhen , igaz?
2020. máj. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Próbálkozz multiknál, pl árufeltöltő pozícióban. Lehet, hogy nem feltétlenül fogsz többet keresni, de nem 3 műszakban kellesz dolgoznod, amely azt jelenti, hogy lesz némi időd készülni az érettségire. De mindenképpen hagyd ott azt a helyet, amint van valami jobb kilátásban és ne engedd, hogy a főnök visszarántson, mert az ilyen görényeknek a te jelenléted maga a megváltás.


Esetleg még gyorséttermeket tudom ajánlani, ott biztos jobb fizut kapsz majd. Viszont ott helyette van pörgés meg rengeteg szarkavarás, dráma.

2020. máj. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
61%
#15: Nem erre gondoltam, de érettségi nélkül a 130 ezres fizetés se rossz és nem valószínű, hogy többet tudna keresni máshol.
2020. máj. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
87%

Estin fejezd be a sulit, vagy ha van befejezett 10. osztályod már azzal is lehet szakmákat tanulni. Muszáj, mert így akkor nem fogsz sose legalább bérminimumot kapni, csak a minimált.

A gyorséttermi munkák jók amúgy, de ott is az előrelépéshez kell egy érettségi, és akkor nem csak krumplisütőgető lehetsz, hanem akár kicsit magasabb pozícióba is kerülhetsz, ha kitartóan tanulsz és ott a fizuk mégjobbak.

Érdemes kockásfüzetbe házi költségvetést csinálni, hogy mennyi a bevétel, meg a kiadás. A Fundamenta jó, hogy rakod, de a 30 jelen pillanatban soknak tűnik.

Kiadási oldalon az olyan "luxus" dolgokat kell mellőzni, mint a cigi vagy lottó, mert havi 210 ezer bevétel mellett az a pár ezer Ft is komoly kiadás.

Amit elsőkörben meg kell határozni, hogy mi az a minimum kiadás, amit muszáj kifizetni (pl rezsi, alap élelmiszerek, piperék, tisztítószer, gyógyszerek), illetve a NAV-os tartozásnak is utána kell járni, hogy honnan van, mennyi az összeg és részletfizetést kérni és kisakkozni a havi összeget. Aztán meg kell nézni mi marad és azt okosan osztani.

Ha ki akarsz törni muszáj lesz képezned magad, és jobb munkahelyet találni, mert így tényleg nem lehet 1-ről a 2-re jutni.

2020. máj. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
67%

Érdemes elolvasni, lehet, hogy nyújt valamilyen ötletet.


[link]

[link]

2020. máj. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

Nos srácok elolvastam mindenki válaszát. 19-es válaszoló: ezt a két bejegyzést is elolvastam és basszus, k@#%rvára igazatok van.

Tanulnom kell, nem pedig siránkozni és kitörni ebből a sz@rból, nem akarom ezt csinálni életem végéig hisz nem szeretem és nem is jutok előrébb csak tudjátok mindig féltem/félek a változástól, az új dolgoktól.. mi van ha nem megy? Ha nem sikerül? Ha nem lesz rá időm?

Ezek mindig visszafognak.. na meg az is, hogy nem szeretek kilépni a komfortzónámból és önbizalomhiányos vagyok, sosem bíztam a képességeimben és magamban..

(Egyébként anyukám varrónő, egész nap dolgozik és igen, ennyit keres...)

Igaz, hogy lány vagyok, de mindig is érdekelt a programozás, nem tudom ezt ingyen hol tanulhatnám. Imádom a könyveket is, az olvasást. Egyetemhez kevésnek érzem magam..

2020. máj. 28. 10:56
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!