Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nincs pénzem hiába dolgozok?

Nincs pénzem hiába dolgozok?

Figyelt kérdés

Anyukámmal élek, ő sajnos 100 alatt keres. (80 valahány ezret)

Én három műszakra kapok 130 valahányat ami röhej. Szinte minden szombaton menni kell, még szabira sem engedtek el olyan sok a rendelés.. szó szerint kidolgozom a belem, de hiába.

Próbálunk okosan bánni a pénzzel, de hó végére van, hogy semmi nem marad, komolyan.

Én még a Fundamentát is fizetem. (30ezer) és még a NAVnak is tartozunk amit fogalmam nincs miből fogunk kifizetni..

Ti mit tennétek a helyemben?

Gondolkoztam hajós munkán, az jó pénz legalább.

Szoktam venni ötöslottót, skandinávot és csak reménykedek, hogy hátha bejön és utána már semmi gondunk nem lenne..

Hiába dolgozunk tisztességesen, más meg csak döglik és mégis megél.



2020. máj. 27. 23:14
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
83%

Örülök. Merj kilépni a komfortzónádból! Ha nem sikerül, egyébként fog, ha elég kitartó vagy, akkor legalább megpróbáltad. Később az elért kisebb sikerek adnak majd önbizalmat.

[link]

[link]

[link]

2020. máj. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként, ha programozás konkrétan érdekel, akkor csináld meg az érettségit és irány az egyetem! Van bőven állami képzés is, ahol nem kell tandíjat fizetni (én is így végeztem, ráadásul levelezőn) és hidd el, ott külön meg is becsülik a lányokat, mert kevés nő megy programozó szakra.
2020. máj. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
79%
Jaszberenyrol van szo?
2020. máj. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
93%

Én egyetem vége felé pizza futárkodtam, átlag heti 4 nap munka, napi 10-11 óra. Saját autóval, és átlagosan 2012-ben havonta tisztán megkerestem 150-160000 között. Akkoriban 8000 volt a fix bérem/nap + jatt ami kb ugyan ennyi, 1 év alatt a legrosszabb napi össz keresetem is megvolt 12000. diákmunkával melo-diáknál egy hónapban max 80000-et lehetett megkeresni, pedig a diákokat jobban fizették mint a sori dolgozót. Nem az órabér volt magasabb, hanem tőlünk csak 15 vagy 16% adót vontak összesen, míg a rendes dolgozótól meg asszem 33,5%-ot így a különbözettel mi többet kerestünk.


Itt a jó idő egy olcsó robogóval még sokkal gazdaságosabban tudnál futárkodni, ráadásul gyorsabban. Minél több helyre mész annál több a pénzed. Vagy egy legalja swiftel, amit lehetőleg üzembetartóira kell megvenni, így megspórolod az átírást. Olaj meg víz kell bele, amikor a halálán van még akkor is el tudod adni fele annyiért, mint amiért vetted, és veszel egyet megint friss vizsgával. Szinte az összes futár így csinálja, mert így éri meg. A robogó azért jó az év kb 2/3-ba mert csak 3 litert eszik, nem 6-ot. Napi 100-200 km városon belül lazán összejön.

Nem mindegy 2500 ért vagy pedig 5000-ért kell tankolnod naponta!

2020. máj. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
91%

freecodecamp.org

codecademy.com

lynda.com

udemy.com

az első kettő kifejezetten programozás és ingyenes, a másik kettőn rengeteg mindent tudsz tanulni, a lynda havidíjas, a udemyn meg tudsz venni tanfolyamokat

2020. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
90%
Ha esetleg a halogatás győz, akkor fordítsd olyasmire, ami könnyű és később nagyon jól is jöhet: tedd szokásoddá, hogy abban fejleszted magad, ami neked a legobban ment mindig is, így valószínű élvezetes is volt mindig is! Nem kell nagy sikerágazat legyen, a lényeg, hogy kezedben legyen valami, amivel egyedülálló minőséget tudsz letenni kb bármikor, mire be is szerzed magadnak az esetleges cuccparkot meg a gyakorlatot. Lehet, hogy kapásból eszedbe is jut valami, amiben rendesen most van az, hogy az idők során szokásoddá tetted, hogy nem csinálod, nem is gondolsz rá. Engedd el a füled mellett a visszarettenteni szándékozó mondatokat, és emlékeztesd magad, mivel tartozol magadnak! Ne sajnálj fokozatosan invesztálni magadba, és eljöhet az idő, amikor átlag alig napi pár órát élsz meg tényleges munkaként, a specialitásodban ténykedve meg csak élsz, és csak repül az idő.
2020. máj. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
72%
A NAV-os tartozásra kérjetek részletfizetést, addig a Fundamentába csak havi 5-10 ezret rakj. Ezzel ne nagyon várjatok, mert simán a bérre nyomja az inkasszót, aztán nézhettek. Amúgy ideje lenne valami jobban fizető melót találni.
2020. máj. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Nem Jászberény amúgy.

Köszönöm mindenkinek, sok motivációt adtatok.

2020. máj. 28. 23:03
 29/42 anonim ***** válasza:
12%

Szia. Pár válaszoló után nem olvastam végig a tanácsokat..érettségi sokszor lósza*t se ér. Nekem sincs mégis netto 290 megkereshető, igaz, szakmám az van. DE páromnak egyik sincs és netto 300 ezret megkeresi. (Ugyan abban a szakmában mint én) —> ezt az okoskodóknak akik szerint gáz ha nincs érettségid.


Keress olyan melót ami betanított, vendéglátás esetleg ?! Árufeltöltő ? Érdemes lenne. Ha van reális szakma (nem szívsebész pl) ami szakma nélkül is végezhető akkor pályázd meg. Miért ne? Sok sikert.


21N

2020. máj. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó, mit csináltok?
2020. máj. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!