Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarország ennyire szegény?...

Magyarország ennyire szegény? Párom szlovákiai, és meséli nekem hogy náluk egy hajléktalan 300 eurót kap az államtól, ami legalább 93000 forintnak felel meg.

Figyelt kérdés
Erre én elmondtam hogy nálunk a munkanélküli segély,és a közmunkáért járó bér sokkal kevesebb ennél,sőt ismerek egy tanárt, aki pár éve ennyi pénzt keresett.. Ez nagyon durva. Hogy lehetnek ennyivel jobbak ott a körülmények? Ti is úgy látjátok hogy nálunk sosem lesz ilyen bérezés?

2020. máj. 31. 15:30
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
80%
Nem egy orvos, tanár ismerősöm van. Egyik sem panaszkodik.
2020. máj. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó, ők hajléktalanok?? :-o
2020. máj. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
83%
#6-nak írtam. Nem azok nyilván.
2020. máj. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
49%
Igen, már egy ideje Szlovákia, és Románia is lehagyott minket. Csak azok a szomszédaink élnek még szarabbul nálunk is, akik nem eu tagok. Szerbia, Ukrajna.
2020. máj. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
Na jó azért az vígasztalhat minket, hogy az NB1-es focisták többszörösét keresik mint a szlovák fortuna ligás focisták:)
2020. máj. 31. 17:55
 16/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Igazából nem is az a lényeg,hogy most 300 vagy 400 vagy akár kevesebb eurót kapnak északi szomszédainknál a hajléktalanok, hanem az a lémyeg, hogy elmondtam az ottani ismerőseimnek, hogy mennyit keresnek a családtagjaim itt, és fogták a fejüket a szlovákiai ismerőseim hogy te jó ég ennyiből hogy tudunk megélni? Én meg mondtam hogy sokan ennél is kevesebből kénytelenek megélni,szóval miért van az hogy ott jobbak ennyivel a bérek, és rengeteg dolog sokkal olcsóbb mint itt? Például a jogosítvány szerzés,személyi igazolvány kiállítása, súlyadó, az áfa is alacsonyabb, és még sorolhatnám. Ilyen kedvező feltételek nálunk nincsenek, ez szomorú. Jajj és tényleg ismerek olyan tanárt aki nem olyan rég nagyon keveset kapott, igaz ma már ő sem panaszkodik! Tudom hogy sehol sincs kolbászból a kerítés, de valami érdemi előrelépés miért nincs nálunk..?
2020. máj. 31. 18:04
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

Ugye azt tudod, hogy a jogosítvány megszerzése nagyrészt a forgalmi órák díjából áll?

Ahol drága a jogsi, ott sokat keres az oktató, ahol olcsó, ott keveset.

2020. máj. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%
Az északi határon élő emberek sokan a szlovák lidlibe járnak át vásárolni, mert olcsóbban jobb termékeket kapnak ott mint a magyarba...
2020. máj. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
44%
Talán nem kellene huszadjára is megválasztani a tolvaj bagázst, és akkor elkezdhetnénk felzárkózni Szlovákiához. Amúgy vicces, hogy valaki itt félti a befizetett adóját a hajléktalanoktól, de az nem zavarja, hogy a Vityáék kilopják a szemét is.
2020. máj. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
47%

@18:59


Hidd el akik megszavazzák őket, azok az t hiszik hogy itt nálunk svájci jólét van. Vagy ha nem, akkor az a lipsik' meg a soros hibája.

2020. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!