Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarország ennyire szegény?...

Magyarország ennyire szegény? Párom szlovákiai, és meséli nekem hogy náluk egy hajléktalan 300 eurót kap az államtól, ami legalább 93000 forintnak felel meg.

Figyelt kérdés
Erre én elmondtam hogy nálunk a munkanélküli segély,és a közmunkáért járó bér sokkal kevesebb ennél,sőt ismerek egy tanárt, aki pár éve ennyi pénzt keresett.. Ez nagyon durva. Hogy lehetnek ennyivel jobbak ott a körülmények? Ti is úgy látjátok hogy nálunk sosem lesz ilyen bérezés?

2020. máj. 31. 15:30
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
29-es ez a barátom nem szavazta meg nekem:) Mivel pont beszéltünk arról,hogy Magyarország pénzt ad a felvidéki magyaroknak, ő mondta hogy ezt nem kellene mert ők nem szorulnak rá. Sőt mesélte hogy a lányának az osztályfőnöke is beszélt a gyerekeknek erről, hogy Magyarországnak a szegényebb vidékein nagyobb szükség lenne erre a pénzre, szóval eddigi tapasztalataim alapján , legnagyobb respect nekik:)
2020. máj. 31. 19:48
 32/45 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem realitás, hogy diplomával másodállás kell egy használt kocsihoz. Én írtam a hosszú választ.

Érettségivel dolgozom, és van egy eltartottam. Bármikor vehetnék kocsit, van annyi megtakarításom.

A házat felújítom, pedig írtam, hogy fizetem a hitelt.

Vidéki családi ház.

Ha a diplomáddal normál állást fogsz kapni, nem pedig minimálbérest, akkor még egy albérleti díj mellett is telik kocsira. Nyilván nem az első fizetésedből, de ugye azt sem várjuk realitásképp, hogy az ember az első fizetéséből autót vegyen?

Kicsit dolgozol, megtakarítasz, éás meglesz az.

Nagyon nem az a realitás, hogy a beledet kidolgozod és semmid nincs.

Én sajnálom, ha emiatt lepontoztok, de én is azzal értek egyet: aki akar, az tud dolgozni és haladni.

Pedig egyedülálló vagyok, és nincs kimagasló fizetésem.

Ha lenne párom, akkor 2x ennyiből élnénk, nem is tudom, mire költhetnénk, Talán utazgatnánk. Mert megvenni most is mindent megveszek, amit akarok, mármint nem az olcsó kaját veszem, meg ruhánál se nagyon kell számolgatnom a filléreket.

Nem vagyok gazdag, de különösebben nem érzem hiányát semminek. A felújításra az elmúlt 3-4 év alatt jött össze a pénz, de nem gyűjtögettem speciálisan erre, csak ment a fizetésem a számlámra, nem is számolgattam.


Azzal egyetértek, hogy a hajléktalan épp azért hajléktalan, mert nem akar dolgozni. Ha akarna, ki tudna törni, de ezek vagy lusták, vagy alkoholisták, és jobb nekik így, mint normálisan élni. Ha akarna, ki tudna törni, akár a szlovák, akár a magyar hajléktalan. De nem akar. Viszont ha nem akar, akkor mi a jó francért ajunk nekik pénzt? Mégis mire fel? Ez nem az országban uralkodó jólétet mutatja, hanem a józan ész hiányát.

Valaki nem hajlandó beilleszkedni a társadalomba, magasról tesz a normákra, adót nem fizet, de azért pénzeljük, hogy hadd legyen részeg fényes nappal az utcán, csináljon maga alá...

Tényleg sok értelme van!

Az emberi tisztességet adjuk meg neki, vetett ágyban aludjon, kapjon meleg ételt, de közel 100 ezer ft... mire? Tiszta ruhát nem fog venni, mert nem tudja hol tárolni, számlákat nem fizet, akkor miért is járna naki bármi az adófizetők pénzéből?

Ez sokkal-sokkal rosszabb megoldás, mint a magyar, és nem tartom követendő példának.

Itt is épp eléggé negatív visszhangja volt az agyba-főbe segélyezésnek (bizonyos népcsoport), és igen sokan üdvözölték, mikor ez megszűnt. az emberek azt akarják látni, hogy akkor kap valaki segélyt, ha dolgozik. Munka nélkül segély sincs. Ha nem volt x nap biztosítotti jogviszonyod, nincs munkanélküli segély. Ha nem vállalod a közmunkát, nem kapsz ingyenpénzt. Ha nem dolgoztál életedben, nincs gyes meg gyed. Ezzel elejét vették - nagyon is jogosan - annak, hogy potyogtassák a gyerekeket, akiket még ruházni sem tudnak, és ebből akarjanak megélni.

De visszatérve a kérdésre: nem látom úgy, hogy ott jobb lenne a helyzet. És nagyon remélem, hogy itt soha nem vezetik be az extra magas juttatást a semmire.

2020. máj. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, nem érted a NAGY TERVET:P


A retkes csövesek senkinek se kellenek, ha háború lenne, ők lennének az ágyútöltelék.


De így meg majd oda mennek hozzátok mert ott jobb, ennek kövrtkeztében egyszer csak több magyar lesz ott nálatok mint tót katona, na AKKOR kell majd lázadni és visszacsatolni a felvidéket úgy mint ahogy a törökök foglalták el Budavárát :)

2020. máj. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
65%

Szlovákiához képest a béka segge alatt vagyunk.

10 éve SK cégnél dolgozom, látom. Viszont akik 2004 előtt mentek nyugdíjba, ők keveset kapnak. Ezt áldozták be jó fizetésekért.

De magyarisztán egy szegényház hoztájuk képesr.

2020. jún. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

32#-nek.

Örülök, hogy neked ilyen "könnyen" sikerült megalapoznod az életedet, viszont nem ez a jellemző a magyar társadalomra. Már az sem mindegy, hogy melyik országrészben él az illető, ég és föld a különbség egyes megyék között. Tudom, semmi sem lehetetlen, de mégis nagyobb előnyt élvezhet az, aki jobb lehetőséget kap. Pl. Itt, ahol lakom somogyban egy egyszerű érettségi éppen csak arra elég, hogy napról napra megélhess. Elmondom, itt túlnyomórészt minimálbérért foglalkoztatnak embereket, többet az kap csak, aki protekciót élvez. És ennél a pontnál el is kezdem kritizálni a kormányt. Lehet te azt mondod, aki ilyen helyre született, költözzön el. Nem tudom felfogni, hogy mióta normális, ha el kell ahhoz költözni, hogy ne napról napra kelljen megélni. Ez nem számít jóléti társadalomnak, a kormány mégis hangoztatja. Ehhez még sorolhatnám, hogy mióta normális a 27%-os áfa? Igenis "kifosztják" az embert.

Nézz utána, hogy mi juttatja mélyszegénységbe az embereket. Nem csak a lustaság és a dolgozni nem akarás, hidd el. Nagyon is függ a körülményektől, hogy ki tud e törni ebből az állapotból. Az a tapasztalatom, hogy ezt a lehetőséget nem támogatja az állam. A jelenlegi támogatások is a feltételek igénybevételével nullára egyenlítődnek. Példának tudom hozni a 3 gyerek vállalását a diákhitel elévüléséért. 3 gyerek eltartása drágább, mint visszafizetni a kamatos hitelt. Ez a kedvezmeny is csak a kormány érdekét szolgálja, hogy később több legyen az olcsó munkaerő, mert csak így tudja fenntartani a gazdaságát.

Visszatérve az eredeti tárgyhoz, aki ki akar törni a szegénységből, annak ehhez szükséges talpraesettségre kell szert tennie. Eleve a szegény családokból kikerülő gyerekek azért választanak hiányszakmát /szakmunkásképzőt, mert nem tudják terhelni a szülőket. Muszáj valami jövedelemhez jutniuk, amit a családban összeadnak, így eltartva azt, ami csupán a napról napra megélhetést jelenti. S nem tartozik bele a fejlődé. Mert ha erre az útra tér, az máris pénzkiesést jelent a család részéről, ami kockáztatja a fenntartást. Nem vállalhat egyetemet, jobban fizető szakmát, csakis hiányszakmát, amivel azonnal el tud helyezkedni. De legtöbb esetben meg sem tudják várni az érettségit, hanem 16 éves korukrrla kénytelenek felfüggeszteni a tanulói jogviszonyukat, mert olyan anyagi körülmélyek alakultak ki, ami miatt betanított munkába kénytelenek állni sürgősen. Így se érettségi, se szakma, se megtakarított pénz nincs. Na most logikázd ki, te hogyan törnél ki ebből a szituációból? :D

Arról már nem is beszélek, hogy rengeteg csonka család van illetva rokkant szülő neveli a gyerekét, aki kénytelen rokkant nyugdíjból fenntartani a 3 gyerekét omladozó falak közt egy elnéptelenedett, lehetőségek nélküli ócska faluban. (Van ilyen ismerősöm, nem is kevés).

Ajánlom, hogy nézz be önkéntesként a szociális munkások mindennapjaiba, és rögtön fel fogod ismerni, hogy nem csak egyféle életút létezik. Te csak a ritka kivételbe tartozol, légyszíves ne hangoztasd alaptalanul a saját példádat. A te életedet nem lehet ráhúzni máséra.

2020. jún. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
70%

A kormányról való írásodat nem olvastam el, mert nem kívánok politizálni.

Azt hiszem, te írtál nekem privátot, hogy biztos egy jó régióban élek. Nos, nem. Hajdú-Biharban élek, a román határ mellett, és ez a "ritka kivétel" meg egyféle életút kb nettó 250 ezret jelent.

Ugye nem egy nagy összeg? Ugye mások számára nevetséges?

Igen. Mégis teljesen jól elvagyok belőle, és ez gond nélkül elérhető egy multinál egy középfokú végzettséggel. Persze nem mondom, hogy 100 emberből 100 tudna ilyen helyen dolgozni, de nem 1 vagy 2 ilyen lehetőség van. Én nem mennék soha az államhoz, és kis magyar vállalkozóhoz. A multi pedig többet fizet, már ha nem kereskedelem.

De egyébként egy 3 műszakos gyár is kifizet ennyit, meg még többet is.

Köszönöm az ajánlást, de nem vagyok, és nem is leszek szociális munkás, és azért, mert nem minimálbért keresek, még nem kell így betámadni.

Egyetlen szóval sem mondtam, hogy egy féle életút létezik. Hol írtam ilyet? Szerintem nem nagyzoltam, mert nincs mire, én sem keresek 7-800 ezret, mint pl egy informatikus.

Mi az, hogy ne hangoztassam alaptalanul a saját példámat? Már miért ne írhatnám le a példámat, és mi az, hogy alaptalan? Az, hogy neked nem tetszik? Attól még ez létezik, és egyáltalán nem kiemelkedő, sőt másnak biztosan kis összeg is. Mégis ki dönti el egy névtelen fórumon, hogy mi alaptalan? Egyáltalán hogy jön ide ez a szó? Meg hol mondtam, hogy az én életemet kéne ráhúzni máséra?

Szerintem vegyél vissza ebből a támadó stílusból, mert ez viszont tényleg alaptalan, nem szolgáltam rá. Nagyon frusztrált vagy, de erről nem hiszem, hogy én tehetek. Légy oly kedves, ne gyűlölj zsigerből mindenkit, aki nem mélyszegénységben él.

Ja, és hogy csonka család, stb.... ugye leírtam, hogy nekem is van eltartottam? Omladozó falak közé, munka nélkül, lehet nem kéne 3 gyereket vállalni, de ha mégis, akkor ne azokat hibáztasd már, akik normálisan élnek és felelősséget vállalnak a tetteikért, vagy keresnek normális munkát! Sok helyen falun is lenne munka, csak el sem akarnak menni dolgozni, mert korán kell kelni, meg fárasztó. Pedig még gyári busz menne értük, de nem. Nem is akarnak. Ahogy a hajléktalanok sem.

Nagyon mellélőttél, és nem tudom, miért engem találtál meg ezzel.

2020. jún. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
Nem írtam privátot. Minek írnék, ha ide kommentelek?
2020. jún. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
58%

Na, elolvastam. Úgy néz ki rosszabbul jött le a tantusz, mint gondoltam.

Azért mondtam alaptalannak, mert az írásodbol az derül ki, hogy mindenki képes olyan körülményt teremteni, mint amilyen a tied.

Elárulom, hogy a legtöbb helyen ugrálnánák örömükben a munkavállalók, ha annyi pénzt kereshetnének, mint te. Konkrétan 250 ezer forintért nagyon nehéz munkát vállalni vidéken (protekció). Bruttó 200 ezerért is csak a nagyobb cégeknél lehet. Pesten többert, de ott a lakhatás, élet is többe kerül. Te szerencsés vagy, mert találtál egy sima érettségivel egy jól! fizető állást. Kicsit fura, hogy jónak neveztem, ugye?

A példát, amít említettem, hogy omladozó falak közt neveli a három gyereket, azt két fontos dolog miatt nem szabad további ismeretek nélkül kritizálni. Az egyik az, hogy általában egy rokkant nyugdíjas nem rokkantként vállal gyereket vagy az egyik szülő időközben meghalhat (csonka család). Utóbbi esetben kiesik az egyik fél munkából adódó jövedelem, árvaellátás pedig nagyon minimális. És mindkét esetben beszélhetünk a kezdeti viszonylagos jólétről, amikor még vállalható volt egy vagy több gyerek eltartása.

A másik oldalt nézve, akik eleve szegénységben vállalnak kockázatot, nagyon gyakran egy olyan mentalitással vannak "megáldva",ami miatt nem gondolkodnak a következményekről. Főleg az iskolázatlan emberekre vonatkozik ez a probléma. És nem szabad hibáztatni őket azért, mert nem fejlődtek, ugyanis sok esetben meg volt kötve a kezük. Tegyük fel, mint a példban is említettem, melyszegénységben született anno, nem tudott kitörni plusz a szülei mentalitását örölte. Nevezhetnék egyfajta csapdának is az ilyen helyzetet.

2020. jún. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
58%
Ezt kihagytam. Multinál dolgozol ergo jobb lehetőségid vannak a lakhelyed alapján. Ott van munka, itt pl. nincs. Ennyin is múlik az, hogy egy egyszerű érettségivel el tudjál helyezkedni.
2020. jún. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
58%

Nem akartam ilyen összeszedetlenül válaszolni, de egyszerűen nem hagyhatom ki, hogy kritáljalak. Nem bántani szeretnélek, csupán azt veszem észre, hogy nem vagy tájékozott a magyar viszonyok terén.

"Nagyon nem az a realitás, hogy a beledet kidolgozod és semmid nincs." - de, sajnos ez a jellemző. Ha lenne adat a leggyakoribb összegről, amit munkával keres az ember, akkor látható lenne a minimálbér kiemélkedő mennyisége. Ebből a pénzből pedig igenis ki kell dolgoznod a beled a nagy semmiért.

"Azzal egyetértek, hogy a hajléktalan épp azért hajléktalan, mert nem akar dolgozni. Ha akarna, ki tudna törni, de ezek vagy lusták, vagy alkoholisták, és jobb nekik így, mint normálisan élni." - oka van annak, hogy valaki hajléktalan lett. Meglepő, de csak nagyon kevés esetben válik valaki alkoholizmus miatt hajléktalanná. Aki pedig (függetlenül az okoktól) erre a sorsra jut, nagyon nehezen tud változtatni. Volt szerencsém egy szociális munkás előadását megtekinteni, önkénteskedtem is egy szövetkezetnél, ahol olyan emberekkel beszélhettem, akikebben a körben dolgoznak, így nyugodt szívvel mondhatom, nem a levegőbe beszélek. Szóval, aki hajléktalan lesz, általában először menekülni próbál a helyzetből. Ha nem sikerül, akkor gyakran depresszióba esnek. Végül remenytelenségbe. Afolyamatot nagyon leegyszerűsítettem, de így is elég egyszerű megérteni ez alapján, hogy miért fognak aprópénzt gyűjteni a 200ft-os borra, ha addig nem is.

"De egyébként egy 3 műszakos gyár is kifizet ennyit, meg még többet is." - nettó 145.000 ft. Ez a jellemző. Vidéki gyárakban (kezdőként) ennyit fizet a munkaadó.

"Igen. Mégis teljesen jól elvagyok belőle, és ez gond nélkül elérhető egy multinál egy középfokú végzettséggel. Persze nem mondom, hogy 100 emberből 100 tudna ilyen helyen dolgozni, de nem 1 vagy 2 ilyen lehetőség van. Én nem mennék soha az államhoz, és kis magyar vállalkozóhoz. A multi pedig többet fizet, már ha nem kereskedelem." Ennyi pénzből már tényleg nem kell félni, hogy hogyan lesz felújítva a ház. Persze, kell hozzá tehétség, hogy a hiteleket is álljad, ami kevés embernek opció. Sok ember "primitívebb" es nem látja előre a kockázatokat,a következményeket. Itt történik az, hogy egymás után veszi fel a hiteleket visszafizetési alap nélkül, s csak utána döbben rá, hogy nem okosan cselekedett. Itt már nem elég a 250 ezres fizetés. A rendszerváltás is sok kárt okozott a háztartásban, de remélem, ezt nem kell részleteznem.

"Sok helyen falun is lenne munka, csak el sem akarnak menni dolgozni, mert korán kell kelni, meg fárasztó." - ezt honnan veszed? Csak nem minden ember nevében nyilatkozol? Van erre példa, de korántsem annyi, mint sejted. Ezeket a tenyezőket figyelembe sem veszem, amikor a szegenységről vélekedek, mert ez már nem függ a támogatásoktól, az állam helyzetétől.

Sajnálatos, hogy nem olvastad el a véleményemet a kormányról, valószínű, hogy ilyen vakon állsz a magyarok helyzetéhez is, bár ez ki is derült az én szemszögemből. Azt érzem, hogy fogalmad sincs a társadalmi felépítésünkről, a szociális helyelzetekről, viszonyokról. Azért téged találtalak meg, mert a saját példádon hivatkozol arra, hogy bárki képes elérni azt, amit te is, legalábbis az írásmódod ezt tükrözi. Ha nem így gondoltad, akkor fogalmazd át, mert félreérthető. Olyan érzésem van, mintha nem értenéd, miért nem képes az ember érettségivel általános jólétet teremteni.

2020. jún. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!