Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarország ennyire szegény?...

Magyarország ennyire szegény? Párom szlovákiai, és meséli nekem hogy náluk egy hajléktalan 300 eurót kap az államtól, ami legalább 93000 forintnak felel meg.

Figyelt kérdés
Erre én elmondtam hogy nálunk a munkanélküli segély,és a közmunkáért járó bér sokkal kevesebb ennél,sőt ismerek egy tanárt, aki pár éve ennyi pénzt keresett.. Ez nagyon durva. Hogy lehetnek ennyivel jobbak ott a körülmények? Ti is úgy látjátok hogy nálunk sosem lesz ilyen bérezés?

2020. máj. 31. 15:30
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
A 19-est szétadom🔥🔥🔥
2020. máj. 31. 19:19
 22/45 anonim ***** válasza:
82%

Nem politika kategória, de én nem érzem, hogy kilopják a szememet is. Évről évre jobban keresek, egyedül fizetek egy lakáshitelt, nemsokára lesz egy tehermentes családi házam, pedig egy fillér segítséget sem kaptam a szüleimtől, és csak érettségim van.

A szlovák ismerős meg egyszerűen nagyképű volt. Köztudott, milyen rossz a viszony a két nép között. Te, kérdező, naiv voltál, ő meg ezt kihasználta, és fikázta Magyarországot, el is érte, amit akart. Te rossz helynek érzed a hazádat, pedig előtte nem érezted ezt, és azt érzed, hogy ennél minden hely jobb.

Például azt is elmesélte, hogy a szlovák hajléktalannak fizetnie kell, ha hajléktalanszállón akar aludni?

Csak halkan súgom meg, hogy a magyar hajléktalannak nem kell, nem alázzák meg ezzel.

Nem lepődnék meg, ha ételt sem kapnának, vagy azt is pénzért. Ki lehet számolni egy dolgozó embernek is, mennyibe kerül az étkezés, aztán meglátod, hogy mennyi marad...

Amúgy meg józan paraszti ész: ha kapna közel 100 ezret, 2-3-4 hajléktalan ki tudna venni egy házat, vagy egy lakást.

Én a debreceni albérletárakat ismerem, de vidéken 30 ezerért is van kiadó családi ház. Ha már van rendes lakhelye, minden nap le tud fürdeni, tud főzni, akkor akár munkát is vállalhat, és abrakadabra, már nem is hajléktalan!

Itthon se sokkal több a minimálbér, és ha valaki mondjuk gyerektartást fizet, vagy hitele van, akkor lehet még az a 90 ezer se marad meg neki. Érdekes, mégse lesz az ember automatikusan hajléktalan!

Szóval azt javaslom, tájékozódj, ennek az ismerősödnek a mondandóját meg oszd el kettővel, vagy 10-zel.

És kérd meg, hogy meséljen a történelmükről, hogy mi tette naggyá azt a nemzetet!

2020. máj. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
47%

"de én nem érzem, hogy kilopják a szememet is."


Attól még így van.

Európában rekordmagas adókat fizetünk, úgy hogy a közszolgáltatások színvonala amit vissza kapunk ezért a béka segge alatt van.


Ezen kívül ha munka mellett merészelsz maszekba megkeresni mondjuk 5000Ft-ot, akkor a nav már tartja érte a markát hogy ennek a sokszorosát fizesd be, hogy az a pénz legálisan megkeresett legyen. Szánalmas.

2020. máj. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó hogy megfejtette, mi értelme van segélyezni a rászorulókat!
2020. máj. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
29%
22re gondoltam.
2020. máj. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
15%
Jó de a hajléktalan azért az, mert nem akar dolgozni.
2020. máj. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:
Kedves 22-es! Először is nem szlovák az az ismerős, hanem szlovákiában élő magyar, aki ugyanúgy magyar mint te meg én;) És igen mondta nekem,hogy a hajléktalan szálló ára egy éjszakára 1-2 euró. Konkrétan ahol ő él ott 1 euró egy éjszakára. Jah és a “szlovák” ismerős ugyanúgy Magyarországot tartja hazájának, ezt csak mellékesen megjegyzem. Ez az ismerős pedig nem nagyzolja a szlovák nemzetet, csak őt is aggasztja hogy nálunk mi a helyzet, szíve ügyének érzi azt hogy mi zajlik az anyaországban,ahová ő tartozni akar,annak ellenére hogy neki szlovák állampolgárként kell élnie:) Én Magyarországi magyarként szégyenkezem az ilyen beszólások miatt, azok miatt akik leszlovákozzák a felvidéki magyarokat, akik Szlovákiában is büszkén élnek magyarként, és használják édes anyanyelvüket, a magyart.
2020. máj. 31. 19:31
 28/45 anonim ***** válasza:
58%
Pedig igaza van. Én sem érzem, hogy kilopják a szemem. Aki boldogulni akar, az fog is.
2020. máj. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
33%
Na a felvidéki magyar, aki megszavazta neked az Orbánt, inkább ne magyarázzon.
2020. máj. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
28-as ez így van,egyet is értek ezzel, én magam sem panaszkodom, elvégzem az egyetemet,munkába fogok állni, és ha nem lesz elég pénzem másodállásban el fogok járni dolgozni. Nem leszek rest ehhez! Viszont most jó pár év tanulás után, talán egy ideális országban nem kellene másodállásban dolgoznom, azért hogy meglegyen a pénzem egy 15 éves használt autóra... De itt fogok élni, és diplomás létemre el fogok vállalni mindenféle alja melót hogy meglegyenek a kis dolgaim, és itt senki ne gondoljon luxus termékekre, csak egy porszívóra,autóra, új függönyre stb.. Senki ne higyje hogy panaszkodni akarok, én szeretek itt élni:) de ez a realitás
2020. máj. 31. 19:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!