Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más is van így egyetem mellett...

Más is van így egyetem mellett a diákmunkával?

Figyelt kérdés

21 éves srácok vagyok, egyetemista. A szakomból kifolyólag (osztatlan tanárképzés) szorgalmi időszakban nem igazán tudnék elmenni diákmunkázni, mert általában össze - vissza vannak az óráim, hétfőtől péntekig, a hétvégét pedig tanulással szoktam tölteni. (Kollégista vagyok, így pénteken általában késő délután - estefelé érek haza)


Picit furdal a lelkiismeret, hogy más diák (nem az én szakomon, csak alapszakon, mert ott kevesebb az óraszám) lazán eltud menni dolgozni a suli mellett, nekem pedig marad a nyári diákmunka. Most az is kérdéses egyébként, főleg a mostani vírushelyzet miatt (Turisztikai helyen szoktam dolgozni, de kérdéses hogy most keresnek-e diákokat dolgozni, más pedig itt helyben nem igazán van, mert vidéken lakom, jogosítványom pedig nincs)


Egyébként jól tanulok, általában szoktam kapni ösztöndíjat is az egyetemtől, viszont picit szégyellem, hogy Anyuék még 21 évesen is adnak nekem havonta "zsebpénzt" kollégiumra, mert azt az ösztöndíjamból már nem tudnám kikalkulálni.



2020. jún. 8. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Én is tanárképzésre jártam, de dolgoztam mellette. Sose tanultam egész hétvégén, meg volt, hogy hétköznap este 6-tól dolgoztam.
2020. jún. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Nem annyira ritka azért ennyi idősen, hogy valakit még támogatnak a szülei. Örülj neki, szégyellni ne szégyelld. Az idődet meg majd megtanulod jobban beosztani, és akkor dolgozni is mehetsz majd.
2020. jún. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy este is szokott órám lenni, másnap meg reggel 8-tól, teljesen össze vissza. Te mit dolgoztál?
2020. jún. 8. 19:17
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Én nem vagyok kollégista, és én még nyáron sem dolgozom. Én azt egyetemet tekintem jelenleg a munkámnak, és ezzel otthon is teljesen rendben vannak.

Az ismerőseim többsége is ilyen, szóval szerintem ezzel semmi gond nincs. Sőt, a tovább tanulást nekem majdnem minden ismerősöm családjában támogatják.

2020. jún. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezzel én is ugyanígy vagyok. Nyelvszakos vagyok, most végeztem a negyedik félévemmel és még egyáltalán nem tudtam dolgozni. Támogatnak a szüleim, illetve az én környezetemben sem jellemző a munka egyetem mellett, szóval nem ezért zavar. Viszont magam miatt szívesen dolgoznék, mert jó lenne, ha tudnék szerezni egy kis tapasztalatot, kapcsolatokat is lehet építeni, akár lehet belőle tanulni és nyilván anyagilag sem bánnám. Illetve picit tényleg demotiváló amiatt is, hogy az egyetemtől már azt várja az ember, hogy picit "felnőttebb" életet élhet, vagy legalábbis én így képzeltem. Ugyanakkor eddig nem sikerült dolgoznom és nem is látok rá túl sok esélyt, hogy ez majd a jövő évben másképp alakul. Nincs az a profi és hatékony időbeosztás, amely megoldja azt, hogy az embernek heti 5 napból heti 5 napon vannak órái, random szétszórva a nap folyamán (egyszer reggeltől estig, aztán csak délután, utána egy-egy 4 óra szünettel stb.). Ha rajtam múlna, akkor simán le tudnám tudni a tárgyaimat heti 2 nap alatt is (vagy kényelmesen 3) és akkor máris könnyebb lenne munkát találni, de sajnos ezt nem én döntöm el. Valamint a tanulás is sokszor nekem is a hétvégére tolódik ki, amikor általában haza is szoktam menni (hétvégi munkákat is nagyon ritkán szoktam látni egyébként). Nyáron pedig nekem is amiatt nehéz, mert vidéken élek és itt nem dívik a nyári/diák munka mint egy nagyobb városban. Ha pedig elköltözöm (eleve durván 2 hónapra nem egyszerű lakhatást találni) vagy ingázom, akkor kb. el is költöm amit megkeresek.
2020. jún. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 23 évesen kezdtem egyetemet és BA szakon is képtelenség dolgozni, nem hogy OT-n. Egész embert kíván.
2020. jún. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!