Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes lenne elvállalnom ezt...

Érdemes lenne elvállalnom ezt a "gondnoki" poziciót?(részletek lent)

Figyelt kérdés

Állami intézmény 30 évig volt ott egy nö de meghalt pár hónapja és azóta sem találnak embert hosszabbtávra emb.

A feladatok: könyvelés vezetése,számlák kitizetése,dolgozókkal kapcsolatos minden ügy intézése(tehát munkabeosztás,szabadság,bérszámfejtés) ezenfelül intézmény lakóinak felvétele,bármilyen velük kapcsolatos ügyek intézése. Jogszabályok figyelése betartatása...


Lényegében kb több ember munkáját kell egyedül végezni. A fizetés jó lenne a megyéhez képest netto 300+ ezer ft.


Szerintem nem éri meg.



2020. jún. 9. 12:38
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
13 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az igenre szavaztam, de ettől függetlenül az attól is függ, hogy mi a végzettséged? Találnál-e jobb és vagy jobban fizető munkát a környéken?
2020. jún. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jelenleg kicsivel keresek többet mint a fele(kereshetnék többet szakmámmal is de nem akarok költözni). Környéken nagyon jónak számítana fizetés szempontjából,csak elkellene végeznem egy mérlegképes könyvelö okj-t ezt feltételnek szabnák.

Annyiban lenne jó hogy biztos munkahely de ennyi mindent csinálni stresszes lehet. Mert az még hagyján ha csak könyvelnem kellene de ez sok..

2020. jún. 9. 12:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Én elvállalnám.
2020. jún. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy mérlegképes könyvelői okj-t nem egy hétvége alatt fogsz elvégezni, és tanulni is kell rendesen, ezt vedd figyelembe.
2020. jún. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért sokat számít az is, mekkora intézményről, és hány emberről van szó. Másrészt nekem fura, h egy ilyen pozícióra korrekt fizuval olyan szinten nem találnak embert, h a képzetlen munkaerő is jó lesz nekik. Az biztos, hogy te sem tűnsz túl lelkesnek...
2020. jún. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Viszonylag kis intézmény,nyilván ez úgy került szóba hogy van egy rokonom ott és ő erőlteti hogy szerinte ez jó lehetőség.


Nem tudom a részleteket, de egy dolgozó sem vált be, mert ahogy mondta ott dolgozni kell és mindenben otthon lenni, és ezen a környéken nehéz jó munkaerőt találni, tényleg szakképzett munkaerő pedig keveselte a pénzt annyi munkáért.


És jól látod én sem vagyok lelkes, mert igaz hogy nem keresek valami jól jelenleg de abszolút stresszmentes is a munka és jól érzem magam.

Ebben a pozicióban meg hatalmas felelősség és stressz lenne rajtam, és jó kérdés hogy eltudok e végezni mérlegképes könyvelőit.

Szóval nem hiszem hogy élek ezzel, de kiváncsiságból rá kérdeztem itt azért

2020. jún. 9. 21:01
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mérlegelj melyik számít neked többet a jelenlegi és akár pár éves távlatban gondolkozva: 1. a pénz vagy 2. a nyugalom.

Nyilván a több pénz több stresszel, több munkával és nagyobb hajtással járna.

Ha neked fontosabb a nyugalom és a kevésbé megterhelő munka, akkor maradj. Ha pénz kell, mert komolyabb terveid vannak (ház vásárlás, autó, családalapítás stb.) akkor válts.

Én annó hasonló helyzetben voltam, lett egy lehetőségem váltani sokkal több pénzért, de szarabb munkakörre, ami sok utazással és jóval keményebb munkával járt volna. Nem váltottam. Mert annyival nem fizetett jobban, hogy ténylegesen megérje feladnom egy viszonylag jó, nyugodt, gondtalan pozíciót.

2020. jún. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!