Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek mondjátok el a fizetéset...

Kinek mondjátok el a fizetésetek, és kinek nem?

Figyelt kérdés

Mindenki meg szokta kérdezni, de rossz tapasztalataim vannak ez ügyben.


Az első munkahelyen még nem volt gond, mert keveset kerestem, ott inkább maximum én szégyelltem elmondani néha, de általában elmondtam ha kérdezték. A második helyen már magas volt a fizu és büszkén elmondtam, de megbántam, mert láttam, hogy irigyek lettek rám. Mostani helyemen még annál is sokkal többet kapok, úgyhogy talán jobb, ha inkább nem mondok semmit, mert attól félek, hogy utálni fognak miatta ha már az előző elmondásakor is rossz érzést keltettem egyesekben, pedig én értem el, kizárólag saját erőmmel. Bár azt kb. mindenki sejti, hogy most sokat keresek, mert tudják hogy hol dolgozom, szóval az is lehet hogy még többre gondolnak ahhoz képest, mint amennyit ténylegesen kapok (de az is lehet hogy kevesebbre), de nem tudom, hogy az rosszabb lenne-e, ha konkrétan tudnák.



2020. jún. 14. 16:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egyedül a szüleimnek mondtam el a mostanit.
2020. jún. 14. 16:09
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

A páromnak, senki másnak, de mivel együtt élünk, közös kasszán, ezért triviális, hogy tud róla.

Mindenki másnak semmi köze hozzá, ez magánügy.

2020. jún. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

Versenyszférában amúgyis "titkos" a fizetés, szóval kollégák előtt nem célszerű beszélni róla, mert bérfeszültséget kelthet.

Szűk baráti körben, ha nincsenek nagy társadalmi különbségek a tagok között, akkor lehet róla beszélni. Családban párnak, esetleg szülőknek (bár ez nagyban függ a szülő-gyerek viszonytól), tágabb körben már nem beszélnék róla.

Nekem a szüleim sem tudják mennyire keresek, kicsit más világban élünk (de ettől még rendeszeresen beszélünk stb).

2020. jún. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Szuleim, barataim testvereim. En nem mondanam el a munkatarsaimnak, se igy se ugy
2020. jún. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
Ha valaki megkérdezi, el szoktam mondani, mégpedig azért, mert általában lenézik a munkámat. És ilyenkor szeretem az arcukat látni, amikor elmondom, hogy mennyit keresek.
2020. jún. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Senkinek. Nincs kedvem hallgatni a kioktatásukat és okoskodásukat.
2020. jún. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Budapest táblán kívül senkinek nem mondom el, mert sokkot kapnak. Sajnos volt pár rossz tapasztalat, így leálltam vele.
2020. jún. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Csak a család, kollégákra, barátokra nem tartozik.
2020. jún. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%

Többnyire senkinek a családon és a férjemen kívül. A fura az, hogy senki nem is szokta megkérdezni, magamtól pedig nem érzem úgy, hogy ezt reklámoznom kéne. Ha a baráti társaságból valaki rákérdez, elmondon, nincs ebből gond, de nem jellemző.

Mindenféle jött-menttel nem téma ez nyilván.

2020. jún. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk azonos bersav van a munkahelyen így részlegen belül nyílt a dolog. Ezen kívül párom, szüleim tudják, illetve egy ismerős aki most beajánl így nyilván ismeri a berigenyem és a mozgásteret. Viszont elmondom bárkinek aki kérdezi. A berfeszultseg a munkaadónak rossz, nem a munkavállalónak.
2020. jún. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!