Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha sokat hiányzom, kirúghatnak?

Ha sokat hiányzom, kirúghatnak?

Figyelt kérdés

A kislányom 1,5 hónapja született lyukas szívvel, és emiatt elég sokat hiányoztam a m.helyről.

A 1,5 hónap alatt kb. 15 napot vegyesen (ebben benne van az 5 nap is, ami jár pluszba) szabadság és táppénz.

Ilyenért kirúghat a munkáltató?


2010. júl. 31. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

ilyenért nem rúghat ki hivatalosan.

persze ha akarnak , találnak indokot, de azzal kockáztatják, h meggyanúsítod őket azzal ,h emiatt.


és kérdés, h mennyire tisztességesek a főnökeid.

2010. júl. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a kislányodnak hosszabb időre szüksége van, hogy otthon légy vele, akkor én azt ajánlom menj el hosszabb időre táppénzre. ( egy két hónap, persze ha a munkahelyen nincs belőle gond ) Hosszú távon nem éri meg hogy 3-4 nap szabadság, 1 hét munka, 3 nap táppénz. Nem tudom mióta dolgozol a jelenlegi munkahelyeden, de nem hinném hogy gond lenne egy hosszabb táppénz. Egyedül arra kell figyelni, hogy valóban a táppénz okáért légy otthon, mivel a munkáltató bármikor ellenőriztetheti hogy valóban otthon vagy-e. De ez az ok fennáll, így még ez sem lehet probléma..:)


A kislányodnak jobbulást, Neked/Nektek pedig kitartást!:)

2010. aug. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!