Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmennétek gyakornoknak...

Elmennétek gyakornoknak minimálbérért (br. 160e) ennyit tapasztalattal?

Figyelt kérdés
Két diplomám van, egy mérnök BSC (anyagtechnológia) és egy közgazdász MSC. Már az egyetem alatt dolgoztam gyakornokként közel 2 évet, majd főállásban is több mint egy évet. Az élet úgy hozta, hogy sajnos fel kellett mondanom, de van tapasztalatom, mégsem vesznek fel közel 4 hónapja semmilyen mérnöki pozícióba. Angolul és németül is jól beszélek. Szerintetek újra gyakornoknak kellene elmennem minimálbérért, holott annak kétszeresét is kerestem már rendes mérnöki pozícióban, vagy kezdjek teljesen más irányba gondolkodni, ami esetleg még nőiesebb is? 25N

2020. jún. 16. 11:46
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Melyik cég biztosít szállást? Nekem még az albérlet támogatásra is fel voltak háborodva, nemhogy ingyen biztosítsák.
2020. jún. 16. 14:26
 12/19 anonim ***** válasza:
33%
Itt a Hankooknál pl. minimális kaució mellett teljesen ingyenes a szállás.
2020. jún. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
5%
Van az államnak is albérlet támogatása. Ha munkanélküli vagy egy hónapig, utána kapsz egy évig havi 100 ezret. Nézz utána neten
2020. jún. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

13. ez az albérlettámogatás erősen kétséges, tavaly nyáron ebben a helyzetben voltam, munkanélküliként szerettem volna intézni Borsodból Pestre, de pont Borsodban nem indult, megszűnt, elvitte a cica, már nem tudom.


Kedves Kérdező, ok, hogy 2 diplomád van, de erősen kétirányú, nem bántásként írom, tudom, miről beszélek. Szerintem keress gyakornoki melót, csak hogy tudj dolgozni, mert most nem az a helyzet van, mint tavaly ilyenkor. Kerülj be gyakornoknak, mivel van tapasztalatod, normálisabb, mint a többi gyakornoknak, akkor nem fognak várni pl. 2 évet, és hamarabb leszel főállású. De amíg gyakornokoskodsz, lesz bevételed, gyakorlatod, aztán majd kiderül idővel, hogy maradsz vagy tovább lépsz. De ez most nem az az időszak, ahol tárt karokkal várják a dolgozókat. :(

2020. jún. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szia, ez (sajnos) teljesen reális. Meg tudom érteni a helyzeted én is hasonló cipőben vagyok.

Milyen pozíciókban gondolkozol amúgy? Milyenekre jelentkeztél eddig?

2020. jún. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Mivel nincs hallgatói jogviszonyod, nem lehetsz gyakornok.
2020. jún. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
58%
16# miért ne lehetne gyakornok? Én is gyakornokként dolgozom pár hónapja, már végeztem. Nem így terveztem, de ez van, ide vettek fel, örülök neki. Aztán majd véglegesítenek, ha meg lesznek velem elégedve. Ha nem, megyek tovább. Van hallgatós gyakornok kollégám, kettőnk között a fizu a különbség, én nettó kb. 30 ezerrel többet kapok, mert megvan a diplomám. Uazt a melót végezzük, de a diploma ennyit ér. Mindegy, hogy hol.
2020. jún. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
26%
#17: Szerintem arra utaltak, hogy divat lett nálunk gyakornoknak hívni minden diákmunkást, aki diploma előtt, diploma nélkül, esetleg abszolválva de nyelvvizsga hiányában ki nem adott diplomával dolgozik. Gyakornok elméletben az lenne, aki a kötelező gyakorlati idejét tölti és az egyetemmel kötött szerződést a munkahely. A többieket jó eséllyel szövetkezeten keresztül foglalkoztatják diákként. Esetleg a junior pozíció alá benyomnak egy gyakornok elnevezésűt, hogy még alacsonyabb szintről induljon az illető, lehessen formálisan léptetni felfelé a ranglétrán az elején
2020. jún. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18#, ok igazad van, én is szövetkezeten keresztül dolgozok. De mint tudjuk, tízenéve az volt a vád a nagy cégek felé, hogy mit képzelnek egy új dolgozóról, frissdiplomásról, hogy beszéljen 2 nyelvet, legyen pár éves gyakorlata... Ezt áthidalták a gyakornoki pozícióval a szakmai gyakra, aztán kitolták. Csak azt felejtették el, hogy a gyakornok el is mehet és a szépen felépített al-al-al pozíció, meg tudásbeleinvesztálást ki lehet dobni az ablakon. Aztán fordult a kocka, beütött a vírus, most már nem kell a gyakornok, sőt, bizonyos szakokon - turizmus - veszélybe is kerül(het) a végzősöknek a diploma, mert nincs, aki foglalkoztatja, foglalkoztatná. (Netes cikk).

Ok, hogy műszaki munkahely, mint én, kell a gyakorlat és majd akkor leszek főállású. De itt legalább van gyakornoki pozíció, nyilván, ki tudja meddig. Ja igen, amíg a műszaki diplomások nagyobb számban el nem hagyják az országot, de az nem nyár vége lesz.

Most a munkáltatók vannak előnyben és ezt ki is használják. Amíg a munkavállaló volt előnyben, akkor legfeljebb a magasabban képzett használhatta ki a helyet, de ez egy rövidebb ideig tartott.

Szóval, most is azt mondom, ha gyakornoki a pozíció, akkor el kell fogadni, amíg nincs jobb.

2020. jún. 26. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!