Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet kibírni sokáig egy...

Hogy lehet kibírni sokáig egy olyan munkahelyen ahol nem éppen legjobb a főnök?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon nem vagyok jelenleg abba a helyzetbe hogy felmondjak mert máshol nem találnék olyan munkahelyet ahol annyit kereshetnék mint itt. Viszont néha már a falat kaparnám olyan nagy a fejetlenség és a fúrkálódás. Kollégám azt tanácsolja,hogy csináljam amit ő. Ahogy vége a munkaidőnek céges telefon kikapcs és xarni az egészbe és csak azzal foglalkozni ami kikapcsol.
2020. jún. 23. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
én munkaidőben is kikapcsolnám a céges telefont.
2020. jún. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hajaj. Sajnos kétszer is voltam ilyen szituban.

Undorral keltem fel, gyomorgörccsel feküdtem. Igaz mindkét főnök agresszív is volt random módon, és maga a szervezet is rosszul működött, a második helyen a kollégák is rémesek voltak.


Gondold végig a szitut:

- ha effektíve agresszívoskodik a főnök, kiszámíthatatlan, hátbaszúr, nem tartja be a megállapodásaitokat, onnan érdemes eljönni, ezt hosszú távon nem lehet bírni


- ha csak fejetlenség van, furkálódás, akkor a lehető legjobb amit tehetsz, hogy abszolút kedvesen majdnem teljesen hülyének tetteted magad.

Tehát ha megbeszélés van és kiosztanak feladatokat, felületesen, akkor te kedvesen visszakérdezel, hogy pontosan hogy is gondoltad ezt megcsinálni? Vagy ha valami ami tudod hogy nehézséget fog okozni akkor kedvesen mondani hogy "jaj főnök majd adj már tanácsot ezzel meg azzal kapcsolatban"...

Ilyen stílusban érdemes bemószerolni azokat, akik nagyon keresztbe tesznek "jaj én mindent megpróbáltam, de tudnál segíteni, ugyanis XYZvel sehogy nem tudunk dűlőre jutni"...


Én évekig dolgoztam 120%ot beleadva, próbálván főnökeim, kollégáim szinte kimondatlan dolgait megoldani, de utóbb egyrészt nyugisabb helyre kerültem, másrészt mindig, mindent megkérdezek, addig megyek amíg konkrét választ nem kapok a főnöktől, ami alapján lehet tovább menni, másrészt ledokumentálom hogy írásos nyoma maradjon.


Én mindenesetre javaslom hogy nézz szét a piacon, próbálj ki 1-2 interjút, mondd be a kívánt fizut, sose tudni...

2020. jún. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én azt csinálom, amit a kollégád. Pedig én szeretem is a munkám.
2020. jún. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!