Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetnék publicista?

Hogyan lehetnék publicista?

Figyelt kérdés

21 éves, egyetemista srác vagyok, és lassan 1 éve annak, hogy elkezdtem kisebb - nagyobb volumenű, főképp helytörténelemmel kapcsolatos cikkeket írni egy kisvárosi havilapba, viszont én ennél többet szeretnék.


Nagyon érdekel a történelem mellett az aktuálpolitika, meg is van a saját véleményem és nézetem, viszont én el tudok rugaszkodni a nézetemtől, és pártállástól függetlenül tudok véleményt formálni, akár jobb, akár baloldali témáról legyen szó.


Úgy gondolom, hogy birtokában vagyok az újságíró vénának, gyerekkorom óta szerettem írni, kisebb - nagyobb történeteket, vagy akár verseket is, így a szókincsem is eléggé gazdagnak mondható.


Kapcsolati tőkém jelenleg egyenlő a nullával, egyik befolyásos médiumnál sincs kapcsolatom belsősökkel, illetve egyetemi tanulmányi versenyekre sem szoktam eljárni, így ez a referencia is kilőve.


Tudnátok-e valami ugródeszkát javasolni?



2020. jún. 24. 00:58
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Indítsd blogot. A sajtó sajnos megszűnt Magyarországon.


A "baloldali" médiák nem fizetnek sokkal többet, mintha csak magadtól blogolnál, a jobboldaliakban meg nincs szükség véleményre, írástudásra sem igazán.

2020. jún. 24. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Hát... olyan bugyorba készülsz, amire lehet nem vagy felkészülve. Én is azt javaslom, amit az 1-es válaszoló, hogy csak függetlenként indítsd el magad, de sajnos manapság a blogokra már nincs annyira igény, minden ilyen tartalom átcsatornázódott a videós felületekre. De gondolom írni szeretnel, ezért neked mindenképp a blogolás marad. Arra készülj, hogy középen nem tudsz maradni, a néplélek el fog könyvelni az egyik irányba. Ha a jobboldalt választod, a tollad nem a tiéd lesz, afelett rendelkezni fognak és lehet olyat is le kell írni, amivel nem feltétlenül értesz egyet. Ha pedig a balt, akkor örök szélmalomharcot vívhatsz.


De menekülésként még ott van a bulvár.

2020. jún. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bulvár publicisztika itthon gyakorlatilag csak a Puzsér van. Abból még egy már sok lenne.
2020. jún. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Uh, köszönöm a válaszokat. Blogot indítani gondolom valami olyan felületen lenne érdemes, amit sokan használnak itthon, így egy Facebook Page gondolom elég lenne.. Viszont, hogyan tudnám az oldalam terjeszteni?


Most így elsőre az jutott eszembe, hogy az által megcélzott politikai irányzathoz közel álló közéleti személyiségek / FB oldalak hozzászólásaiba belinkelgetem az irományaimat, de az olyan "másokon való felkapaszkodásnak" tűnik így elsőre. Én gondolom ezt túl? :'D

2020. jún. 24. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!