Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért mennek el leépítés...

Sokan miért mennek el leépítés után jó kvalifikációkkal kevés pénzért munkahelyre,hogy mondhassák "egyből van munkahely"?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, vidéken lakik.

Van diplomája, meg tárgyalóképes angolja, C1 nyelvvizsga.

Sajnos leépítésre került.


Mondta,hogy neki kell egyből valami.2 hét alatt talált is valamit, 130 ezer nettóért.

Eddig a dupláját kereste.



Kérdeztem tőle,hogy miért kell kapkodni, meg, hogy a munkanélküli segély is 130 ezer havonta és 3 hónapig jár.Kvalifikált,beszél nyelvet, tud és kell is válogatnia.

Válaszolni, persze nem tudott.



2020. jún. 24. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig jobb dolgozni, mint munkanélkülinek lenni.


Állás sajnos nem olyan, hogy akkor van amikor akarod.

2020. jún. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1#


Persze,de nem mindegy mennyiért,ha a segély is annyi, mint a fizetés lenne, akkor inkább a segély.Ugyanis, a segélyezés alatt könnyen, rugalmasan tudsz interjúkra mászkálni.

2020. jún. 24. 17:24
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

1-es vagyok

Sajnos Magyarországon elég nagy a bizonytalanság és sok ember nincs olyan helyzetben, hogyy nemet mondjon egy munkalehetőségre. Én is inkább dolgoznék, mint hogy munkanélküli legyek, persze nem adott összeg alatt. Külföldön a munkanélküli segély is hosszabb ideig jár.

2020. jún. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Mert nem mindenki anyuciékkal tartatja el magát, mint te.

Nyilván örült neki, hogy máris van munkája, ha nem vállalja el, lehet hogy évekig kereshetett volna.

Bírom, amikor az ilyen semmirevaló szarháziak, mint te, értetlenkednek.

2020. jún. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4#


A személyeskedés, az megy.


Nem otthon lakom.

Tudatosan élek, van hitelbiztosításom, jövedelembiztosításom is.Ugyanis, 3 hónap minimum kell egy normális állás megtalálásához.


Bocs, de akkor minek fektet valaki annyi energiát egy diplomába meg a nyelvtudása tárgyalóképesre fejlesztésére, hogyha nincsenek minimális ambíciói?

2020. jún. 24. 18:21
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Mi van Bazsi?
2020. jún. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Mert a segély három hónapig jár.
2020. jún. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%

#1 diplomával, tárgyalóképes angollal akkor van állása mikor akarom.


Nincs diplomám csak az angol, mégis van jelenleg 3 hely is ahova mehetnék, pedig nem is keresek állást.

2020. jún. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Fejlesztőmérnökként dolgoztam, majd megszűnt a munkahelyem, ezért átmenetileg benzinkutas lettem.

Ez a hely is bezárt és 1 évig semmi nem jött össze, lehet az ismerősödnek is volt egy ehhez hasonló élettapasztalata, de ezt te is tudnád, ha nem látásból ismernéd csak!

2020. jún. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És az új, jó lehetőségek sem fognak a lakásajtónál csöngetni, csak azért mert inkább otthon ülsz és malmozol. Ahhoz benne kell a sodrásban lenni, hogy a jónál a mégjobb rád találjon.
2020. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!