Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha fegyveres biztonsági őrnek...

Ha fegyveres biztonsági őrnek megyek, van esélyem kitörni 29 évesen ha azelőtt mondjuk vagyonőrként dolgoztam?

Figyelt kérdés

Annó még tesóm biztatott arra, hogy tegyem le a vagyonőrit, hogy abban esetben "legyen valamilyen kapaszkodóm" ha mondjuk hirtelen munka nélkül maradok. Aztán végül mégis ezen a pályán kötöttem ki. Eleinte csináltam, nagy lelkesedéssel és precizitással (ahogy a lelkes pályakezdők). Aztán a lelkesedés később alábbhagyott. Később már belefásultam, aztán már azon kaptam magam, hogy én tényleg csak erre vagyok alkalmas. Ergó átmentem egyfajta passzivitásba. Észre vettem magamon, hogy egyszerűen nem érdekel már senki és semmi. Kiveszett belőlem a lelkesedés, a tenni akarás, úgy érzem, hogy benne ülök egy szürke és ködös mocsárban ami húz lefelé, én pedig képtelen vagyok küzdeni ellene. (Azaz ha vagyonőri szlenget akarom használni: "beszippantott".)


Ez a vagyonőri dolog olyan szinten hazavágta az önbecsülésemet, hogy átmentem "humanistából" "nihilistába". Azaz egyszerűen elment az életkedvem és úgy érzem hogy jobb volna végleg föladni. (Valamilyen szinten már föl is adtam.)


Az átlagosan szar munkakörülmények (pl. a szaniterek általános teljes hiánya - pl. intézd a dolgod a bokor mögött és moss kezet a vízzel, amit hoztál magaddal - ha mondjuk hoztál magaddal), az általános undorító higiénés körülmények a -40 IQ-s (vagy drogos, alkesz, kiégett, félhülye, ápolatlan, mosadtlan, fogatlan csöves és/vagy nyugger kollégákkal eltöltött közös szolgálatok, a folyamatos b@szogatás és vérszívás (hiába van az ember nívósabb helyen, a vagyonőr egyszerűen "nem ember"). Az állandó megaláztatások, a hason csúszás és a megalázottság érzés.


Az ilyenek miatt az ember már tényleg nem embernek, hanem valamilyen állatnak, vagy féregnek érzi magát.


Az a baj hogy engem olyan szinten lehúzott érzelmi és szellemi szinten ez a vagyonőri szakma – hogy úgy gondoltam érdemes váltani „fegyveres biztonsági őrre”. Ami az én szememben azt jelenti: több fizetés, komolyabb, felelősségteljesebb meló, nagyobb „megbecsültség érzés tudat" és természetesen jóval jobb munkakörülmények és kollégák.


2020. jún. 25. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Én láttam olyan ex-fbö-st (természetesen dázsvír) aki utána ausztriai betanított munkát hirdetett, olyan hirdetési képpel amin valami lerobbant csehóba egy nagy köteg 20ezressel pózolt. Szóval ott sem túlzottan magasabb szerintem a színvonal.
2020. jún. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát, lehet, hogy inkább valami gyakorlatiasabb dologgal jobban járnál, ami teljesen eltér a mostanitól, nem? Egyébként a kiégés sajnos más szakmákban és munkákban is előfordul. :/
2020. jún. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
De hát az csak annyi fejlődés hogy a vagyonőri mellé le teszed a fegyver vizsgát. Ugyanezt fogod csinálni, valamivel biztos többet kapsz. Jó helyekre nem fognak felvenni kapcsolatok nélkül. És még kell érettségi is.
2020. jún. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ismerem az érzést, őrködtem vagy 15 évig. Azért nem mindenhol ennyire tré a helyzet, én csak az első éveimben vállaltam építkezést, illetve ipartelepi munkát. Ha bekerülsz egy irodaházba recepciósnak, szerintem azért az már elég jó hely, kulturáltak a munkakörülmények.


De az biztos, hogy dolgozhatsz bármilyen helyen, őrként majdnem csak lenézést fogsz kapni.

Azt javaslom, hogy fegyvervizsga helyett inkább tanuljál szakmát, és az őrzést hagyd meg aduásznak, mert ebben a szakmában, ha értelmesebb vagy, bármikor találsz munkát, viszont főállásnak nem perspektíva, inkább olyan kiegészítő munka.

2020. jún. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Tanuljál szakmát, és az őrzést hagyd meg aduásznak, mert ebben a szakmában, ha értelmesebb vagy, bármikor találsz munkát, viszont főállásnak nem perspektíva, inkább olyan kiegészítő munka."


Megmondom őszintén hogy annó azért is választottam ezt az őrködést, mert abban bíztam, hogy ha olyan helyre kerülök, ahol mondjuk az idő egy részében nyugi van, akkor ott esetleg volna lehetőségem tanulni (pl. nyelvet). Mivel már dolgoztam gyárba is 3 műszakba, ezért nem volt tőlem idegen az éjszakázás. Gondoltam hogy majd az ilyen "üres esti órákban" lesz alkalmam tanulni. Mégiscsak más, mintha az ember napi 8 vagy 10-12 órákban robotolna, utána hulla fáradtan hazaérne és ahelyett hogy pihenne, még legyen energiája tanulni is.


Amúgy esküszöm, minden tiszteletem azoknak az embereknek, akik erre mégis képesek, főleg ha egyetemi képzést végeznek. De én valamiért erre képtelen vagyok. Egyszerűen azt érzem, hogy nem motivál semmi, nincsen akaraterőm az egészhez, fásultnak, üresnek érzek mindent. Annyira kiégette a lelkemet ez az egész vagyonőri szakma és annyira átálltam már erre a 24/48-ra, hogy ha most váltanék át rendes heti 5 munkanapra és átlag napi 8 órás munkaidőre, egyszerűen kikészülnék. (Ugyanis a szervezetem annyira megszokta már ezt a fajta életmódot, hogy csak nagyon nehezen tudna csak visszaállni a normára.)


Ezért hiába van az, hogyha mondjuk egy nagyon normális és kulturált helyen vagyok (mint ahogy jelenleg is, nettó 850-ért), ahol napi szinten azért van egy kis mozgás, de 19:00-után minden elcsendesül és volna lehetőség tanulni, egyszerűen képtelen vagyok rá.


Nekem csak tényleg az kell, hogy visszaszerezzem az életkedvemet és a motivációmat. Hogy érezzem azt, hogy érdemes küzdeni vagy élni az életet. Ne csak úgy érezzem magam, mint egy "lelketlen droid". Nekem tényleg az kell, hogy valami által motivált legyek. Azért gondoltam erre a "fegyveres őrzésdire" mert belegondoltam abba, hogy azért mégis csak komoly és konkrét felelősséggel jár az, ha az ember "éles lőfegyvert" visel.


Megmondom őszintén, egy időben nagyon sokat foglalkoztatott az idegenlégió és egy időben szintén erősen azon agyaltam, hogy mennyire kár hogy megszűnt a sorkatonaság és hogy szívesen jelentkeznék a Magyar Honvédség kötelékébe. Valamiért gyerekkori álmom volt az, hogy katona legyek. A vállamon puskát hordjak és harcra készen álljak, ha az országot ellenség támadja meg. Engem akkor az motivált, hogy azért legyek "katona" hogy meg tudjam védeni a családomat az "ellenségtől".


Tényleg ilyen gondolatok motiváltak gyerekként. De valamiért aztán ezek a gondolatok elhalványultak. Aztán más gondolatok fedték el végül az évek folyamán.


Lehet amúgy ha azt érezném hogy ha rendesen kiképezve, és hivatalos szinten viselhetnék éles lőfegyvert (amit amúgy remélhetőleg soha ne kelljen elsütni), akkor talán kicsit fölelevenednének a gyerekkori érzések, és talán újra vissza tudnám szerezni a motivációmat arra, hogy több legyek attól, ami most vagyok (az pl. tanulni hogy több és jobb ember legyek).

2020. jún. 25. 18:27
 6/10 Csabeszmester ***** válasza:
66%
Kérdező..és mi gátol meg abban hogy jelentkezz Szerződésesnek?? Amúgy átérzem az őrködős életérzést,egyfajta zsákutca ugyanúgy mint a gyári trógermeló 3-4 műszakban szaré-húgyé. Végigjártam én is mindkettőt. Tavaly megcsináltam a b-s jogsit és úgy megtetszett a vezetés hogy most csinálom a targoncás jogsit is,kb augusztusban meglessz a papír róla. Én is megcéloztam a katonaságot az elkövetkezendő hónapban,ha nem leszek alkalmas akkor még mindíg ott a targoncás vonal,vagy nagyon extrém esetben visszamehetek portásnak az egyik előző helyemre (felénk ritkán ismerik el a vagyonőrigazolványt a fizetés illetve a pozíció megnevezésénél,pedig volt benne recepció-teherporta-éjszakai járőrözés de mégsem Vagyonőrként hanem Portásként voltunk alkalmazva így legális volt a 670-es órabér,jó mondjuk a szabit kifizette meg a benzinpénzt is normálisan). Szóval csak picsán kéne rugnod magadat aztán goooo,szaros vagyonőrnek bármikor vissza lehet menni főleg ha meg voltak elégedve a munkáddal. Ugyanúgy sosem értettem azokat sem akik 6-8-12 éveket húznak le gyárban ugyanannál a szalagnál vagy ugyanazt a gépet nyomkodják éveken keresztül és sírnak hogy jajjdeszar jajdefájjj de mégsem erőszakolnák meg magukat egy kicsit hogy jobb legyen. Anno a B-s jogsit folyamatos 4 műszak mellett csináltam úgy hogy a munkahelyem 60km-re volt a lakhelyemtől,és a város ahol vezetni tanultam megint nem ugyanott helyezkedett el ahol laktam,így még oda is be kellett bumliznom vagy meló előtt vagy a szabadnapjaimon.
2020. jún. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És a honvédségnél mennyit fogsz kapni kedves utolsó? 160e nettót? Tényleg megéri annyiért parancsot teljesíteni? Őrként kapsz Pesten 1000ft/órát, az 240e/hó és mennyi a felelősséged? Én meg a napi 8 óra mellett érettségiztem le, akkor most ki, hová sz@rjon? Mellette még a jogsi is belefért, csak szólok.
2020. jún. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Csabeszmester ***** válasza:
51%
Akkor hajrá...toljad neki Brumi a 240 órákat,természetesen feketén foglalkoztatva,se táppénz,se szabadság,ha nem kapod meg a pénzed akkor mehetsz a papbácsihoz panaszkodni. Megsúgom Pesten a 240 ezer forint a szárazkenyérre elég maximum,főleg hogy 1,5 hónapot tolsz le érte.... arról nem beszélve ha még albérletben is csövezel vagy bejárós vagy a munkahelyre Pest valamelyik kis falujából...háttt mit mondjak annak ellenére hogy az érettségidre vered magad,nem úgy tűnik hogy a matek az erősséged lenne! :P De ha figyelmesen olvasod amit fentebb írtam,ha nem jön össze akkor felülök a targoncára és kényelmesen 200-220 nettó megvan havi 168 órában rendesen bejelentve,táppénzzel,szabadsággal. Tudom tudom neked ez is kevés pénz...meghát az MUNKA....mintha unokaöcsémet hallanám. Ő is veri magát a 240 nettóra aztán mire vitte 3 év alatt?? Megsúgom,semmire. 1 bőröndnyi ruha,egy 240 ezres plazmatévé természetesen hitelre,meg soksok bukás és pótóra után egy B-s jogsi. Se lakása,se háza még egy szaros használtautóra sem futja mert,hónap végére örül ha 3-10 ezer forintja marad,noha a lakhatása cakumpakk 40 ezer mindenestől ugyanis csak szobát bérel másodmagával :P De mint mondtam hajrá...sok sikert kívánok 10 évnyi 240 órás bohóckodásért havonta.
2020. jún. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Benézted haver, évek óta nem őrködöm, és köszi, de 168 órában megvan a nettó 320e, teljes összegre bejelentve, igaz ebben már a cafetéria is benne van. Toljad csak neki 220e-ért, abból biztos lesz házad. :D
2020. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sereg. Oda menj!
2020. jún. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!