Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Így mi értelme van a munkaügyi...

Így mi értelme van a munkaügyi központoknak? Csak nekem vannak rossz tapasztalataim velük?

Figyelt kérdés

Semmiben nem segítenek akik ott vannak, viszont bunkók és flegmák. Munkát találni még soha nem segítettek, ellenben felelősségre vontak, hogy miért nem igyekszem jobban munkát találni, holott kb. száz önéletrajzot elküldtem két hónap alatt. Elküldtek tanfolyamra, hogy ez milyen jó lesz, de semmit sem érek vele, nem tudok vele elhelyezkedni.

Mi értelme így ennek az egész szervezetnek?


2012. márc. 1. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Passz...én odáig jutottam el, hogy bementem regisztrálni. Na az első lépcső, recepciós vagy ki, aki a papírokat adta szörnyen flegmán viselkedett velem. Éreztette velem, hogy ne zavarjam, épp egy férfival folytatott bájcsevelyt. Akkor tudtam, hogy ide nem fogok visszajönni, mert felesleges. És azóta egy jó dolgot se hallottam az egész intézményről.
2012. márc. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de nekem se segítettek sosem, és 2-szer rejtélyes módon elhányták a beadott buszjegyeimet is, kezdetben pedig nem is szóltak, hogy térítik, így senki vissza sem térített azokat a régieket (mert nem is tartottam meg őket, ki gondolta volna, érted). Az én ügyintézőm lassú, suta, és sokszor nekem kell megmondanom neki, hogy mit csináljon, mert nem ért hozzá.
2012. márc. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Sajnos én is csak negatív tapasztalatokkal rendelkezek velük kapcsolatba. Két és fél évig voltam ügyfelük, ezalatt egyetlenegy állást nem tudtak felajánlani. Egyszer el akartak küldeni egy tanfolyamra, még arra sem vették a fáradtságot, hogy megnézzék a számítógépben, hogy milyen végzettségem van, így olyan tanfolyamot ajánlottak, amilyen képesítéssel már rendelkeztem. Mikor bementem ez ügyben, kérdeztem, hogy nem mehetnék-e valami más tanfolyamra, nekem kellett a hölgyeménynek megmutatni a számítógépen, hogy a honlapjukon hol lehet megnézni az induló képzéseket. (Nem új dolgozó volt.)Persze ezután azt mondta, hogy egyik tanfolyamra sem vagyok megfelelő. Egy hónap múlva ugyanez a hölgy ismét küldött egy levelet, hogy jelentkezzek nála, mert tanfolyamra akar küldeni. Persze ugyanaz a tanfolyam volt, amit előtte megbeszéltünk, hogy már van olyan végzettségem. Volt, hogy egy másik ügyintézőtől egy egyszerűbb kérdésre azt a választ kaptam, hogy nézzem meg a neten. Az az ügyintéző akinél a legtöbbet jártam, mindig csak ennyit kérdezett: "Változás?" Semmi jó napot, semmi érdeklődés, hogy akar-e egyáltalán dolgozni, semmi. Csak ez az egy kérdés, pecsételés, új dátum beírása és viszlát. Már egy ideje nem vagyok munkanélküli, de ma is görcsbe rándul a gyomrom, ha elmegyek a munkaügyi központ épülete előtt. Flegma, közönyös, nulla empátiával rendelkező bagázs. Csak elveszik az amúgy is önbizalomhiányos, elkeseredett munkanélküliek maradék kedvét is. Remélem azért vannak kivételek, de a két és fél év alatt nem sikerült ilyennel találkoznom, pedig megfordultam néhány ügyintézőnél.
2012. márc. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogy egy jobb tapasztalat is legyen itt: az ügyintézőkkel sosem volt problémám. Mondjuk eddig összesen hárommal találkoztam, de ők segítőkészek, kedvesek, türelmesek voltak. Ennek ellenére én sem látom sok értelmét a munkaügyi központnak, vagy legalábbis az álláskereséssel tök felesleges foglalkozniuk, mert abban nekem se tudtak segíteni (mondjuk én csak pár hónapig voltam regisztrált). Egyszer adtak egy ajánlatot, ahol a kapcsolattartóval nem tudtam értelmesen beszélni, mert vagy nem vettem fel a telefont, vagy felvette, de rohant, és lesz*rta, hogy mit akarok, e-mailre nem válaszolt. Neten semmi információ nem volt róla. Szóval nem vittem vissza a közvetítő lapot, így töröltek, de nem sajnálom. :S
2012. márc. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*jav.: "nem vette fel a telefont"
2012. márc. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a pesti 9 kerületihez volt "szerencsém"

KATASZTRÓFA.

Olyan sor állt már nyitás előtt, már az is mutatvány volt, hogy sorszámot kapjak.

Ja és persze egész napos program, gondolom lesz@rják hogy 5-6 órát kell várni hogy sorra kerülj, munkanélküli vagyok, biztos a világon semmi dolgom nincs.

Olyan hihetetlen, hogy ennyire túl vannak terhelve, rögtön oda kéne még vagy 10 embert felvenni, hogy emberibben működhessen a rendszer....

2012. márc. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!