Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyermekfelügyeletet tényleg...

Gyermekfelügyeletet tényleg csak pedagógus végzettségű vállalhat?

Figyelt kérdés
Védőnő hallgató vagyok,szívesen vállaltam volna gyermekfelügyeletet kis pénzkiegészítésnek, de mindenhol azt írják, hogy pedagógus végzettségűt, vagy tanárképzőbe járót keresnek. Volt ahol egy az egybe azt mondták hogy nem értek a gyerekekhez, mert nem vagyok pedagógus (amúgy nem tudom honnan szedték ezt, mert a védőnő is gyerekekkel foglalkozik). Mi ez a sztereotípia, hogy csak az érthet a gyerekekhez, aki tanárképzőt végez? Ennyi erővel akkor saját gyereket is csak az vállaljon, mert más rossz anya lesz, vagy mit gondolnak? A járvány alatt is láttam, hogy aki más szakra járt és hirdette hogy szívesen vigyáz a gyerekekre, nagyon csúnyán beszólogattak neki, hogy mit akar, nem pedagógus, nem ért a gyerekekhez. Nagyon szeretem a gyerekeket, problémásakkal is van tapasztalatom, mert az unokaöcsém autista, nem hiszem hogy gond lenne csak azért, mert nekem másfajta papírom lesz.

2020. júl. 3. 07:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem csak az vállalhat, aki pedagógus végzettségű.


Viszont a szülőnek lehetnek elvárásai, kit enged a gyereke közelébe.

Ugyanígy mondjuk egy babysitter közvetítő cég is megadhat olyan feltételeket, amilyet akár.

Arról már nem is beszélve, hogy ha erre egyéni vállalkozást akár az ember, akkor mik a feltételek.


Jogilag teljesen rendben van az, ha a 16 éves szomszéd Julika vigyáz a gyerekemre és én háztartási alkalmazottként azokra a napokra jelentem a nav-nál.

2020. júl. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen jogszabály nincs. De, hogy a szülőknek mi az elvárása, azzal nem lehet mit kezdeni.
2020. júl. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a szülőnek lehet saját igénye meg elvárása, csak azt nem értem, hogy honnan szedik ezt a sztereotípiát, hogy csak a pedagógus ért a gyerekekhez. Már volt olyan, hogy nagyon a nyelvemen volt, hogy megkérdezzem, hogy akkor ő sem ért a saját gyerekéhez, mert nem pedagógus. Csak nyilván nem kérdeztem meg, mert nem akartam vitát meg úgyis csak rosszul jöttem volna ki belőle mert még bunkónak is elkönyvelt volna. De tábori önkénteskedéssel is jártam már így, hogy ott is azt mondták, hogy tanárképzős hallgatók kellenek, vagy olyanok, akik pedagógusnak készülnek és kell nekik az 50 óra közösségi szolgálat. Még ha olyan lenne, hogy tanulni kellene a gyerekkel azt meg is érteném, de ragasztgatni, színezgetni meg játszani velük bárki tud, ahhoz nem kell pedagógusi végzettség.
2020. júl. 3. 11:07
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Ez a kérdés csak macerás, és nem megoldott a válaszra. Ha hivatalosan melózol olyan helyen, ahol kell a bizonyítvány, akkor egyértelmű, amúgy meg, ha háznál csinálod magánszemélynek, akkor megbízhatóság céljából kérhetik....elvileg, de elég az erkölcsi, meg a tudásod, gyermekszereteted!


Erkölcsihez nyomtatványt a postán kell kérned, kissé drága a feladással együtt, most 1.000 Ft körül mozog, de elég ennyi.

Sokat melóztam így, és látszik, mondták....ki a megbízható, és egyéb...mint egy szimpla papír, ha érted?


Írj, sikerült-e elérni célod? Jól lehet keresni vele, hátrány: Nem számít bele hivatalos papírozott szerződés nélkül a nyugdíjba. Ha meg nem is számít, akkor hajrá! Sokan keresnek ilyen melót, de általában baráti úton megy, ez viszont tény!

2020. júl. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem gond, ha a nyugdíjba nem fog beleszámítani. Csak azért szeretném, hogy mégis legyen egy kis pénzkiegészítésem. Nagyon szeretem a gyerekeket, azért is választottam a védőnőkséget szakmának. Tapasztalatom is van valamennyi a gyermekfelvigyázásból, mert az autista unokaöcsémre vigyáztam már sokszor.
2020. júl. 5. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!