Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A megemelt pedagógusbér a nem...

A megemelt pedagógusbér a nem állami iskolákban nem jár, ha jól sejtem?

Figyelt kérdés

Megtörtént a bejelentés.

Augusztustól kapják megemelt fizetésüket a pedagógusok

[link]


A korábban bejelentett 10 százalékos emelést az augusztusban esedékes fizetésükkel kapják kézhez a pedagógusok – írja a Magyar Nemzet. Kásler Miklós februárban még azt mondta, hogy júliusban már emelt fizetést kapnak a tanárok.



A kérdésem annyi: a nem állami iskolákban ez semmit se jelent ha jól sejtem?

Vagyis, ott a nem állami fenntartó (alapítvány, egyház stb) vagy adja ha akarja, vagy nem adja?

Ha nem adja, akkor cselekvési lehetőség nulla-max el lehet menni?


Jól összefoglaltam?


2020. jún. 23. 08:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%

Mondd neked az a szó valamit, hogy közfoglalkoztatott?


Nyilván akik nem közfoglalkoztatottak azoknem jár ez a 'hatalmas' emelés. Munkáltató dönt a bérről, nincs egységes, kialkudott bér.

2020. jún. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
38%
Jól.
2020. jún. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
CSelekvési lehetőség: tölröld a regedet, könyörgöm. Olyan béke volt itt egy darabig nélküled...
2020. jún. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

[link]


Nem, nem foglaltad jól össze. Ez most elég gyenge próbálkozás volt.

Minden oktatási intézményre vonatkozik az emelés.

2020. jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"Minden oktatási intézményre vonatkozik az emelés."


Igen? És ha az itteniek nem kapják meg (mert nem fogják...) akkor te állod nekik a különbözetet?


Elárulom, hogy az itteniek már a most érvényes táblás bért se kapják meg, ami még a 2017-es emelésen alapszik. És ugye a 17-es emelés most 20 év közepén még "nem ért ide"


Tessék lehet ide jönni vizsgálódni! Csak van egy bibi ez magánintézmény az itteni tanárok nem közalkalmazottak így.... így ennyi volt.

2020. jún. 23. 13:45
 6/20 anonim ***** válasza:
És mit kaptok, a bérminimumot?
2020. jún. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

nagyjából. vagy felette egy hangyaf**nyival.

És ugye szabályos jogilag támadhatatatlan mert nem közalk nem kell a bértáblát adni, hát marad a szakképzetteknek járó minimál.

És ennyi.


És se cafi se bérlet se semmi.


És kérdés aki itt tanár az mi a szart keres itt? Miért jó neki hogy ugyanazt a melót végzi amit bármely iskolában végezne de nem kap annyit se amennyit a legutolsó borsodi iskolában is megkapna... és mégis itt vannak.

Országos tanárhiány mellett. Miért? Na ez a kérdés.

Mert a bérért azért biztos nem.

2020. jún. 23. 14:10
 8/20 A kérdező kommentje:

És itt a béremelés amiről tudnak látják hallják- és nem kapják meg.


És sápítoznak anyáznak fogadkoznak elmennek itthagyják-mondják! Aztán jön az ősz és láss csodát-az összes itt lesz. Egy se fog elmenni. Ezt itt és most írásba adom.

2020. jún. 23. 14:14
 9/20 anonim ***** válasza:
Milyen tanár vagy?
2020. jún. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Én semmilyen. Attól hogy suliban vagyok még nem evidens hogy tanár vagyok. Ne félj lenne egy tanári diplomám 1 perc múlva itt se lennék!
2020. jún. 23. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!