Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Anyagi szempontból érdemes...

Anyagi szempontból érdemes elhúzni a szülőktől való leválást?

Figyelt kérdés

Nem kérnek a lakhatásért pénzt, nem kérnek rezsire, csak ruhát fodrászt meg telefont internetet kell fizetnem magamnak. Kaja is ingyen.

Nem tudnak adni lakást.

Ugyanakkor nem zavarja őket hogy nem vállok le, szerintem érdemes várnom amíg hitel nélkül tudok venni magamnak egy jó ingatlant.



2020. júl. 5. 18:28
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
23 szavazat
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
42%

Anyagi szempontból nyilván igen.

De ha olyan fizetésed van, hogy belátható időn belül meglenne hitel nélkül a saját lakás/ház, akkor biztos nem ülnék anyámék nyakán, hanem önállósodnék némi hitellel.

2020. júl. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Nincs olyan fizetésem.

Hitelt nem akarok semmiképpen sem.

Szeretem a biztonságot, nem szeretek kockáztatni

2020. júl. 5. 18:43
 3/40 anonim ***** válasza:
34%
Ez azért attól is függ, hogy hány éves vagy. Más egy 19 éves és más egy 39 éves helyzete. Saját példámból tudom, hogy otthon lakni nem tesz olyan jót az önbecsülésnek. Persze nem tudom milyen körülményeitek vannak, ha pl. egy családi ház felső szintje a tiéd, megvan a felnőtthöz méltó privát szférád az nagyon más, mint egy panelban nyomorogni. Azt írtad, hogy nincs jó fizetésed, ez sajnos azért behatárolja a lehetőségeket. Marad, gyűjts, amennyit csak tudsz. Én 19 évesen jöttem el otthonról, szobát béreltem, nem volt leányálom. Hiába gyűjtöttem, ha nincs a férjem, ma sem lenne lakásom.
2020. júl. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
30%

Tehát most az a terv, hogy 40-50 éves korodig anyádékon fogsz élősködni? Ez nem biztonság, meg kockázat mellőzése, hanem annál sokkal rosszabb. Milyen életet tervezel így magadnak? Párkapcsolat, család, önállóság, függetlenség?


#1

2020. júl. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
69%
Megjött már az igazlátó is. Nem mókából szoktak extrém hosszú ideig otthon "élősködni" dolgozó fiatalok, te nagyon szerény képességű!
2020. júl. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
38%
Mi a baj a hitellel?
2020. júl. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
88%

"Saját példámból tudom, hogy otthon lakni nem tesz olyan jót az önbecsülésnek. "


Ez tök jogos, de most valahogy még nem ér annyit az önbecsülésem, hogy a fizetésem 1/3-át kihajigáljam érte az ablakon.

2020. júl. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Én értem amit írsz, csak szerintem ez is egy szempont, amiről nagyon kevés szó esik. Amikor otthon laktam, amiatt éreztem pocsékul magam, amikor meg elköltöztem, akkor azért, mert egy undorító kis szobáért havi 50+ rezsi harmadát fizettem. Aki keveset keres, nem tudják elindítani a szülei, az piszok xar helyzetben indít.
2020. júl. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

30 vagyok, szóval pont a két szélsőség között.

Igazából csak 39 éves koromig tartom lehetségesnek a dolgot, pont azért mert apám 9 év múlva nyugdijba akar menni és eladni a házat, Budapestre költözni egy kis lakásba anyámmal, én úgy már nem tudnám elképzelni az életemet hogy annyira összezárva.


Most igen fent lakom, a felső szinten egy nagy házban, naponta fél óránál többet nem is látom szülöket, főleg konyhán vagy fürdö előtt futunk össze, amúgy ilyen értelemben van magánszférám, mintha nem is élnénk együtt.

Ezért is tudom elviselni a dolgot.

Úgy 9 évig tehát mindent beleadok a gyüjtésbe, egy jobb élet reményében, de türnöm kell.

Az albérlettel csak a befektető zsebeit tömném és életkörülmények sokkal rosszabbak lennének, ugyanaz a függőség.

A hitellel meg az a baj hogy semmi se biztos az életben, sosem lehet tudni mi lesz, mi van ha akkora válság jön hogy elvesztem munkámat és nem találok, kockázat. Plussz nincs extrém magas fizum tehát nem is adnának sokat, persze már kapnék belőle panelt mert van egy kisebb önerőm de akkor is nekem nem az a célom. Lehető legtöbbet zsebből fizetni és élhetőbb helyre.


Ezt dobta az élet, adhatnának de nem azok akik akarnak, ilyen gyüjtöm életem végéig a pénzt tipus, a kölyök meg majd halálunk után örököl stb.


Szóval magamnak kell megoldani.


Család nyilván nem lesz, mert asszociális vagyok és a nők számára rendkivül unalmas. Másrészről amúgysem akarok gyereket, mert egy ilyen világba minek, nem tudnék ingatlant biztosítani neki. Tudom milyen szivás hogy én sem kapok, 30 év múlva kb már olyan árak lesznek hogy a lakosság 90% ra kiárazódik az ingatlanpiacról. Rabszolgát meg nem akarok a világra hozni. Ez már nem a szocializmus , itt kb lakhatás a legalapvetőbb dolog és csak gazdagok kiváltsága, vagy életig tartó hitel vagy életig tartó rabszolgaság albérletbe.

2020. júl. 5. 19:14
 10/40 anonim ***** válasza:
91%

Érdemes elhúzni a függetlenedést, mivel az albérletárak jelenlegi fizetésekhez viszonyítva egészen extrémek. Vegyük alapül a KSH-s átlagbért, ami most kb. nettó 250 ezer. Most tegyük fel, hogy ezt elfogadjuk. Az albérletárak az utóbbi időkben kb. elérték a havi 80-120 ezer közötti szintet. Nagyobb városokban még több, kisebbekben valamivel kisebb, de még a 80 ezer is, az átlagbér 32%-a ami elég durva. Pesten elvileg mostmár 160 ezer körül van az átlagos bérleti díj. Ez már az átlagbér 64%-a! Azért ez elég durva. Így szinte lehetetlen elkölzötni otthonról.

Csak akkoré rdemes, ha van egy stabil párkapcsolata az embernek, ahol közös életet szeretnének. Ilyen esetben megéri mindél hamarabb, még akár albérletbe is költözni, és közösen összeszedni egy lakás árát. Akinek ez nincs meg, az fölöslegesen megy el, mert semmivel sem jut előrébb, csak kitömi a főbérlő zsebét.

2020. júl. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!