Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Anyagi szempontból érdemes...

Anyagi szempontból érdemes elhúzni a szülőktől való leválást?

Figyelt kérdés

Nem kérnek a lakhatásért pénzt, nem kérnek rezsire, csak ruhát fodrászt meg telefont internetet kell fizetnem magamnak. Kaja is ingyen.

Nem tudnak adni lakást.

Ugyanakkor nem zavarja őket hogy nem vállok le, szerintem érdemes várnom amíg hitel nélkül tudok venni magamnak egy jó ingatlant.



2020. júl. 5. 18:28
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
47%

"A hitellel meg az a baj hogy semmi se biztos az életben, sosem lehet tudni mi lesz, mi van ha akkora válság jön hogy elvesztem munkámat és nem találok, kockázat."


Ez tehermentes saját lakás esetén is érvényes. Enni kell, rezsit fizetni kell mindenképp.

2020. júl. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
54%

"Nem kérnek a lakhatásért pénzt, nem kérnek rezsire, csak ruhát fodrászt meg telefont internetet kell fizetnem magamnak. Kaja is ingyen.

...

Most igen fent lakom, a felső szinten egy nagy házban, naponta fél óránál többet nem is látom szülöket, ... van magánszférám, mintha nem is élnénk együtt.


Ezért is tudom elviselni a dolgot.


Úgy 9 évig tehát mindent beleadok a gyüjtésbe, egy jobb élet reményében, DE TŰRNÖM KELL.

...

Szóval magamnak kell megoldani."


Hát ne haragudj, kérdező, de egy kicsit "kinyílt a bicska a zsebemben".


Fél órára látod a szüleidet, TIÉD egy egész szint egy nagy házban, ingyen lakhatás, ingyen kaja, se rezsi és TŰRNÖD KELL. (nagyon hülyén néző smiley)


Más összetenné a két kezét, ha ilyen helyzetben lenne.


És igen, érdemes otthon gyűjtögetni egy önálló lakásra.

2020. júl. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
#12: Én úgy értelmeztem, hogy a fürdő és a konyha közös. Akkor meg eléggé össze vannak kötve. Még ha percben mérve kevés is, azért ha ezeken kell osztozni, az elég kellemetlen lehet.
2020. júl. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

Jól értelmezted utolsó.

Borzalmas, nagyon kellemetlen.

Szándékosan kötekednek akkor és szívják véremet, pl borotválkozom apám bejön idegesíti hogy csak penge öblítésére nyitom meg a csapot, menjen folyamatosan a víz. Elmegy az udvarra, anyám bejön, meghallja folyamatosan megy a csapból a víz, mit képzelek én hogy pocsékolom a vizet, mondtam apám most az ellenkezőjét mondta....

Vagy kész harc volt hogy naponta 1 szer mosdani szerintük luxus , és elég lenne hetente 1 szer.

Illetve nem türnek meg senki idegent a házba, nem hozhatok senkit a házba.


A konyhát nem használhatom főzésre vagy használom mindegy mit csinálok megy a kötekvés hogy ez büdös vagy miért úgy csinálom stb. Fárasztó.


Tehát amikor találkozunk mindig lehúzás megy, meg nagyon negativ emberek. Napestig sorolhatnám mennyi beütésük van amit türnöm kell.

2020. júl. 5. 20:12
 15/40 anonim ***** válasza:
68%
Onnan lépni kell, amilyen gyorsan csak tudsz.
2020. júl. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
Mi a feleségemmel úgy csináltuk, hogy amint találtunk egy nem túl rossz környéken egy meglehetősen apró putrit olcsón, máris hitel. Nem sokkal több, mint a környéken az extrém alacsony albérletárak, és így, hogy letelt rég, és a ház még áll, teljesen oké volt.
2020. júl. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
51%
Tedd fel a kérdést, mennyi idő alatt szedsz össze annyi pénzt, hogy legyen saját házad? Ki bírod addig idegileg? Ha az utolsó kérdésre a válasz nem, akkor lépj le...
2020. júl. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
11%
Nekem biztosan nem érné meg, neked lehet, hogy megéri. 18 éves korom óta lakom külön szüleimtől, inkább laktam három másik emberrel egy kollégiumi szobában, mint hogy otthon éljek, pedig jó a viszonyunk. Egyszerűen ért nekem havi x pénzt az, hogy ne kerülgessük egymást a lakásban, ne mondja meg senki, hogy kellően tiszta-e a szobám, satöbbi. Plusz a spórolás sem érdekelt különösebben soha, a spórolt pénzem inkább csak az utóbbi évek magas fizetéseinek az eredménye.
2020. júl. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
62%
Hitelt felejtsd el. Az adósság csak átok
2020. júl. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
25 évesen szülőkkel lakom, nagy 2 szintes csaladiházban, semmilyen konfliktusom nincs, nem "kerülgetjük" egymást, nem szólnak be és nem érdekli őket milyen a szobám. Szerintem ez emberfüggő, én bőven jól elvagyok velük.
2020. júl. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!