Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet Budapesten megélni...

Hogy lehet Budapesten megélni ha 80-100 ezer között mozognak a lakásárak, miközben a nettó médián fizetés kb 160-180 ezer?

Figyelt kérdés

Számomra érthetetlen. Ha keresek mondjuk 180ezret, abból elmegy fele az albérletre, negyede étkezésre a többi meg ruhákra, tömegközlekedésre és személyes higiéniai szerekre.

Akkor miért van az, hogy a budapestiek nagy részének drága autója van, minden évben nyaralni mennek és a méregdrága beülős helyek tele vannak velük?



2020. júl. 6. 20:25
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
76%

Mi a francért vagy BP-en ha 180-at keresel? Én egyetemre BP-en jártam, de hamar beláttma ,hogy ezzel a szakmával ott nem fogok tudni labdába rúgni, inkább hazaköltöztem szülőkhöz "vidékre". 180-200-at itt is megkeres az ember, csa kaz a különbség, hogy itt 16-17 millióért 100+nm-es családi házat lehet venni, addig Pesten ennyiért konkrétan nem kapsz semmit.

5-6 év alatt simán összeszedsz szülőknél lakással 5-6 milliót, a maradékot meg hitelből kipótolod és van egy házad, ahova el tudsz költözni még 30 éves korod előtt is akár. Pesten ezt nem csinálod meg.

Nekem tavaly az átlag bérem havi 215 ezer Ft körül volt, ebből Pesten semmit se érek itt viszont nem olyan rossz. Ha fel akarnék költözni, akkor minimum 450-500 ezret kellene keresnem, ami valljuk be irreális!

Aki keveset keres az ott úgy tud csak ellenni, hogy örökölt egy házat/lakást. De én erre is azt mondanám, hogy adja el és költözzön le az ország nyugati felébe. Ugyanazt a fizetést megkapja, csak harmad/negyed annyiért jut ingatlanhoz.

Egy pesti panel árából itt kacsalábon forgó palotát lehet venni, pedig én nem egy putris városban élek. 40 millióért (ami most Pesten kb egy panel) ha nem is új, de teljesen jó állapotú, és elhelyezkedésű családi házat lehet kapni.

2020. júl. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

#16

Nem rossz ez se. De sajnos nekem nem lenne pénzem lakókocsira sem.


#19

Kevered a médiánt az átlaggal. Általános matek, nézz utána mi a különbség a kettő közt!


#20

1)Nem tudok ennél többet találni. Nem vagyok informatikus, orvosnak meg ügyvédnek sem fejeztem. Így maradnak az egyszerű munkák.

2)Nincs lehetőségem hazamenni. Magamtól függök teljes egészében.


#21

Nem tudok visszamenni. Ha vissza is mennék abba a városba ahol a szüleim élnek, ott biztos nem kapnék semmilyen munkát, mert az ottani nyelvet sem beszélem.

Ráadásul szeretnék már végre egy párkapcsolatot, márpedig mamahotelesekkel a nők soha nem fognak összejönni.

2020. júl. 7. 12:43
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes nekem akkornvolt nőm amikor csóró voltam, most hogy anygilag mondhatni rendben vagyok, vannak céljaim e téren meg s kutyának se kellek. És ez nem "mamahotel", hanem egy racionális döntés, amíg lehet kihasználom, hogy nem kell se albérletet se saját ház/lakás törlesztőrészletét fizetnem és gyakorlatilag minden pénzem félre tudom rakni. Persze könnyebb lenézően "mamahotelezni"...

Egyébként pár hónap múlvs lesz saját lakásom, bármikor elköltözhetnék, de én meg úgy vagyok vele, hogy egyedül minek?

2020. júl. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
59%
16-os vagyok, nem lakókocsiban lakunk, hanem lakóautóban. Mi csináltuk a bútorokat is fából. :)
2020. júl. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

#23


Persze, én teljes mértékben megértem. Aki megteheti az miért ne maradna otthon ha azzal százezreket tud spórolni.


De a nők ezt nem így látják. Menj a "társkeresési problémák" témakörbe és kezd el olvasgatni miket írnak a nők. Legtöbbször olyanokat, hogy a "mamahoteles" férfiak életképtelen nyomorékok, akikre rá sem néznek (függetlenül attól, hogy mondjuk nekik sincs lakásuk, csak tudod nekik mindent szabad - kettős mérce). Ezért nem opció a mamahotelség. Márpedig ilyen életkörülményekkel és albérlet-fizetés arányokkal csóró fogok maradni és sosem lesz pénzem saját lakásra. Szóval lényegében teljesen mindegy mit csinálom, átlagos férfiként csak pórul járhatok.

2020. júl. 8. 04:21
 26/27 anonim ***** válasza:
76%
Akkor ne légy átlagos.
2020. júl. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Kerdező: olvasom azt a kategóriát is, csak úgy vagyok vele, hogy nem mások elvárásainak élem az életem, elsősorban magamnak akarok megfelelni. Nem tervezek én sem örökké otthonmaradni, de inkább élek kényelmesen és teszem félre a fizetésem nagy részét, minthogy albérletben nyomrogojak. Amelyik lány szerint ez nyomorékság és ennyire szűklátókörű, abszolút álomvilágban élő (és valószínűleg nagyrészt csak a pénzre hajt) amúgy sem kellene.
2020. júl. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!