Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kb menyi lehet a versenyképes...

Kb menyi lehet a versenyképes fizetés az alábbi feltételekkel?

Figyelt kérdés
Budapest környéki vegyipari cégnél, MSc diplomával, 10 év munkatapasztalattal kb mennyit lehet kérni? Az álláshirdetésben versenyképes fizetést írnak, de tőlem kérnek konkrét fizetési igényt. Kb mennyi lehet, hogy ne lőjek nagyon fölé de ne is adjam túl olcsón magam?
2020. júl. 8. 21:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

10 év után már nem számít az msc. Nem írtad milyen pozíció, mennyire releváns a munkatapsztalatod, szóval valahol br300-br1.3 között saccperkábé.

A versenyképes azt jelenti, hogy nem garantált bérminimumért keresnek embert. Neked annyit kell mondanod, amiért számodra megéri elvállalni az adott állást.

2020. júl. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
A versenyképes fizetés általában azt jelenti, hogy a bérminimumnál nagylelkűen 10ft-al többet fizetnek...
2020. júl. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Műszeres laborba keresnek analitikust. Eddig is ezt csináltam.

br. 350 körül igazság szerint már nem lennék elégedetlen. Most nem keresek ennyit. De telhetetlennek sem szeretnék tűnni.

2020. júl. 8. 21:29
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Mondjál 400-at, a munkáltató lealkudja 350-re ha kellesz nekik és mindenki boldog.
2020. júl. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Azért az valahol elég szomorú, hogy 10 év mérnöki tapasztalattal pályakezdő bérért kell alkudoznod. Szerintem kérhetnél többet is, bár nem ismerem a szakmádat.
2020. júl. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Pályakezdő bér?! Minden relatív. 2010-ben pályakezdőként br. 200-at kerestem Budpesten vegyészként. Most vidéki megyeszékhelyen dolgozom br 260-ért és a laborban dolgozó kollégák között én vagyok legjobban megfizetve. Nemrég lett volna lehetőségem br 300-ért elmenni máshova. De azt is nagy nehezen sikerült kialkudni, eredetileg kevesebbet fizettek volna. Nagyon gondolkoztam ezen a lehetőségen, de oda napi 100 km-t kellett volna ingáznom. Az üzemanyagköltség el is vitte volna a teljes különbözetet. Az időmről nem is beszélve. Így maradtam.

Most nem csak pénzügyi, hanem más okból váltanék. 350-ért már szívesen mennék, 400 pedig minden várakozásomon felüli lenne, nem nevezném pályakezdő bérnek.

2020. júl. 9. 08:59
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
Lehet, hogy a 2010es kezdőbérehez képest soknak tűnik a br400, de közben eltelt 10 év. Ma egy msc-t végzett pályakzdő mérnök simán kap ennyit Bpen, multiknál. Akár többet is. Igaz nem vegyész vagyok, de nem is programozó, viszont évekkel ezelőtt is többet kerestem pályakezdőként.
2020. júl. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Amit fentebb leírtam nem 10 éve volt. Most keresek 260-at. A 300-as ajánlat, amire már úgy láttam szívják a fogukat, sem 10 éve volt, hanem egy éven belül vegyipari termelő gyárban. Jól menő pesti bérmérő analitikai céghez is jelentkeztem az utóbbi 2 éven belül. Fizetési igényt kértek. Br 300-320-akat írtam be. Minden kiírt feltételnek és előnynek tételesen megfeleltem, vagy túl is teljesítettem. Válaszra sem méltattak.

Ezért én kicsit óvatosabb vagyok ezzel. Beírhatok 1 milliós fizetést, de a kutya nem fog annyiért alkalmazni. Őszintén örülök, hogy legalább a te szakmádat ilyen jól megfizetik. :)

2020. júl. 9. 11:12
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#7 vagyok, együtt kezdtem anno az első munkahelyemen egy vegyésszel. Bérsávok miatt kb egyforma fizunk volt.

Lassan nekem is kellene váltani, mert különben lemarad a fizum.

2020. júl. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én minimum bruttó 400-at írnék, abból még van alkupozíció, ha 350-nel elégedett lennél. Én is keveslem, de a te életed, te tudod az értéked, neked kell eladnod magad. Valamiből meg kell élni Budapesten.
2020. júl. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!