Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy könyvelő...

Mennyit keres egy könyvelő Budapesten?

Figyelt kérdés

2020. júl. 19. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Br. 210 ezer és 1 millió között bárhol lehet.


Attól függ, kis vagy nagy cég. Belföldi vagy külföldi hátterű a vállalat. Milyen a végzettsége a könyvelőnek, beszél-e nyelveket, hány év tapasztalata van. Jártas-e az adókban, tud-e önállóan beszámolókat készíteni vagy sem stb...



Szóval ezt így nehéz megmondani.


Én 5 éve dolgozom könyvelőként (idéntől Senior szintű vagyok) egy osztrák hátterű vállalatnál és br. 650 ezret keresek + cafeteria és bónuszok.

De egyetemi végzettségű vagyok, 2 nyelvet beszélek és aktívan segítem a főkönyvelő munkáját.


Nálunk egy full kezdő munkatárs kb 350 ezret keres bruttóban.

2020. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Első válaszoló kolléga nagyon jól leírta.


Nettó 4-500 körül el lehet kérni, ha jó szakember valaki, és komplexebb feladatokra is alkalmas.


Vezetői bérek akár az 1 milliót is elérhetik nettóban, a tipikus olyan 700-800.


Persze vannak nagyon sokat, akik nem akarnak/szeretnek fejlődni, gondolkozni, hiába van meg a végzettségük, ha csak egy SSC-ben készlet számlákat rögzítenek egész nap, 200-320 nettóért kb.


Sokan lehet, hogy sokat tudnak, de kis könyvelőirodában rabszolgák, jóbesetben 250 nettóért.


Aztán van olyan is, aki könyvelőnek mondja magát, de nincs felsőfokú szakirányú képesítése (mérlegképes vagy diploma), és lényegében betanított, adatrögzítői munkakört látnak el, ők garantált bérminimumot, vagy kicsivel felette kapnak.

2020. júl. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi hasznos válaszokat!
2020. júl. 19. 14:49
 4/9 anonim ***** válasza:
#1 vagyok: Annyit még hozzátennék, hogy én Budapesten dolgozom, vidéken azért alacsonyabbak a bérek, mint itt a fővárosban. Ugyanaz a munkakör egy kisebb kelet-magyarországi településen akár 30-40%-kal is kevesebbet ér, mint egy budapesti multinál.
2020. júl. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
56%
2-es Én betanított adatrögzítői munkát végeztem SSC környezetben netto 280ért. A garantált bérminimum kicsit meredek szerintem.
2020. júl. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: megkérdezhetem, hogy ez melyik SSC és melyik munkakör volt?
2020. júl. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nem osztanám meg de ha beszélsz angolul + egy másik nyelvet már kereshetsz akörül.
2020. júl. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Értem. Egy jó angol és közepes német elég lehet?
2020. júl. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Bőven, és ilyen cégekből sok van.
2020. júl. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!