Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzíráshoz kérhetek...

Önéletrajzíráshoz kérhetek tanácsot? (Hosszabb képzési idő, illetve olyan munkahely, amit szégyenlek).

Figyelt kérdés

Szóval van két BA diplomam, az egyik alatt beteg lettem, és nagyon megnyúlt a képzés a passziv félévek miatt, nem néz ki jól. Ilyenkor mit csináljak?


Illetve voltak olyan munkahelyeim, amit szégyenlek, és nem szivesen írnék bele az önéletrajzba. Ilyenkor ti mit csináltok?


Rutintalan vagyok nagyon, sokat jelentene a segítség, mert nem igazán tudok kitől kérdezni.


2020. júl. 24. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A végzettségeidnél több mint elég feltüntetni a végzés évét, a kutya sem kérdezi majd, hány évig tartott elvégezni. Van, aki még a végzés évét is kihagyja.


A munkahelyeidet megnevezed, ahogy illik, de a fókuszt a kifejtésre helyezed, amiben leírod, milyen kompetenciákat szereztél a munkád során. Látatlanban is fogadni mernék, hogy az én előző munkahelyem még a tiednél is gázosabb volt :D, még egy anonim oldalon is szégyenlem felvállalni (lényegében egy nem jó hírű alapítványról van szó). Mégis lett belőle egy halom interjú, mire felvettek egy jó helyre. Alkalmazottként különben sem tehetsz róla, h a volt munkahelyed vállalhatatlan, a normális HR-est inkább az érdekli, te magad hogyan álltad meg ott a helyed.

2020. júl. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha már van releváns tapasztalatod, akkor nem nagyon fognak szőrszálhasogatni a képzések hosszán. Ha mégis rákérdeznek, akkor elmondod, hogy tartós betegség miatt volt és kész.

Milyen munkahellyel van problémád? Hazudni nem nagyon érdemes. Inkább próbáld úgy tálalni, hogy milyen az új pozícióhoz kapcsolható tapasztalatot szereztél. (Ha más nem kommunikációs készségek vagy ilyesmi)

2020. júl. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia,

Nagyon köszönöm a tanácsaid illetve hogy leírtad a tapasztalataid! :)

2020. júl. 24. 18:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy bárki nézné, hogy mennyi idő alatt végezted el az egyetemet (a lényeg, hogy megvan a papír), de ha szégyelled, akkor csak a végzés dátumát írd oda!


A munkahelyi tapasztalataid közül pedig csak azt tüntesd fel, ami passzol az adott álláshoz! Gyakorlatilag ahány helyre leadod a jelentkezésedet, mindenhova más önéletrajzot kell írni. Mindig azt kell kihangsúlyozni - pontosan a hirdetésben szereplő szavakkal -, amilyen feladatot az adott munkahely elvár!

Vegyünk egy példát! Tegyük fel, hogy bolti eladóként dolgoztál! Ez sokféle feladatot magában foglalhat.


#1 Hirdetés: Logisztikai munkatársat keresünk

Amit leírsz: "Másfél évig dolgoztam Magyarország egyik vezető kiskereskedelmi üzletében logisztikai koordinátorként és eladóként. Főbb tevékenységek: raktárkezelés, készletgazdálkodás, ügyfelek kiszolgálása, garanciális termékek visszavétele és adminisztrációja."


#2 Hirdetés: Key account manager-t keresünk (így mondják csúnyán az ügyfél-kapcsolattartót)

Amit leírsz: "Másfél évig dolgoztam Magyarország egyik vezető kiskereskedelmi üzletében eladóként. Főbb tevékenységek: ügyfelek kiszolgálása, segítségnyújtás a termékek kiválasztásában és megtalálásában, áruselejtek visszavétele, panaszkezelés."


A legjobb az egészben, hogy egyikkel sem hazudsz! Csak izgalmasabb szavakat használsz a HR-es számára.

2020. júl. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!