Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet kezelni azt, hogy...

Hogy lehet kezelni azt, hogy egyik hely gyorsabban reagál a jelentkezésedre, mások lasabban? Korrektnek mondható az jelentkező aki 50-100 helyre jelentkezik egyszerre? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

50-100 helyre küldtem el az önéletrajzomat (közgazdászként), ez szerintem nem túlzás, mert figyelembe vettem azt, hogy rengetegen vissza jelezni sem fognak. Viszont volt olyan hely aki 1 napon belül viszajelzett, de úgy ahová nagyon szerettem volna menni, ők azt mondták, hogy 2 hét múlva szoktak jelezni a jelentkezéshez képest. Az lett volna a ,,normális'' ha 2 hétig sehova nem jelentkezek, csak rájuk várok? (Akiket nagyon akartam volna)


(Igent még nem mondtam erre a munkára akik villámgyorsan megkerestek (1 napon belül), de tetszik ez is, attól félek, hogy nem eléggé fog.) És nem szeretnék 1-1,5 hét múlva kilépni, azzal az indokkal, hogy a ,,kedvenc'' helyem visszajelzett.


Hogyan lehet ezt jól kezelni? Két szék közé pláne nem szeretnék kerülni, de utólag attól tartok talán jobb lett volna kevesebb jelentkezést küldeni.


2020. febr. 24. 09:46
 1/3 A kérdező kommentje:
ss*
2020. febr. 24. 09:53
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt mondod az 1 napos helynek, hogy egy hónap múlva tudsz kezdeni, vagy azt mondod, hogy megfontolod az ajánlatukat, és majd értesíted őket. Ha közben találsz másik helyet, akkor tájékoztatod őket, hogy mégsem aktuális. Persze benne van a pakliban, hogy nem jön be a másik hely, az 1 napos pedig betölti a helyet más jelentkezővel. Ha pályakezdő vagy, érdemesebb inkább biztosra menni, és amikor már van némi tapasztalatod (1-2 év múlva), akkor nézelődni jobb lehetőség után.
2020. febr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ANnyival kiegészíteném az előttem szólót, hogy amúgy meg 3 hónap a próbaidő kb mindenhol, ami alatt indoklás nélkül felmondhatsz és mehetsz máshová. Nem kell ezt túlmisztifikálni. Természetesen, ha az adott hely korrekt és bejön, akkor +10e Ft-ért nem túl korrekt dolog elmenni máshová, de mondjuk +20%-ért én meggondolnám.
2020. febr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!