Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnöki Msc vagy Jogász képzés?

Mérnöki Msc vagy Jogász képzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mérnöki Bsc után egy Msc vagy inkább egy Jogász szak lenne a jobb döntés, jobb kombináció?!

Ha vezetői pozíció lenne a célom évek múlva egy nagyobb cégnél/ multinál?!

(Sajnos a gazdasági képzések nem fognak meg, a jog sokkal inkább)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. júl. 28. 20:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
70%

10.

Láttam.

Nálunk úgy működik, hogy van egy menedzser, alá tartozik egy nagy terület, a területnek vannak részlegei , a részlegeknek csoportvezetői, akik általában tapasztalt, senior munkavállalókból lettek.


A menedzser, egészen más területről jött, más profilú cégtől.Persze, ő nem hülye, elég hamar igyekezett felzárkózni szakmailag.Viszont ő nem foglalkozik szakmai dolgokkal, ugyanis az az ő alatt levő kisebb vezetők dolga.



Nekem szimpatikus ez a szervezeti struktúra.El is mondom miért.

Rengetek cégnél elkövetik azt a hibát,hogy egy senior munkavállalóra zakót húznak és menedzsert csinálnak belőle, akkor is, ha totál alkalmatlan emberileg a feladatra.

Ha viszont külön ember van a menedzseri feladatokra, aki jártas ezen a területen, ugyanis a vezetéstudomány egy külön terület, akkor sok hiba kiküszöbölhető.

2020. júl. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen fölösleges a jogász képzés. Ha már van egy mérnök diplomád, akkor inkább arra erősíts vagy menj egy gazdasági msc-re.

Joggal nem lehetsz se menedzser se semmi, hanem maximum jogtanácsos egy cégnél, minimális fizuért.

Arról nem is beszélve, hogy mérnöki/gazdasági végzettséggel tudsz külföldön dolgozni, ahol megfizetnek, joggal ez sem lehetséges.

2020. júl. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha a közgazdaságtan nem fog meg, akkor mégis hogy akarnál vezető lenni?

Ha szakterületeden akarsz vezető lenni, akkor valami közgáz, "mérnökmanager" képzés kell. A jogász más világ. Teljesen más attitűd. Persze lehet összemosni, de szerintem nem érdemes

2020. júl. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
81%

#11

Többezer fős termelő vállalatnál dolgozom, minden kulcspozícióban mérnökök vannak az igazgatótól a fontosabb területek menedzsereiig leszámítva a HR-t, a beszerzést és a vállalatirányítási osztályt. Az előző cégemnél ugyanez. Megnézném, hogy hol van egy IT, gépész- vagy vegyészmérnöki terület menedzsereként egy olyan ember, akinek fogalma sincs a témáról. Könnyebb menedzsert képezni abból, aki benne van a szakmában, mint fordítva.

2020. júl. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
45%

14#


Ez egy meglehetősen elavult gondolkodásmódnak számít.

Fordítva van.

Könnyebb egy ifjú titánt a cég preferenciái szerint formálni.

Egy félig kiégett seniort sokkal nehezebb.


Nyugat-Európában, főleg Németországban, nagyon sok cég indít junior manager programokat.A lényege, hogy kezdő vagy pár év tapasztalattal rendelkező MSC diplomást elkezdenek képezni, oktatni, egy adott terület vezetésére.

A német cégek meg Európában a legversenyképesebbek, tudnak valamit.



Szakmailag nem kell toppon lennie, elég, ha átlátja nagyjából a dolgokat és nyitott rá.

A menedzseri munka, és a szakmai vezetés nem ugyanaz, gyakran ütköznek is.Jobb minél inkább szétválasztani.

2020. júl. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

#15 Fene tudja. Én távol-keleti cégekről beszélek, ott pedig eléggé idegen a gondolkodásmódjuktól, amit felvázoltál, mindenkinek végig kell járnia a szamárlétrát, mielőtt felelős pozícióba kerülne.


Másrészt ha a legnagyobb koponyák lelépnek, mert nincs előrelépési lehetőség, az nem igazán nyerő a cégnek, komoly része ez a motivációnak. Ha nem látom, hogy el lehet jutni a középvezetői szintig, ha elég jó vagyok, akkor miért strapáljam magam?

2020. júl. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Felhívják a magyar top managert az amerikai központból.

- Gyárbővítést tervezünk nálatok xy gyártósor, z termék stb.

- Jaj hát én nem értem miről beszélsz én manager vagyok. Ezzel keresd a termelési igazgatót.

Nagyon életszerű.

2020. júl. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
#15: A szakterület ismerete szakmailag akkor sem kerülhető meg. Akinek nincs érdemi fogalma arról a területről amit vezet (technológia, folyamatok, feltételrendszer) az hiába végez ezer meg egy manager képzést, vagy éppen tréninget, nem lesz jó vezető. Persze nem a technológia finomhangolás szintjén kell ismernie mindent, de rálátásnak kell lennie részleteiben az iparágra és a technológiára is. Ez megkerülhetetlen.
2020. júl. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

16.


Akik nagyon ambiciózusak, azok eleve üzleti, pénzügyi diplomát szereznek.Vagy, kombinált műszaki-üzleti szakot.

A műszaki-gazdasági képzés kombinálása német nyelvterületről származik.Ott wirtschaftsingenieurnek nevezik, ugyanez vagy hasonló Magyarországon műszaki menedzser.

Magyarországon sokan fújnak erre a szakra, de Németországban elismert, komoly végzettségnek számít.Sokan, gazdasági BSC után raknak ilyen irányú MSC-t.

Előbb lesz egy WI. vezető, mint egy ing.



Én dolgoztam mérnöki irodán, pénzügyi osztályon.

A mérnökök többsége nem ambiciózus,nem akarnak vezetők lenni.Nem kevésnek, arra nem volt ambíciója,hogy az egyetemet befejezze.A cég meg megelőlegezte nekik a mérnöki pozíciót.

A többségüknek az a lényeg,hogy a cég fizessen sokat, ne legyen nagy felelősség.

2020. júl. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

18#


Éppen ezt írtam.

Át kell látnia a folyamatokat, de nem kell toppon lennie szakmailag.

Ahhoz,hogy átlássa, elég ha nyitott személyiség és részt vesz belsős céges tanfolyamokon.



Jó vezetőt nehéz találni.Egyszerűbb és a csapatnak is jobb, ha fogunk egy jó, emberileg is megfelelő vezetőt és szakmailag felokosítjuk.

Mint, hogy fogunk egy vezetőnek alkalmatlan kiégett seniort és elkezdjük istápolni,hogy menedzser legyen.

Előbbi ritka, utóbbi viszont gyakori.

2020. júl. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!