Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnöki Msc vagy Jogász képzés?

Mérnöki Msc vagy Jogász képzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mérnöki Bsc után egy Msc vagy inkább egy Jogász szak lenne a jobb döntés, jobb kombináció?!

Ha vezetői pozíció lenne a célom évek múlva egy nagyobb cégnél/ multinál?!

(Sajnos a gazdasági képzések nem fognak meg, a jog sokkal inkább)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. júl. 28. 20:57
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

#20: Mi ez a kiégett senior mantra?

Tényleg nem értem. Ennyi erővel mire érdemi vezetői munkát végezhetne egy műszaki manager hallgató, ő is kiégett senior lesz...

sajnos a magyar oktatási rendszer "jó" szakembert tud képezni. Jó vezetőt nem. (Pl. ezért nincs értéke egy MBA-nak sem ipari területen, mint külföldön). Éppen ezért van nálunk az, hogy a jó szakemberből lehet vezető inkább, ha megvan hozzá az affinitása. Vezetői tréningeket meg már minden második önjelölt coach, tréner és egyéb naplopó kínál. Technológiailag képezni meg nagyon nehéz utólag. Pláne úgy, hogy ne csak követő legyen a vezető, hanem innovátor.

Azzal egyetértek, hogy sok mérnök nem akar vezető lenni, de ugyanúgy sok közgáz diplomás sem akar pl. pénzügyi területen vezetni, mert túl nagy felelősség. Ez nem mérnökspecifikus szerintem. (Nyilván a jogászok, orvosok között jóval nagyobb az istenkomplexusosok aránya, de az már teljesen más terület)


#18

2020. júl. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

21#

Ahogy te is írod, ez magyar specialitás.

Az elavult oktatási rendszer hibája.


Aki viszont, mondjuk vezetés és szervezés mesterszakra megy, ő bizony vezető akar lenni és ambiciózus.


Németországgal van tapasztalatom.Ott rengeteg cég kínál junior menedzser programot.Ahol a cég kiképez magának egy vezetőt.

De, magyarországi német cégeknek is van ilyen programja, BOSCH, Aldi, Lidl, Penny.

Bár nem német, hanem holland, a Heinekennek is van ilyen programja.


Németeknél elvégzel egy MSC-t és simán betesznek egy ilyen programba.Másfél-2 év után "kismenedzseri" munkaköröd van,csinos fizetés meg szolgálati autó a segged alatt.

2020. júl. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

#22: Igen-igen, junior manager programok. De ott is pont erre erősítenek rá, amiről beszélünk.

A magyar vez.szerv, meg kb. a vicc kategória

2020. júl. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Gratulálok nagyon sokat segítettek a kérdezőnek. Ugyan nem vagyok mérnök csak jogász és elvégeztem a vezszerv MSc-t meg van 20 éves jogi gyakorlatom, szakvizsgam de nekem az a véleményem, hogy jogot csak nappalin érdemes végezni és a jogi szakvizsga is alap. Egy jogász és egy közgazdász gondolkodása, szocializációja teljesen más. Szerintem a jog felé akkor érdemes menned, ha komolyan érdekel és jogasz akarsz lenni, csak annak érdekében, hogy munkaban mérnökkent alkalmazd tul sok idő és lemondas. A mérnöki tanulmanyaidat egyes jogterületeken is lehet kamatoztatni. Azonban ha inkább a mérnöki területen maradnál akkor inkább a mérnök MSc vagy uzleti MSc sokkal kifizetődő lehet.
2020. aug. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!