Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyek azok a kamu felsőoktatá...

Melyek azok a kamu felsőoktatási szakok, ahonnan kikerülve annyi anyagi értékteremtő képessége sem lesz az embernek, mint egy szakmunkásnak? (bádogos, burkoló, stb)

Figyelt kérdés

Azaz mivel nincs olyan tudásuk, amivel fizetőképes keresletet képesek kielégíteni, annyi fizut sem kapnak, mint egy bádogos, hegesztő, szobafestő...


Nos melyek ezek a szakok? A képzések 2/3-a, 3/4-e ilyen.


Tudom, van egy-kettő, amikkel ugyan társadalmilag értékes munkát lehet végezni, de mivel az állam szabja meg a fizetésüket, keveset keresnek (pl.: tanár, mentőtiszt), ezt a pár kivételt most hagyjuk.


2020. júl. 29. 09:41
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
600at.
2020. júl. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

A nettó 600 már nem annyira rossz, de azért azt sem mondanám, hogy szarrá keresné magát.


A bruttó 600 pedig alig több, mint egy Bp.-i átlag fizu.

2020. aug. 1. 13:17
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha keresel ennyit, megtárgyaljuk.
2020. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha erre a kérdésre: "Mennyi nettó fizetést takar a "hülyére keresem magam" kifejezés?" Ezt írom válaszul: 600at, akkor vajon miért kérdezed meg privátban, hogy bruttó vagy netto?
2020. aug. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
23%
Kamu
2020. aug. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
80%
Imádom, hogy IRL mindenki sír milyen alacsonyak a fizetések, de a gyakorikérdések.hu nevű fereglyukban egy nettó 600 ezres fizetés pusztán a "nem rossz" kategóriára elég :D imádom ezt az oldalt
2020. aug. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Azt hittem, hogy valamit nagyon elrontottam az életben, hogy az itteni gyakoris átlagfizu fele is csak egy álom marad nekem 😂.

2020. aug. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
71%

Jó, hát az ilyen kérdésekhez mindig azok írnak, akik jól keresnek, mert aki nem, az meg szégyelli beírni, ha látja, hogy a többiek mekkora számokat írnak. Meg persze azért egy részük kamus is. A nettó 600 mondjuk azért nem egy hihetetlen kategória. Én ebben a hónapban 400-at kerestem, de ezt egyéni vállalkozóként tudom elérni, amíg ugyanezt a munkakört csináltam alkalmazottként, ünnepnap volt, ha 200 fölé mentem (ott is teljesítménybér volt). És én is diplomás vagyok, a végzettségemnek megfelelő területen, egy felső- és egy középfokú nyelvvizsgával. Ennyit ért alkalmazottként. A saját lábamra állva tök jó, mert ezt a fizut jelenleg kb egy 4 órás állásnak megfelelő időráfordítással érem el. SOha nem jutottam volna el idáig, ha maradok alkalmazott, nagyon max 300 fölé mentem volna valamennyivel, ha jól sikerül helyezkedni.

De egyébként én a szakmunkásoktól pont nem sajnálom, legalábbis azoktól, akik jól dolgoznak. Nehéz fizikai munkát végeznek, elég hamar tönkre is mennek bele. Apósom pl. ebben nyomta, 54 éves, már vagy 10 éve szar a térde, tavaly műteni is kellett, azóta alig bír dolgozni. Emellett persze fáj a dereka, a könyöke, válla... szóval nem olyan egyszerű ez, hogy de ők "csak" szakmunkások.

2020. aug. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Utolsóval tökéletesen egyetértek. Nem is mondtam, hogy a nettó félmilla körüli fizetést lehetetlen elérni, csak fura módon itt gyakorin belőlük van több :D

És mindenki más szerencsétlennek van titulálva. A fizikai munkásoktól pedig én sem sajnálom, bőven megérdemlik!

2020. aug. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!